آموزش نصب دوربین مداربسته در منزل به زبان ساده

نقشهای حدسی از ابعاد خانهتان بکشید یا اگر نقشه خانه را در دست دارید آن را چاپ سایت parsiancctv کنید. زوم اپتیکال در این دوربینها، به این معنی است که میتوانید تمرکز بیشتری داشته باشید. مهم نیست که چند نوع دوربین مداربسته را انتخاب کنید، دوربینهای مداربسته مزایای زیادی دارند. بنابراین این سیستم دوربین مداربسته، ایده آل برای محیطهای کاری است که نیاز به نظارت شبانهروزی دوربین مداربسته در محیطهای بیرونی با شرایط نوری متفاوت دارند. LED های مادونقرمز امکان ضبط واضح را حتی در محیطهای تاریک فراهم میکنند. در صورتی که بخواهید با زوم و بزرگ نمایی روی سوژه ها آن ها را ببینید، کیفیت تصویر شما پایین آمده و حتی ممکن است تصویر کشیده شود. اما دوربینهای بیسیم بهترین دوربین مداربسته برای منزل برای زمانی است که نیاز به نظارت بر یک محدوده بزرگ نداشته باشید. دوربین بیسیم بهترین سیستم امنیتی منزل برای استفاده در اتاقهای کوچک است. استفاده از سیستم امنیتی منزل برای هر مترمربع، هم گران است و هم ناکارآمد. نقشه و طرح خانه، بودجه و اولویتهای امنیت خانه شما با همسایه شما متفاوت است، بنابراین هیچ قانون واحدی برای حداقل تجهیزانی که لازم دارید وجود ندارد. دوربینهای مداربسته C-Mount انتخاب ایده آلی برای کسانی است که ممکن است بخواهند میدان دید را تطبیق دهند.

این مدل از انواع دوربین مداربسته، برای افرادی که میخواهند منطقه بزرگتر و طولانیتری را پوشش دهند، چالشبرانگیز است. حداقل تجهیزاتی که لازم دارید که هزینه دوربین مداربسته در منزل معقول و بهصرفه باشد شامل: 1 تا 3 دوربین مداربسته، یک دستگاه ضبط کننده تصاویر ( دستگاه DVR یا دستگاه NVR )، کابل دوربین مداربسته ( مغمولا کابل شبکه یا کابل کواکسیال) و سیم برق میباشد. متخصصان نصب دوربین مدار بسته در رایکانت میتوانند در مورد قیمت دوربین مداربسته برای منزل و خرید سیستم امنیتی منزل شما را راهنمایی کنند. بنابراین هنگامی که یک جسم گرم از منطقه عبور میکند، سطح انرژی مادونقرمز اطراف بهسرعت تغییر میکند و هشدارهای حرکتی را ایجاد میکند و باعث میشود آنها ضبط کنند و احتمالاً برای شما زنگ هشدار ارسال کنند. مدلهای مادونقرمز گرانتر از دوربینهای روز/شب هستند، و کسانی که این گزینه را انتخاب میکنند، معمولاً ضبط در شب برای امنیت کسبوکارشان حیاتی است.

بسیاری همچنین این گزینه را بهترین دوربین مداربسته داخلی میدانند. کسانی که در صنایع غذایی و تولیدی کار میکنند نیز میتوانند این گزینه را انتخاب کنند، زیرا دوربین در دمای زیاد قابل اطمینان است. به طوری که همه ورودی و خروجیها را با وضوح ببینید. عکسهای با وضوحبالا سوژهها را با وضوح کامل ثبت میکنند. بعد از علامتگذاری مکان نصب دوربینها، بررسی کنید که مطمئن شوید قرار گرفتن دوربین در آن قسمت بهترین نمای ممکن را ارائه میدهد و دید آن با مانعی محدود نمیشود. همیشه بهتر است قبل از تصمیمگیری در مورد تعداد انواع دوربین مدار بسته، از مزایای آنها مطلع شوید. مطمئن شوید دوربین، DVR و مانیتور همگی به برق متصل شده و روشن هستند. طراحی زیبا به معنای تناسب آسان است. این دوربینها بهطور خاص طراحی شدهاند تا بدون توجه به نور محیطی که دارند، بهطور مؤثر عمل کنند. همانطور که از نام آن پیداست، این دوربینها به گونهای طراحی شدهاند که عملکرد مطلوبی در شرایط تاریک داشته باشند. در حالی که این دوربینهای مداربسته از نظر ظاهری نسبتاً خاموش هستند، این امر مانع از جلوگیری از مجرمان نمیشود. اگر از سوراخکاری در دیوارها و عبور کابلها نگران هستید، برای حفظ زیبایی و جلوگیری از خسارت، از شرکت خدمات دوربین مدار بسته و متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

برای اجرای داکت و عبور کابلها لازم است در دیوار سوراخ ایجاد کنید. برای داشتن یک سیستم حفاظت منزل واقعاً حرفهای، میتوانید کابلها را به وسیله نصب داکت بر روی دیوار یا داکت کف خواب بر روی زمین، به سمت دستگاه DVR هدایت کنید. برای امنیت اشیا ارزشمند یا کودکان: استفاده از 1 تا 3 دوربین بیسیم داخلی است. اما اگر میخواهید از چند دوربین استفاده کنید، نیاز به سیمکشی حرفهای دارید، و میخواهید از قابلیتهای حرفهای DVR و دوربینها بهره ببرید، با یک شرکت فعال در حوزه امنیت و راهاندازی دوربین مداربسته منزل تماس بگیرید. برای مشاوره جهت نصب و راهاندازی و خدمات پشتیبانی دوربین مدار بسته میتوانید با رایکانت تماس بگیرید. این دوربین در محیطهای خردهفروشی بزرگ بسیار محبوب است و بهعنوان بهترین دوربین مداربسته برای اماکن تجاری که چیز ارزشمندی برای محافظت دارد، در نظر گرفته میشود. برای محافظت از دوربین در محیطهای سرد میتوان محفظه مقاوم دوربین را اضافه کرد.

بدنه ضد آبوهوا آن را برای استفاده در فضای باز ایده آل میکند. بدنه از دوربین در برابر عناصر نظارت خارجی محافظت میکند. با این حال، این یکی از انواع دوربینهای “فنی” در این لیست است. در این قسمت با انواع دوربینهای مداربسته و تفاوت آنها آشنا میشوید. از جمله نکات مهم در نصب دوربین مداربسته، قرار گرفتن آن در ارتفاع استاندارد است. یکی از نکات منفی دوربینهای مادونقرمز، این است که در طول زمان بهطور مداوم میدرخشند. فاکتور نهایی که در این قسمت باید مشخص کنید، مدت زمان ضبط دوربین مداربسته است. اما این راهنما به شما کمک میکند تا تمام جنبههای تنظیم سیستم های امنیتی خانه را در نظر بگیرید، تعداد دوربین و موقعیت نصب آنها را مشخص کنید و نصب دوربین داخل منزل تان را خودتان انجام دهید. و مکانهایی که میخواهید دوربین نصب کنید مشخص کنید. همچنین مسافتی که میتوان طی کرد فقط بهقدرت فرستنده بستگی دارد. دستگاه NVR نیز مانند DVR قابلیت ضبط بالایی دارد.

دوربینهای IR در کشورهایی مانند سنگاپور، بالاترین امتیاز را دارند و یکی از پیشرفتهترین انواع دوربینها در این لیست هستند. کارایی دوربینها زمانی به حداکثر میرسد که بدانیم جای مناسب برای نصب دوربین در منزل کدام نقطه است. همانطور که گفتیم، بعد از نصب دوربین در منزل، برای ذخیره و مشاهده تصاویر دوربینها، به یک دستگاه ضبط کننده فیلم (معمولا دستگاه DVR) نیاز دارید. همچنین DVR ها ظرفیت حافظه متنوعی دارند که به آنها امکان میدهد فیلم را حتی تا صدها ساعت ذخیره کنند. حتی در حضور مه، گردوغبار یا دود نیز میتوان عکس گرفت. در هنگام نصب دوربین مدار بسته در منزل باید DVR را در مکانی قرار دهید که دسترسی به آن آسان باشد. توصیه آخر ما این است که برای راهاندازی سیستم های امنیتی و حفاظتی ساختمان، از متخصصان امنیت و نصب دوربین های مداربسته استفاده کنید. راهاندازی آسان مانند کابلهای مشترک کواکسیال و ترمینال کامپیوتر موردنیاز نیست.

ولی برای آشنایی با آن می توانید از مقاله نحوه راهاندازی و تنظیمات DVR و همینطور آموزش تصویری تنظیمات دستگاه NVR کمک بگیرید. همچین اپلیکیشنهایی مانند نرمافزار مدیریت تصاویر V380 و نرمافزار VM Camera نیز برای بسیاری از دوربینهای بیسیم قابل استفاده هستند. ظاهر بسیار قابل مشاهده که مجرمان را باز میدارد. بعضی از دوربینها دارای لنتهای چسبنده هستند که میتوانید دوربین را به دیوار بچسبانند. این دوربینها فیلمهای زنده را از طریق اینترنت به اشتراک میگذارند تا بهراحتی از هر جای دنیا به تصاویر دسترسی داشته باشید. مشاهده از راه دور: بسیاری از دوربینهای جدید امکان پخش فیلمهای خود را به تلفن همراه یا لپتاپ شما در هر کجای دنیا ارائه میدهند. همچنین میتوانید تصاویر را روی مانیتور، مثلا روی صفحه رایانه یا تلویزیون نیز پخش کنید. اگر یک نگهبان دارید که پخش زنده ویدیویی را در تلویزیون نظارت میکند، این یک انتخاب ایده آلی است. در واقع، زمانی که صحبت از ایمنی و امنیت خانواده شما به میان میآید، کیفیت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از عوامل منفی در مورد این نوع دوربینها، این است که آنها معمولاً دارای دوربینهای مادونقرمز نیستند.

بنابراین، اگر دوربین مادونقرمز شما 20 لنز داشته باشد، احتمالاً حدود 20 متر را پوشش میدهد. اما اگر نیاز شما برای خرید آنها حیاتی هست، حتماً این بخش را بررسی کنید و سپس با مشاوران ما تماس بگیرید تا برای خرید مطمئن به شما راهنمایی کنند. دوربینهای مداربسته بیسیم برای کاهش زمان نصب ساخته شدهاند. نکته: دوربین مدار بسته بدون DVR نیز کار میکند، اما اگر از نصب دوربین مداربسته بدون DVR استفاده کنید، از همه قابلیتهای سیستم نظارت تصویری خود نمیتوانید بهره ببرید. آموزش تصویری مراحل اتصال کابلها در DVR را در روش نصب DVR کاملا توضیح دادهایم. زیرا مجرمان معمولا از خانههایی که مجهز به سیستم نظارت تصویری هستند اجتناب میکنند. PIR از دوربینهای مادونقرمز مخفی استفاده میکند که گرمای بدن را تشخیص میدهد. آنها با استفاده از فناوری مادونقرمز به این امر دست مییابند. استفاده از دوربینهای مداربسته بیسیم در سالهای اخیر رواج یافته است. علاوه بر این، در طول سالها، قیمت دوربینهای مدار بسته کاهش یافته است و تقریباً برای همه خانوادهها مقرون به صرفهتر شده است. این یک فضای عدم اطمینان برای دزدان یا خرابکاران احتمالی ایجاد میکند، که از همه جهات نزدیک میشوند.

وقتی متوجه شدید که به چه تعداد دوربین نیاز دارید، باید به این فکر کنید که چه مدل دوربینی بخرید. با نصب دوربین در منزل با قابلیت Motion Sensing، دوربین فقط وقتی شخصی در اتاق یا محیط است فیلم میگیرد. توجه داشته باشید که رعایت نکردن اصول نصب در تعیین ارتفاع دوربین مداربسته باعث می شود که دوربین مداربسته ی شما کارایی مطلوب نداشته باشد. که برای مشاهده فیلمها باید آن را روی تلفن همراه یا کامپیوتر نصب کنید. اگر برای نصب دوربین در منزل از دوربین بیسیم استفاده میکنید درست است که نیاز به کابلکشی ندارید، اما باید بدانید که؛ برای دسترسی به تنظیمات دوربین بیسیم و کانفیگ کردن آن نیاز به نصب یک نرمافزار یا اپلیکیشن بر روی تلفن همراه دارید. میتوانید هر مدتی را که بخواهید برای ضبط ویدئوها انتخاب کنید ولی این مسئله به هزینه و تجهیزاتی که برای سیستم حفاظتی منزل خود انتخاب میکنید نیز بستگی دارد. با وجود انواع مختلف دوربین مداربسته در بازار، اکنون راه حلهای متنوعی برای هر صنعتی وجود دارد. برای نصب کابل شبکه در دوربینهای IP نیر فقط کافی است با یک فشار رو به پایین بر روی زبانه، سوکت سر کابل را داخل پورت جابیندازید. پایه را به داخل دیوار پیچ کنید.

Indoor یا Outdoor: حتما از دوربینهای مخصوص فضای بیرون (Outdoor)، برای نصب دوربین مداربسته در کوچه و فضای باز استفاده کنید. یکی از خوبیهای آن این است که برای افرادی که دارای کیوسک، مغازه و غیره هستند مناسبتر است. که بتوانید کابلهای دوربینها را از هرجای خانه به آن متصل کنید. حساس به حرکت: برخی از دوربینها فقط زمانی که متوجه حرکت شوند ضبط میکنند. همچنین خواهید دید که این دوربینها چگونه کار میکنند و تفاوت آنها با هم در چه چیزی هست. همچنین این دوربینها میتوانند تصاویر را مستقیماً به کامپیوتر شما منتقل کنند. آنها همچنین میتوانند یک مشاوره رایگان در مورد انواع دوربین مدار بسته مناسب، برای کسبوکار شما و نحوه انطباق با قوانین کشوری انجام دهند. این بهترین نوع از انواع دوربین مداربسته برای مغازهها، رستورانها، کافیشاپها، هتلها و سایر شرکتهای پذیرایی است. در این مقاله با شما در مورد انواع دوربین مداربسته صحبت خواهیم کرد. این دوربین عالی برای نظارت بر خیابان و جاده در هنگام نزدیک شدن به ساختمان خود است.

نصب دوربین مداربسته در منزل روشی عالی برای دستیابی به احساس امنیت است. برای دسترسی به فیلمهای دوربینها نیز کافی است، دستورالعملهای روی نرمافزار را دنبال کنید. فیلمهای دوربین مداربسته در صورت نصب مناسب، بهراحتی به حل جرائم کمک میکنند. فیلمهای ضبطشده قادر خواهند بود در صورت ارتکاب جرم، هویت فرد را با جزییات کامل ارائه دهند. دستگاههای DVR به صورت معمول در تعداد کانالهای 4 کانال، 8 کانال، 16 کانال و 32 کانال تولید میشوند. در غیر این صورت باران یا رطوبت به دوربین آسیب خواهد زد. دوربین مداربسته تحت شبکه یا دوربین مداربسته IP، انتخاب مناسبی برای صاحبان مشاغلی است که اغلب از مکان ضبط دور هستند و در حال حرکت هستند. اگرچه هزینه این کار بیشتر از زمانی است که خودتان تصمیم به نصب دوربین در منزل داشته باشید. بنابراین باید اولویتبندی کنید که میخواهید بیشتر چه مناطقی در دید باشند. تقریباً همه دوربین ها دارای یک آداپتور برق هستند که باید به یک پریز دیواری معمولی متصل شوند. محل مورد نظر تا حد امکان نزدیک پریز برق باشد. مثلا DVR ترکیبی امکان اتصال هر دو دسته دوربین آنالوگ و دوربین IP به دستگاه دی وی آر را میدهد. و امکان بررسی خانه از طریق یک برنامه را فراهم میکند.

در مرحله آخر از نصب دوربین در منزل، اتصالات را کاملا بررسی کنید. در این روزگار، دوربین مدار بسته میتواند بسیاری از فضاها را پوشش دهد، که در طول سالها مفید بودنشان ثابت شده است. اگرچه این یک عامل بازدارنده جدی برای سرقت نیست، اما برای کمک و شناسایی مجرمانی که فعالیتهای غیرقانونی خود را در خانه یا محل کسبوکار شما انجام میدهند، بیش از اندازه کافی است. برای تشخیص اینکه کدام مدل دوربین جهت نصب دوربین در منزل شما مناسب است، حتما مقاله بهترین دوربین مدار بسته خانگی را مطالعه کنید. اگر این دوربین ها در ارتفاع بسیار بالایی نصب شوند به علت فاصله، برد کمتری را پوشش می دهند. اگر میخواهید یک محدوده بزرگ را تحت نظارت قرار دهید بهتر است دوربینهای معمولی خریداری کنید. اگر کابل شما اتصال BNC ندارد، میتوانید یک آداپتور BNC ساده خریداری کنید. در این مواقع شما تصویر خوب و مطلوبی نخواهید داشت. دوربین مدار بسته امنیت را در مقابل دزدان یا سارقان تأمین میکند، اما یکی از راههای نظارت بر فرزندان شما در خانه نیز میباشد. این به انتهای کابل شما میخورد تا آن را با BNC سازگار سازد. بعد از نصب کامل کابلها و آداپتورها نوبت به تنظیمات دستگاه ضبط میرسد.