آشنایی با انواع دوربین مداربسته مخفی کوچک منزل

Wired زمانی است که دوربین به یک دستگاه ذخیره سازی متصل است در حالی که بی سیم زمانی است که دوربین ضبط را به یک گیرنده در شعاع مشخص منتقل می کند. قطعه ای است که تصاویر را از لنز گرفته و تبدیل به کد های قابل درک برای دستگاه ضبط کننده می کند. خوبی نور مادون قرمز این است که با چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند. قطعه ای است که کار تولید نور مادون قرمز را انجام می دهد. نوعی از دوربین مداربسته است که قابلیت چرخش 270 تا 360 درجه ی افقی (بسته به نوع دوربین)، 90 درجه عمودی و زوم (بسته به قدرت زوم دوربین) را دارد. قطعه ای است که قابلیت متمرکز کردن نور محیط بر روی سنسور را دارد. دلیل اینکه شما به فناوری تشخیص حرکت نیاز دارید این است که باید در مصرف باتری صرفه جویی کنید. این یک ضرورت برای دوربین های مخفی کوچک است ، صرف نظر از اینکه چه کاربردی در نظر گرفته شده باشد.

نصب و نگهداری دوربین های مداربسته نظارتی بسیار گران است. لنز های دوربین مداربسته به چهار دسته ی کلی ثابت (Fixed)، وریفوکال (Varifocal)، موتورایزد (Motorized) و PTZ تقسیم میشوند. فیلم ها از چندین تصویر ثابت ساخته می شوند که به سرعت پشت سر هم پخش می شوند. این ممکن است بالاترین نباشد زیرا وضوح ، امروزه می تواند تا 4K برسد اما برای یک دوربین مینیاتوری این به اندازه کافی خوب است و فیلم بسیار مفصل خواهد بود. برای اندازه گیری میزان خوب بودن ، توانایی دید در شب دوربین مینی بیسیم ، باید از تعداد چراغ های مادون قرمز آن مطلع شوید. رزولوشن تصویر به راحتی به تعداد پیکسل هایی که دوربین می تواند روی صفحه نمایش دهد ، اشاره دارد. غالبا قیمت بهترین دوربین مداربسته به ویژگی ها، تعداد دوربین ها و سیستم های نظارتی بستگی دارد. کاربر هم به زمان واقعی ویدئو و هم به ویژگی پخش فیلم از راه دور دسترسی دارد. انواع مختلفی وجود دارد که فیلم دوربین را در کارت حافظه داخلی ذخیره می کند در حالی که موارد دیگری وجود دارد که آنها را به دستگاه های دیگر می فرستد.

دوربین مداربسته تجهیزی است که شما می توانید از طریق آن محیطی که در آن دوربین نصب شده را نظارت و تصاویر آن را ضبط نمائید. دوربین های کوچک بیسیم کاربرد متفاوتی دارند ، بنابراین باید در مورد چگونگی نصب آنها برای راحتی کار در نظر گرفته شود. این دوربین فیلمبرداری کوچک نیاز به سیمکشی و دستگاه ضبط نداشته و به راحتی آن را میتوان حمل کرد این دوربین کوچک به دوربین داشبوردی و یا دوربین کوچک خودرو نیز معروف است. همچنین در جایی که نیاز به تصویر واید دارید میتوانید لنز دوربین را به صورت واید تنظیم کرده و از دوربین به عنوان یک دوربین واید با لنز فیکس استفاده کنید. همانطور که در لنز فیکس توضیح دادیم، با کوچکتر شدن عدد تصویری واید تر و با بزرگ تر شدن عدد تصویری زوم تر خواهید داشت. در محلی که نیاز به زوم کردن یا داشتن تصویری واید دارید و میخواهید تصویر را از سمت دستگاه ضبط کننده زوم یا واید کنید میتوانید از این نوع استفاده کنید.

در حالت سیاه و سفید مادون قرمز روشن شده و به شما تصویری سیاه و سفید میدهد. با استفاده از چراغ های مادون قرمز ، دوربین می تواند میدان دید را برای دوربین روشن کند تا در صورت کم نور بودن ، هدف را با روشنایی بیشتری بگیرد. قانون کلی این است که هرچه چراغ های IR بیشتر باشند ، در شرایط کم نور روشنایی بیشتری خواهید داشت. هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد ، وضوح تصویر نیز بیشتر می شود. تفاوت این نسل از سنسور با سنسور CVBS در کیفیت بالاتر و نویز کمتر تصویر است. نوعی از کدینگ دوربین مداربسته است که خروجی تصویر دارای کیفیت فوق العاده پایین و تصویر دارای نویز بسیار بالاست. شایان ذکر است که در بعضی از این نمونه سنسورها کیفیت های پایین هم دیده میشود. انواع مختلفی از این دوربین ها وجود دارد ، بعضی از آنها را می توان متناسب با محیط و کاربردهای آنها سفارشی کرد. بعضی اوقات ممکن است مینی دوربین شما با یک مونتاژ همراه نباشد و بخواهید مینی دوربین خود را بسازید یا آن را جداگانه سفارش دهید. یک شرکت فناوری آمریکایی است که دوربین های نظارتی را به بازار عرضه کرده است. شرکت های مختلف تولید کننده سنسور با نام های مختلف مانند Starlight در داهوا و Moonlight در هایک ویژن و موبوتیکس این قابلیت را ارائه میدهند.

ضبط های ویدیویی شبکه (NVR) ، دوربین های PTZ از محصولات این برند است. کاربرد اصلی دوربین مدار بسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های دیگری نیز دارد از جمله کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدیویی و تصویر برداری نامحسوس. کنترل نامحسوس: روشی عالی برای تشخیص و پیگیری بازدیدکنندگان مشکوک است. شما می توانید از طریق دستگاه ضبط کننده اقدام به زوم تصویر نموده و همچنین فوکوس تصویر را از طریق دستگاه کنترل کنید.شایان ذکر است که در اکثر دوربین های مداربسته ی موتورایزد عملیات فوکوس تصویر به صورت اتوماتیک انجام میشود. اکثر دوربین های مداربسته مخفی کوچک که بررسی کرده ایم قابلیت ضبط با کیفیت بالا (HD) با کیفیت 1920 X 1080p را دارند. جدیدترین دوربین های مداربسته را به شما معرفی می کند و لیست بهترین دوربین مداربسته را ارائه می دهد. مکان و هدف نصب (می تواند نظارتی یا امنیتی باشد) در تعیین اندازه و شکل سیستم بهترین دوربین های مداربسته تاثیر مستقیم دارد. پیشرو در تولید دوربین است و راه حل های امنیتی را چاشنی دوربین مداربسته کرده است. برای ساده سازی موضوع ، در اینجا متداول ترین انواع دوربین های مداربسته کوچک است.

برای ساده کردن ، اگر به دوربین برای فیلمبرداری در شب نیاز دارید ، باید دارای قابلیت دید در شب باشد. امروزه قابلیت دید در شب از ویژگی های استاندارد رایج در میان دوربین های کوچک است. چند نمونه ی رایج از این فاصله های کانونی لنزهای 2.8mm ، 3.6mm ، 4mm و 6mm می باشد. دوربین کوچک ورزشی SQ11 کیفیتی 2 مگاپیکسل دارد از این دوربین هم به عنوان دوربین ورزشی و هم به عنوان دوربین کوچک خانگی استفاده کرد این دوربین قابلیت اتصال به تلفن همراه را ندارد و کلیه اطلاعات بر روی کارت حافظه ذخیره میشود. به صورت نرمال موج نور مادون قرمز در نور طبیعی و در نور اتاق وجود دارد. این قطعه نور مادون قرمز را از نور طبیعی حذف می کند. این بازار در حال حاضر با انواع دوربین ها اشباع شده است و برای انتخاب صحیح باید بتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. با این حال ، هنوز هم می توانید برخی از آنها را با دوام تر از دیگران پیدا کنید. برخی از این دوربین ها دارای پشتی مغناطیسی برای چسبیدن به اجسام فلزی هستند ، در حالی که برخی دیگر با یک گیره یا یک براکت نصب می شوند تا بتوانید آنها را به یک سطح متصل کنید.

برای فیلم های بهتر به نرخ فریم بالاتری نیاز دارید. پس بهتر است کمترین توجه خود را به قیمت ها داشته باشید. این قطعه انواع مختلفی دارد که با توجه به مکان مورد استفاده ی دوربین می تواند به شما تصاویری نزدیک تر یا واید تر بدهد. دوربین های کوچک معمولاً 30 فریم در ثانیه هستند که با توجه به اندازه آن شگفت آور است. به این نرخ فریم گفته می شود و در فریم بر ثانیه (fps) اندازه گیری می شود. نرخ فریم قابل قبول باید سریعتر از 12 فریم در ثانیه باشد. کدینگ خروجی این سنسور فقط توسط دستگاه های ضبط کننده ی شرکت هایک ویژن قابل دریافت است. کدینگ خروجی این سنسور فقط توسط دستگاه های ضبط کننده ی شرکت داهوا قابل دریافت است. یکی از شرکت های تولید کننده ی سنسور دوربین مداربسته شرکت هایک ویژن است که اقدام به تولید سنسور اختصاصی خود نموده است. دو نوع مینی دوربین فعال شده با حرکت وجود دارد ، یکی با حافظه داخلی آنها و دیگری با استفاده از حافظه حافظه دستگاه دیگر. در لیست بهترین دوربین های مداربسته برند هایک ویژن یکی از محبوب ترین ها در جهان است. رقابت در تولید پیشرفته ترین دوربین مداربسته میان بهترین برندهای دوربین مداربسته در جهان بسیار چشمگیر است به قدری که تهیه یک لیست از بهترین دوربین مداربسته درمیان برندهای مطرح در بازار جهانی بسیار دشوار است.

دوربین های مداربسته هایک ویژن طیف کاملی از راه حل های جامع امنیتی را ارائه می دهد. این دوربین ها با رصد اولین حرکت ناشناس، سیستم هشداردهنده یا آژیر زنگ خطر، سیستم کنترل و چراغ های هوشمند و تمامی تجهیزات امنیتی را فعال می کنند. همچنین کنترل و ارتباط آنها تحت بستر شبکه انجام می شود. برای رفع این مشکل از قطعه ای به نام IR Cut استفاده می شود. دوربین تحت شبکه کوچک SQT دارای پایه مگنتی میباشد که میتواند به هر شی فلزی جذب شود این دوربین مداربسته کوچک ابعاد بسیار کوچکی دارد و به راحتی میتوان آن همه جا نصب کرد. چند نمونه از لنزهای وریفوکال لنزهای 2.8mm-12mm و 3.6mm-7mm میباشد. کلمه ی PTZ خلاصه ی کلمات Pan Tilt Zoom میباشد که کلمه ی Pan به معنای حرکت افقی، Tilt به معنای حرکت عمودی و Zoom به معنای بزرگنمایی تصویر میباشد. این کلمه خلاصه ی کلمات Analogue High Definition می باشد که برای اولین بار شرکت های تولید کننده ی سنسور چینی (مانند OmiVision ، XM ، NextChip و Sony) اقدام به تولید اینگونه سنسورها کردند.

سنسورها فقط در صورت وجود حرکت در یک اتاق فعال می شوند ، بنابراین هنگام مرور فیلم ضبط شده مجبور نیستید مواد بی فایده را تماشا سایت parsiancctv کنید. در غیر این صورت ، هنگام استفاده از آنها باید بیشتر مراقبت کنید. شایان ذکر است در هنگام شب که IR روشن می شود، IR Cut به صورت اتوماتیک از مدار خارج شده و اجازه ی عبور نور مادون قرمز را می دهد. بنابراین ، اجازه می دهد تا دوربین در حالت استفاده بیکار باشد و هنگامی که دوربین حرکت را در زمینه دید خود تشخیص می دهد ، می تواند روشن شود. این شرکت ها شرکت های شناسنامه دار و دارای سابقه در زمینه ی تولید سنسور میباشند مانند: داهوا، هایک ویژن، اکسیس، موبوتیکس، سونی، نکست چیپ و ایکس ام. این شرکت ها سنسورهای خود را از روی سنسورهای شرکت های اورجینال با کیفیت بالا کپی میکنند. این برند براحتی مقیاس پذیر است و به آسانی با سیستم های نظارتی ادغام می شود. آنها راه حل های نظارتی ویدیویی با کیفیت های متنوع و کیفیت بالا را ارائه می دهندکه کاربر پسند، مقیاس پذیر و انعطاف پذیر هستند.

یکی از شرکت های تولید کننده ی سنسور دوربین مداربسته شرکت داهوا است که اقدام به تولید سنسور اختصاصی خود نموده است. این یکی دیگر از موارد ضروری برای ویژگی های دوربین کوچک مخفی است. اگر به دنبال یک دوربین مداربسته وایرلس کوچک برای امنیت خانه هستید ، این برای راحتی و انتقال در زمان واقعی فیلم ضروری است. با داشتن قابلیت Wi-Fi ، در صورت وجود سیگنال اینترنتی ، می توانید فیلم ها یا اقدام زنده را از راه دور با استفاده از یک برنامه مشاهده کنید. اگرچه این ویژگی برای همه دوربین های کوچک مینیاتور معمول نیست ، با این وجود یک ویژگی جالب و جالب است و قطعاً یک تغییر دهنده بازی است. انتخاب بهترین دوربین مداربسته براساس برند کار آسانی نیست زیرا همه برندها و مارک های مطرح در دنیا بسیار کارآمد هستند. دوربین مداربسته کوچک سوزنی چیست ؟ دوربین های کوچک بی سیم می توانند در کوچکترین اندازه اما پر از فناوری و نوآوری های شگفت انگیز ارائه شوند. همچنین می تواند سیمی یا بی سیم باشد.