انواع دوربین مداربسته و تقسیم بندی بر اساس شکل ظاهری

دوربین مداربسته منزل یکی از انواع دوربین های مداربسته است که بر اساس نظارت و امنیت خانواده و اموال تولید شده است. دوربین های مداربسته دام، دوربین های سقفی یا گنبدی شکلی هستند که تنها بر روی سقف محیط های مختلف قابل نصب می باشند. برای این کار، دوربین مداربسته در نقاط کور محیط نظیر پشت حفره های موجود در کابینت، کمد دیواری و … در دنیای مدرن امروز و پیشرفت روزافزون تکنولوژی، افراد تمایل بیشتری دارند تا امنیت منازل و محل کار خود را تامین نمایند. قابلیت صدای دو طرفه در این دوربین ها سبب شده تا از این دوربین های مداربسته در کنفرانس ها و ارتباطات راه دور استفاده کنید. تمام دوربین های مداربسته منزل باید از دسترس افراد به دور باشند. اگر دوربین های امنیتی خانگی را مستقیماً بالای پنجره یا درها قرار دهید و به طور مناسب از زاویه آنها استفاده نکنید، فقط ممکن است بالای سر یک سارق را بگیرید. مکان هایی که باید دوربین در آن جا مستقر شود دارای شرایط خاصی است که همگی در مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اولویت های زیر در انتخاب دوربین مداربسته منزل مورد توجه قرار می گیرند. باتری دوربین بیسیم داشبوردی معمولا 3 تا 4 ساعت شارژ نگه داشته و نرم افزار استفاده از این دوربین ها V380 می باشد.جهت ذخیره سازی فیلم ها نیز می توانید از یک عدد رم موبایلی استفاده کنید که داخل دوربین محلی برای افزودن رم قرار دارد.

این دوربین بیسیم لامپی با نصب آسان و زاویه دید وسیع 360 درجه ، قابلیت دید در شب هم دارد. دوربین بیسیم چشم ماهی wifi دید بسیار وسیعی داشته و از بهترین مدل ها جهت استفاده در فروشگاه ها و اماکن وسیع می باشد. حال که با انواع دوربین مداربسته و تقسیم بندی بر اساس شکل ظاهری و کاربرد آن ها آشنا شدید می توانید محصول مورد نیاز خود را به سادگی انتخاب نمایید. نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در قسمت ورودی پارکینگ منازل و یا محیط های اداری سبب می شود تا به طورر مستمر بر ورود و خروج خودروها نظارت داشت. علاوه بر این می توان تمامی قوانین ر اهنمایی و رانندگی را تحت نظارت قرار داد و از وقوع جرایم راهنمایی و رانندگی نیز جلوگیری نمود. برندهای مختلفی در بازار جهانی مورد استفاده قرار دارند که متاسفانه به دلیل تحریم های موجود در بازار ایران به راحتی قابل دسترس نیستند. چنانچه در بخشی از خیابان تصادفی رخ داده باشد این رویداد از طریق دوربین های مداربسته قابل تشخیص می باشد به این ترتیب می اوان به سرعت اقدامات لازم را انجام داد. دوربین های مداربسته در طیف مختلفی از محیط ها قابل استفاده هستند که در این بخش از مقاله به بخشی از کاربردهای این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

این دوربینها به خاطر هزینههای کمتر و زمان راهاندازی پایین، محبوبیت زیادی بین مصرفکنندگان دارند. مزیت دیگر این دوربین داشتن حسگر حرکتی می باشد . دوربین چشم ماهی یا دوربین fish eye یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته هستند. نوع دیگری از انواع دوربین مداربسته بیسیم wifi ، مدل دوربین بیسیم چشم ماهی می باشد. از لحاظ نوع بدنه، دوربین های مداربسته در انواع دوربین بولت، دوربین دام، دوربین اسپید دام، دوربین پینهول، دوربین کیوب، دوربین چشم ماهی و … دوربین های مداربسته با تکنولوژی های آنالوگ، اچ دی و آی پی در بازار موجود هستند که با توجه به نیاز پروژه خود می توانید یکی از انواع دوربین مداربسته را انتخاب کنید. موجود هستند. در این بخش به معرفی انواع دوربین مداربسته می پردازیم. این دوربین های مداربسته ابعاد بسیار کوچکی دارند و در شرایط خاصی قابل استفاده هستند. این کیس این دوربین مداربسته نیز می تواند از جنس پلاستیک و یا فلز باشد. وجود یک راهکار کارآمد با قیمت اقتصادی سبب می شود امنیت به میزان چشمگیری افزایش یابد و از وقوع جرم جلوگیری شود. وجود دوربین مداربسته می تواند از سرقت یا آسیب رسیدن به این آثار باستانی توسط افراد مخرب و یا سارقین جلوگیری نماید.

علاوه بر مکان های اداری، شرکت ها و مراکز آموزشی، ساختمان های مسکونی و منازل نیز برای جلوگیری از وقوع جرم و جنایت، حفظ اموال و خانواده به نصب دوربین مداربسته اقدام کردند. این دوربین ها با توجه به سبک بودن و حمل و نقل آسان ، اتصال به اینترنت ، دید در شب خوب بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این دوربین ها به دلیل شکل ظاهری که دارند عمدتا برای استفاده در فضاهای خارجی طراحی شده اند. این ویژگی ها سبب می شود رفت و آمد خودروها قابل ردیابی و تشخیص باشد. به منظور انتقال تصویر در این دوربین ها، می بایست ابتدا دوربین را به طور مستقیم به مودم محلی متصل نمود. استفاده از یک دوربین مداربسته در محیط های بسیار حساس نظیر اماکن تاریخی سبب افزایش امنیت در محیط و محافظت بیشتر از آثار تاریخی می گردد. نظارت مستمر بر چنین فضاهایی سبب می شود سبب افزایش امنیت محیط شده و از وقوع سرقت پیشگیری می کند.

وجود یک دوربین مداربسته در معابر و خیابان ها می تواند کمک بزرگی به روند کنترل و مدیریت ترافیک نماید. استفاده از این مدل دوربین بسیار آسان بوده و با نصب نرم افزار V380 و اتصال اداپتور این دوربین به برق توانایی کنترل صدا و تصویر را در محیط مورد نظرتان خواهید داشت. این نوع از دوربین های مداربسته که از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند را می توانید از طریق دستگاه و یا جوی استیک کنترل کنید. دوربین مداربسته همان دستگاهی است که به قیمت کاملا اقتصادی خود توانسته نیاز محیط های مختلف را پاسخگو باشد. یکی از محیط هایی که وجود دوربین مداربسته در آن بسیار اهمیت دارد، بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشند. ممکن است وضعیت برخی از بیمارستان بسیار وخیم باشد و اتفاقات بسیار ناگواری رخ دهد. در ادامه به معرفی برخی از دوربین مداربسته منزل پرداخته و توضیحاتی کوتاه از نحوه عملکردشان ارائه می شود.

لنز فوق عریض با فاصله کانونی کم در این دوربین های مداربسته سبب شده تا میدان دید بسیار وسیعی در اختیار کاربران سایت parsiancctv قرار گیرد. در چنین محیط هایی امکان حضور مستقیم افراد وجود ندارد بنابراین وجود دوربین مداربسته می تواند به سادگی امکان مدیریت و کنترل رویدادها را امکان پذیر سازد. اگر برای کنترل مغازه و فروشگاه کوچک خود نیاز به دوربین مداربسته دارید این دوربین می تواند مشکل شما را حل کند. عموما اگر دنبال دوربینی هستید که باتری خور باشد و بتوانید آن را داخل ماشین و خودروی خود استفاده کنید این دوربین ها بهترین گزینه برای شما هستند. در اولین مبحث از آکادمی دوربین مداربسته به بررسی انواع دوربین مداربسته و کاربرد آن ها خواهیم پرداخت. دوربین مداربسته منزل، امنیت و نظارت را با مجموعه ای از چشم های اضافی در داخل یا خارج از خانه افزایش داده و آرامش روح و روان را به صاحب خانه هدیه می کند. وجود دوربین مداربسته در چنین فضاهایی می تواند نظارت مستمر بر وضعیت بیماران را امکان پذیر سازد. یکی از بهترین مزایای این دوربین قابلیت اتصال آسان و راحت به وای فای منزل یا محل کارشماست که می توانید به راحتی از هرجایی به اطلاعات دوربین و تصاویر زنده دسترسی داشته باشید.از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دوربین برایتون سرعت انتقال تصویر بسیار بالا در داخل کشور می باشد که دلیل آن وجود سرور داخلی است.

دوربین فلتی دارای انواع کیفیت تصویر 4k، 2k، و 1080p می باشد که از داخل نرم افزار میتوانید بین انواع مختلف کیفیت ها انتخاب کنید. علاوه بر این قابلیت ها می توانید با استفاده از پریست ها برای تنظیم این ویژگی ها استفاده کنید. دوربین مخفی بیسیم دارای قابلیت ضبط ضدا نیز می باشد که تصاویر و ضدا را بر روی رم موبایلی که داخل آن قرار دارد ذخیره می کند. یعنی هم بدون نیاز اینترنت در محل نصب دوربین و هم از طریق اینترنت در هر کجای دنیا می توانید تصویر دوربین را به صورت زنده و هم تصاویر ضبط شده را ببینید. در دوربین های مداربسته مخفی خانگی مدل وایرلس بهتر است ابتدا برنامه ها را بارگذاری و سپس ضبط ویدئو را از طریق wifi هماهنگ کرد. دوربین های مداربسته خانگی حد الامکان باید در مکان هایی قرار گیرند که نقاط آسیب پذیر محسوب می شوند. این قابلیت امکان مشاهده چهره افراد و پلاک خودروها را امکان پذیر می سازد. چنین دوربین هایی قادر هستند تصاویر را به صورت گسترده با قابلیت زوم به شما نمایش دهند. دوربین اسپید دام یا دوربین PTZ، نوع دیگری از دوربین های مداربسته هستند که امکان تغییر زاویه در جهات عمودی، افقی، تغییر فاصله کانونی و زوم را در اختیار شما قرار می دهند.

دوربین های مداربسته سیمی و بی سیم در بازار موجود است. میزان روشنایی مکان نصب دوربین مداربسته خانگی در روز و شب مورد بررسی قرار گیرد. شاید تعجب کنید که بتوانید به جای لامپ روشنایی ، این دوربین 360 درجه رو نصب کنید و به همین راحتی محل کار و یا منزل تون رو مجهز به دوربین مداربسته بیسیم wifi کنید. زاویه دیدی که دوربین های لامپی در اختیار شما قرار می دهند 360 درجه است. به منظور نظارت در محیط های عمومی می توانید از دوربین هایی استفاده کنید که قابلیت نمایش تصویر به صورت 360 درجه را در اختیار شما قرار می دهند. چنانچه به علت صنعتی بودن و وجود مخاطرات در محیط امکان حضور انسان در آن محدوده وجود نداشته باشید به سادگی می توانید دوربین مداربسته را جایگزین افراد نموده و محدوده مورد نظر خود را تحت نظارت قرار دهید. افراد زیادی در طول روز به منظور درمان و یا همراهی بیماران خود به این اماکن مراجعه می کنند. اطلاعات دوربین را میتوانید روی گوشی همراه یا کارت حافظه دوربین ذخیره کنید تا در صورت نیاز به بازبینی به تصاویر ضبط شده مراجعه کنید.

نصب یک دوربین مداربسته مخفی خانگی به نظر کار آسانی است اما چه دوربین مداربسته منزل پنهانی باشد چه دوربین مداربسته منزل پنهان نباشد برای نصب به دانش فنی و تخصص نیاز است. از دوربین های صنعتی می توانید برای محیط های عمومی نظیر بانک ها استفاده کنید. قدمت هریک از آثار تاریخی ممکن است بیش از چندین هزارسال باشد از این رو نیاز است تا از دوربین های مداربسته به منظور افزایش امنیت چنین محیط هایی استفاده نمود. تا دقیق تر به این موضو ع بپردازید. ضد نویز است. کیفیت عالی صدا و تصویر و ذخیره ابری این دوربین را در زمره بهترین دوربین مداربسته خانگی قرارداده است. در ویدئوی زیر نمونه ای از دوربین بیسیم گردان بیبی کم را مشاهده می کنید. تصویر زیر نمونه ای از دوربین بیسیم گردان برایتون را نشان می دهد. ویدئوی زیر نمونه تصویر دوربین بیسیم لامپی و کیفیت آن را نشان می دهد. در بسیاری از اماکن استفاده از سیستم دوربین مداربسته کابلی به صرفه نبوده و هزینه های اضافی را برای مصرف کننده خواهد داشت. کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما خواهند بود.

نوع دیگری از انواع دوربین مداربسته بیسیم wifi ، دوربین بیسیم داشبوردی است که می توان با استفاده از باتری ، این دوربین ها را راه اندازی کرد. می توان آن ها را روی قفسه ها یا کابینت ها یا هر سطح صاف یا حتی روی دیوار نیز نصب کرد. دوربین مداربسته امکان نمایش تصاویر به صورت گسترده را نخواهد داشت. دنیای دوربین های مداربسته بسیار وسیع و گسترده است. دوربین هایی که دارای باتری است بهتر است قبل از نصب شارژ شوند. به این صورت شما می توانید صدای محل مورد نظر را بشنوید و هم صدای شما توسط بلندگوی دوربین می تواند در محل نصب دوربین پخش شود. انتخاب نوع دوربین مداربسته مخفی برای منزل و نصب آن ها با قیمت ارزان و مناسب با کاربری شما در تخصص تکنسین های شبکه ارغوان است. پس از انتخاب انواع دوربین مداربسته خانگی و تعداد آن ها انتخاب مکان مناسب در اولویت است. دوربین های داخلی در منزل بهتر است در نزدیکی سقف نصب شوند. برگزیدن دوربین های مناسب، نوع ( فضای داخلی یا خارجی) و تعداد، نوع برند ( هایک ویژن، داهوا، یوییکیوتی) وضوح مناسب و اندازه فیزیکی ( قابل مشاهده یا مخفی)، لنزهای متناسب با میدان دید و…

بدون نیاز به حتی یک متر سیم کشی فقط کافی است دوربین لامپی را مانند لامپ در سرپیچ بپیچانید تا روشن شود. فقط کافی است دوربین را روی سرپیچ لامپ بپیچید , نرم افزار آن را نصب کنید , در نرم افزار مشخصات دوربین و رمز عبور را وارد نمایید و سپس تصاویر را دریافت کنید. از این رو استفاده از دوربین های بیسیم بهترین و منطقی ترین انتخاب می باشد.دوربین بیسیم برایتون از انواع دوربین های بیسیم میباشد که با قابلیت های فوق العاده خود توانسته جایگاه خود را در بین مشتریان پیدا کند. قابلیت های ضد خرابکاری یا استاندارد IK10 در برخی از این مدل ها سبب شما تا دوربین مداربسته مقاومت بسیار بالایی در برابر آسیب ها و ضربات احتمالی داشته باشد. یکی از بهترین انواع دوربین مداربسته wifi ، مدل دوربین بولت بی سیم V380 وایرلس wifi رم خور می باشد که می توانید بدون کابل کشی تصاویر محل کار یا منزل خود را در هر جای دنیا مشاهده کنید.

اگر دوربین های مداربسته خانگی و بی سیم را نصب کرده اید، سیگنال Wi FI را در اطراف خانه خود بررسی کنید. دوربین مداربسته بیسیم wifi نوعی دوربین مدار بسته میباشد که بدون نیاز به سیم و کابل، اطلاعات را ارسال می کند. شما با داشتن یک مودم اینترنت و گوشی موبایل به راحتی میتوانید به تصاویر انلاین دسترسی داشته باشید.همچنین برای استفاده در لپ تاپ میتوانید با نصب نرم افزار های شبیه ساز اندروید، اپلیکیشن دوربین بیسیم WIFI را در سیستم نصب کرده و به آسانی اطلاعات را دریافت نمایید. با این قابلیت شما میتوانید مشخص کنید که اگر حرکتی در محدوده دوربین توسط حسگر حرکتی احساس شد ضبط شود و در صورتی که حرکتی احساس نشد اطلاعاتی را ضبط نکند. همانگونه که از نام این دوربین های مداربسته مشخص است این محصولات همانند لامپ سرپیجی بوده که توان مورد نیاز خود را از طریق این سرپیچ تامین می کند. این دوربینها نیاز به هارد و DVR نداشته و همین مزیت باعث کاهش قیمت این محصولات شده است. این دوربین مدار بسته بی سیم که به چشم ماهی و یا وی آر با تصویر پانومرا معروف هستند نیازی به هارد و DVR ندارند و فقط کافی است یک رم موبایل برای ذخیره داخل آن قرار دهید.

برخی از محیط هایی که جان افراد را به خطر خواهد انداخت فضاهایی هستند که تجهیزات هسته ای و یا شیمیایی در آن قرار داد. دید در شب این دوربین ها بسیار با کیفیت می باشد و جهت استفاده در شب بسیار مناسب است. از دوربین پین هول می توانید برای نظارت مخفیانه سوژه ها استفاده کنید. همانگونه که دوربین های امنیتی برای نظارت بر خانه اولویت دارد، به دلایل قانونی و حفظ حریم خصوصی اشخاص مکان هایی وجود دارد که نباید دوربین مداربسته خانگی نصب شود. پس از آن می تواند با استفاده از نرم افزار مربوط بر روی گوشی همراه خود، پروسه انتقال تصاویر را انجام دهید. تقریبا هر شخصی با هر سطح از اطلاعات در مورد تجهیزات الکترونیکی و دوربین مداربسته می تواند به راحتی این دوربین را نصب کرده و تصاویر آن را بر روی تلفن همراه خود دریافت کند. پس با خیال آسوده می توان از چند دوربین در یک مکان و یا مکانهای مختلف بهره برد و همه ی آنها را در تلفن همراه مدیریت کرد. دوربین کیوب، دوربین مکعبی و یا دوربین رومیزی نوع دیگری از دوربین های مداربسته هستند که به ندرت در ارتفاع نصب می شود.