اجرا و آموزش رایگان نصب دوربین مداربسته – آموزش تصویری دوربین

میتوانید کابلها را در زیر فرش نیز پنهان کنید اما آنها را بچسبانید تا بطور تصادفی حرکت نکنند. در این صورت کابلها را با چسب به زمین بچسبانید. اگر دوربین را در بیرون نصب می کنید، آن را بالاتر از ۳ متر از سطح زمین قرار دهید تا نتوان به راحتی به آن آسیب رساند. و همچنین عبور سیم از سقف های کاذب , کناف , دو پوش , زیر نما یا زیر زمین سیم کشی را کاملا از دید مخفی کرد . بهترین زاویه هر اتاقی برای نصب دوربین مدار بسته معمولا کنجی از اتفاق است که دیوارها و سقف به هم میرسند. شما همچنین میتوانید کابلها را با استفاده از یک منگنه کوب به دیوارها یا قرنیزها محکم کنید. با استفاده از یک قلم تیز روی دیوار جایی که پیچها باید زده شوند را علامت گذاری کنید. یک نقشه ی جانمایه دوربین مدار بسته تقریبی از خانه خود تهیه کنید و یا نقشه های موجود را پرینت کنید و جاهایی که می خواهید دوربین قرار گیرد را علامت گذاری نمایید. اطمینان حاصل کنید کابلها سالم هستند و به درستی و به پورتی که باید متصل شدهاند. اطمینان حاصل کنید گیرنده دوربین مداربسته وایرلس به درستی به کامپیوتر متصل شده است.

سپس نمایشگر تصویر دوربین های مداربسته را بصورت تک تک و یا یکجا نمایش میدهد. برخی مانیتورها تمام دوربینها را در یک زمان نمایش میدهند، برخی دیگر دکمههای ورودی دارند که به شما اجازه میدهند دوربینها را عوض کنید. برای دسترسی به دوربینها باید دستورالعملهای روی صفحه نمایش را دنبال کنید. برای برق رسانی به دوربین های هنگام نصب دوربین مداربسته باید با استفاده از پاور مرکزی یا ترانسهای کم آمپر جداگانه به هر دوربین برق رسانی کنید . این برق رسانی به دوربین ها می تواند بوسیله کابل ترکیبی یا کابل برق مجزا باشد . نکات نصب زیر برای این مورد نیز به کار می آیند. پاسخ این سوال بسته به اطلاعات و توانایی های شما دارد . اگر در مورد نحوه انتخاب دوربین مناسب و نحوه انتخاب دستگاه مناسب جهت ضبط تصاویر دوربین های مداربسته اطلاعات کافی دارید و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار دارید بسم الله… دی وی ار تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون ارسال می کند. دوربین مدار بسته در محیط های صنعتی, تولیدی و کارخانه ها در ابعاد گوناگون می تواند نقش حیاتی و مسمر ثمری ایفا کند .

همیشه قبل از وصل کردن ترانس به برق، دوربین را وصل کنید. این نوع کابل دارای دو رشته است، یک رشته برای تصویر و یک رشته برای برق، از این بابت به این کابل ترکیبی گفته میشود. تقریبا تمام دوربینها دارای یک آداپتور برق هستند که به پریز معمولی دیوار وصل میشود. مطمئن شوید جعبه برقی که تهیه میکنید برای تامین برق به تمام دوربینها به اندازه کافی بزرگ است. یک سیستم نظارت خانگی میتواند گستره قیمت وسیع داشته باشد، پس مطمئن شوید که قبل از خرید نوع دوربینهای مورد نیازتان را در نظر بگیرید. خرید یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته برای هر محلی میتواند از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیون تومان قیمت داشته باشد، پس باید دقیقا نوع و مشخصاتی که میخواهید دوربین مداربسته تان داشته باشد را مشخص کنید. با این حال، اگر خانه بزرگ دارید و با سیم کشی مشکل دارید یا میخواهید ویژگیهای اضافی مانند سنسور حرکتی و سیستمهای هشدار داشته باشید با یک شرکت امنیتی تماس بگیرید.

داخلی یا بیرونی: دوربینهایی که برای نصب در بیرون ساخته نشدهاند به سرعت با قرار گرفتن در معرض بارندگی و رطوبت خراب میشوند، بنابراین مطمئن شوید که درست انتخاب میکنید. نظارت بر وسایل گرانبها یا کودکان خردسال: یک تا سه دوربین بی سیم داخلی می توانند یک اتاق کوچک را به طور موثر پوشش دهند و فیلم را مستقیم در کامپیوتر پخش کنند. فضاهای داخلی ( در خانه : آشپزخانه , پذیرایی و اتاق ها. پایه را در محل مورد نظر خود قرار دهید. پایه را به دیوار پیچ کنید. استفاده از کابلهای بی ان سی ساده است، آنها در هر دو طرف یکسان هستند و آنها را به راحتی میتوان با پیچاندن سرپیچ در انتهای آن و قفل کردن در محل خود به پورت مناسب وصل کرد. همراه بعضی دوربین های مدار بسته لنتهای چسبندهای برای نصب دوربین مداربسته روی دیوار ارسال میشود، ولی راه مطمئنتر پیچ کردن دوربین مداربسته به دیوار است. با وارد کردن این شماره (IP Address) در هر مرورگری (Browser) میتوانید از راه دور به دوربین مداربسته وای فای خود دسترسی پیدا کرده و تصویرش را ببینید. بعضی از دوربینها دارای پدهای چسبندهای هستند که دوربین را به دیوار متصل میکنند، اما پیچ کردن دوربین امنترین راه برای نصب طولانی مدت دوربین است.

کابل تکی استوانهای برای ویدیو است. نظارت بر نحوه کارکرد پرسنل , تشخیص خاطی در وقایع پیش آمده , کنترل موجودی انبار و ورود و خروج کالا , کنترل و نظارت بر بخش های اداری و مالی از مهمترین اهداف نصب دوربین مداربسته در محیط های صنعتی و تولیدی است. هدف اصلی نصب دوربین مدار بسته برای شرکت ها کنترل و نظارت بر نحوه رفتار و عملکرد پرسنل و ارباب رجوع و مشتری است . بهتر است نصب دوربین مداربسته را خودم انجام دهم یا نصب را به نصاب سیستم دوربین مدار بسته حرفه ای انجام دهد؟ اگر قصد نظارت بر مکان بزرگی را دارید، از دوربین های مداربسته سیمی استفاده کنید، ولی اکثرا برای نصب دوربین مداربسته در خانه، سیستم دوربین مدار بسته بیسیم (وای فای، وایرلس) چه از لحاظ سادگی نصب و چه از لحاظ سادگی سیستم، بهتر است. از کابل ترکیبی بهتر است در مسافتهای زیر 50 متر استفاده شود. در شروع کار نقشه را روی یک کاغذ کشیده و نقاطی که نیاز به نصب دوربین مدار بسته است را مشخص کنید. به جز در شرایطی که تصمیم به نظارت بر یک ناحیه ی بزرگ داشته باشد، دوربین های بی سیم قابل نصب بر روی دیوار نیازهای شما را برآورده میکنند.

اتاق زیر شیروانی، دفاتر و روتر اینترنت همگی مکانهای خوبی برای قرار دادن سیستم نظارت هستند. برای داشتن یک سیستم نظارتی حرفهای میتوانید کابلها را از میان دیوارها به سمت مرکز نظارت هدایت کنید. اولین قدم تهیه لیستی از نیازهایی و انتظارات شما از سیستم دوربین مداربسته است. رشته تصویر کابل ترکیبی از نوع RG59 است. وقتی تعداد دوربین مورد نیاز تان را جمع بندی کردید، باید دقیقا نوع دوربین مداربسته ای که احتیاج دارید را مشخص کنید. هنگامی که متوجه شدید چند دوربین نیاز دارید، باید درباره اینکه چه دوربینهای خاصی میخواهید فکر کنید. اگر قصد نصب دوربین مدار بسته در فضای بیرون را دارید، دوربین مدار بسته را در ارتفاع 3 متر یا بیشتر نصب کنید، تا دوربین مداربسته در دسترس افراد نباشد. این مکان باید در دسترس باشد و از هر جایی از خانه بتوان به آنجا سیم کشی کرد. این کابل معمولاً به عنوان RG59 یا RG6 عرضه میشود.

امنیت ساده خانه: یک بسته با دو تا سه دوربین بیرونی (برای نظارت بر درب ها) و یک ضبط کننده ویدئویی با حداقل 3 روز قابلیت ضبط تهیه کنید. اگر یک مجموعه نظارتی کامل را خریداری کنید، ضبط کننده DVR معمولاً همراه با دوربین می باشد. با اینکه میتوانید تمام بخشها را به صورت جداگانه خریداری کنید، اما خرید یک مجموعه نظارتی کامل معمولا ارزانتر است و راحتتر نصب میشود. ضبط کننده های تحت شبکه (NVR) و ضبط کننده های آنالوگ (VCRs) نیز برای خرید در دسترس هستند که همانند یک DVR کار می کنند، و به جای هارد دیسک دیجیتالی از سیگنال های اینترنتی (NVR) یا نوارهای خالی (VCR) برای ضبط استفاده می کنند. فکر ایجاد حفره در دیوارهای خانه برای سیم کشی جهت نصب دوربین مدار بسته ممکن است کمی نگران کننده باشد اما نگران نباشید . برای ذخیره و مشاهده فیلمها، به یک ضبط کننده ویدئویی دیجیتال (DVR) نیاز دارید. دستگاه DVR تان میتواند چند دوربین مداربسته را مدیریت کند و به شما این امکان را میدهد تنها با یک دستگاه تصویر تمام دوربین های مدار بسته را ضبط کنید. بعضی سیستم های دوربین مدار بسته بصورت پکیج های بیسیم ارائه شده که نصب دوربین مدار بسته را برای مکانهای کوچک بسیار آسان می کند اما در کل پیشنهاد همیشگی ما در نصب دوربین, استفاده از سیستم های کابلی است.

سیستم امنیتی مورد نیاز تان شامل دوربین مداربسته، یک دستگاه DVR (دی وی آر)، کابل دوربین مداربسته (کواکسیال یا شبکه)، فیش BNC یا سوکت شبکه (بسته به سیستم دوربین مداربسته ای که نصب می کنید) و منبع تغذیه و … یک سره کابل RG (که به دو سرش فیش بی ان سی متصل است) را به دی وی ار و یک سر دیگر کابل را به دوربین مدار بسته متصل کنید. مطمئن شوید که کابلها محکم وصل شدهاند و ورودیهای صحیح را برای DVR و مانیتور انتخاب کردهاید. تجهیزات نظارتی با استفاده از رابط بی ان سی وصل میشوند. این آداپتور به انتهای کابل متصل شده و آن را سازگار با بی ان سی میکند. یکی از مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته وایرلس (بی سیم یا وای فای)، امکان نصب آن بدون نیاز به ایجاد حفره روی دیوارهای خانه برای سیم کشی می باشد. اگر با سیم کشی و ایجاد حفره در دیوار با استفاده از دریل مشکل دارید، با یک سیم کشی حرفهای تماس بگیرید. اگر قصد پوشش یک محدودهی بزرگ را دارید، از دوربینهای سیمدار استفاده کنید اما در اکثر خانهها از دوربین بیسیم و روند آسانتر نصب استفاده میشود. اما برای مشاهده تصویر دوربین مدار بسته با کیفیت بالاتر، از کابلهای HDMI، کابل کواکسیال (AV) و کابل VGA استفاده میشود.

بعضی دوربین های مدار بسته وای فای گیرنده کوچکی دارند که از طریق درگاه USB به کامپیوتر متصل میشوند. تعداد یک تا سه دوربین مداربسته وایرلس indoor می تواند یک اتاق را کاملا پوشش داده و تصویر را مستقیما به کامپیوتر یا تلفن همراه تان ارسال کند. دستگاه DVR میتواند چندین دوربین را بطور همزمان اداره کند و به شما این امکان را میدهد که تمام اتاقهای خانه را تنها با یک جعبه ضبط کنید. پس از آن هر ناحیه را کنترل کنید تا مطمئن شوید که توسط چیزی مسدود نشده و بهترین دید ممکن فراهم می شود. شما میتوانید به تعدادی که دستگاه DVR ورودی دوربین مداربسته دارد، به آن دوربین مدار بسته متصل کنید، دستگاه DVR بطور اتوماتیک تصویر هر دوربین مداربسته ای که به آن متصل کنید را ضبط میکند. هرچند، نیاز به سیمهای بلندی برای اتصال هر دوربین به آن جعبه نیاز خواهید داشت. هنگامی که دوربینهای مداربسته زیادی را در یک زمان سیم کشی میکنید، به یک مکان ساده نیاز خواهید داشت تا تمام فیدها را به DVR متصل کنید. در نتیجه نقاطی از محل که مهم تر هستند و نیاز بیشتری به نظارت دارند را باید مشخص و اولویت بندی کنید. پک دارای دو یا سه دوربین مداربسته (برای نظارت بر درب ها)، و یک دستگاه DVR (دی وی ار) با فضای ذخیره سازی (هارد دیسک) کافی برای ضبط دو یا سه هفته ویدئو است .

بیسیم یا سیمدار: دوربینهای بیسیم برای نصب بدون سوراخ کردن یا کابل کشی در خانه آسان هستند، اما کیفیت تصاویر میتواند با دور شدن از گیرنده کمتر از حد معمول شود. استفاده از فیش های بی ان سی آسان است و با چرخاندن پیچی که در انتهای فیش BNC قرار دارد، به پورت متصل شده قفل میشود. این بدین معنی است که شما برای راه اندازی هر دوربین تنها به عبور یک سیم نیاز خواهید داشت. بطور جایگزین میتوانید با متخصصین فروشگاه دوربین مداربسته دیاکالا تماس بگیرید تا یک سیستم اختصاصی را راه اندازی کنند. هرگونه مشکل و خطا را با تماس با بخش فنی فروشگاه اینترنتی دیاکالا عیب یابی و رفع کنید. بعضی سیستمها تصویر تمام دوربین های مدار بسته را با هم نشان میدهد، ولی بعضی امکان مشاهده و نظارت را بصورت تک تک میدهند. این به این معناست که مشخص کنید در چه مکان هایی نیاز به کنترل و نظارت تصویر دارید و در هر محل چقدر شفافیت و کیفیت تصویر مهم است. در نظر داشته باشید که اگر به سیستم دوربین مدار بسته کوچک نیاز دارید پکیج های آماده به نصب دوربین مداربسته ارزان تر تمام می شوند و همچنین با استفاده بسته آموزش نصب دوربین مدار بسته که همراه پکیج ارسال می شود، می توانید به راحتی خودتان سیستم دوربین مداربسته را نصب کرده و برای نصب هم هزینه ای پرداخت نکنید.

شما پس از نصب سیستم دوربین مدار بسته در محل شرکت یا فروشگاه خود می توانید نظارتی همه جانبه بر نوع رفتار و برخورد با دیگر پرسنل و مراجعه کنندگان , سایت parsiancctv لحن صحبت و یا اشتباهات آن ها داشته باشید و در نهایت با استفاده از این نظارت راندمان کاری خود را بالا ببرید. برای اطمینان از انتخاب بهترین دوربین های مداربسته و دستگاه DVR (دی وی ار) میتوانید از سیستم مشاوره رایگان فروشگاه اینترنتی دیاکالا استفاده کرده و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. توجه کنید که باید فیش BNC را به درگاه ورودی دی وی آر (Input) متصل کنید تا تصویر دوربین مداربسته را ببینید. چک کنید که دوربین مداربسته، دستگاه DVR و نمایشگر به منبع تغذیه برق متصل و تمام دستگاهها روشن باشند. بررسی کنید که دوربین، DVR و مانیتور به منبع برق متصل شده و روشن شدهاند. نصب دوربین مداربسته در منزل موجب افزایش سطح امنیت شده و این امر نیز باعث میشود فرد با خاطری آسوده هنگام سفر و دوری از خانه، به مشاهده و بررسی تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته و ذخیره شده روی دستگاه DVR (با استفاده از تکنولوژی انتقال تصویر) بپردازد. شرکتهای امنیت خانگی زیادی وجود دارند که دوربینها، سنسورهای حرکتی و سیستمهای تماس اضطراری خودکار را برای شما نصب میکنند، هرچند هزینهی بیشتری خواهند داشت.

دقت کنید توان خروجی منبع تغذیه دوربین را با توجه به آمپر مصرفی کل سیستم یا دوربین مداربسته مورد نظر انتخاب کنید. در نصب دوربین مدار بسته می توان با استفاده از تجهیزات مانند داکت , لوله , سینی کابل و … برای راهاندازی یک سیستم نظارت تصویر حرفهای، میتوانید کابلها را از داخل دیوارها رد کرده و یا از داکت استفاده کنید. تجهیزات نظارت تصویر از طریق فیش BNC به یکدیگر متصل میشوند. به دو سر رشته تصویر، فیش BNC متصل میشود. یکی از سرها را به خروجی دوربین وصل کنید و سر دیگر را به یکی از پورتهای ورودی دستگاه DVR متصل کنید. مطمئن شوید که به وضوح میتوانید تمام ورودی ها و خروجی ها را ببینید و اینکه دوربین در نزدیکی یک پریز برق قرار داشته باشد. ترانس های برق به شما اجازه میدهد تا دوربینهای خود را از طریق یک خروجی در دیوار به برق متصل کنید. یکی از کابلها برای برق و دیگری برای ویدیو میباشد.

آنها دارای پورتهای مختلفی هستند و برای تامین برق دوربینهای نزدیک به هم یا دوربینهایی که نزدیک پریز نیستند مانند دوربینهای اتاق زیر شیروانی، عالی میباشند. ضبط کنندهها دارای ظرفیتهای حافظهی مختلف هستند که به آنها اجازه میدهد تا یک مقدار مشخصی از ویدیو را از صدها ساعت تا یک روز ذخیره کنند. اطمینان حاصل کنید که بطور صحیح متصل شده باشد. بطور مثال اتاق شیروانی مکان مناسبی برای قرار دادن تجهیزات سیستم نظارت تصویر است.معمولا تنها یک دستگاه DVR برای تمام دوربین های مدار بسته نصب شده کافی است. همچنین با نظارت بر نوع تردد خودرو ها در پارکینگ چشم ناظری بسیار دقیق برای خودرو ساکنین محسوب می شود. بعد از انتخاب نوع کابل، یک سر کابل را به دستگاه DVR و یک سر دستگاه را به نمایشگر متصل کنید. بسیاری از دوربین های مدار بسته قابلیت انتقال تصویر دستگاه DVR را ممکن میکنند. با استفاده از این قابلیت میتوانید در کیلومترها دورتر از خانه یا محل کار از طریق گوشی تلفن همراه و یا لپتاپ، تصاویر دوربین های مدار بسته نصب شده در خانه و محل کارتان را با استفاده از نرم افزار انتقال تصویر نصب شده روی سیستم ، ببینید. با استفاده از اتصال مورد نظر، یک سر را به پورت خروجی DVR و سر دیگر را به ورودی مانیتور وصل کنید.