انواع دوربین مداربسته و سیستم های آن (راهنمای جامع)

این سیستم کمک می کند که تاریخ دقیق ضبط و ثبت دوربین حفظ شود. دوربین های مداربسته در نور روز تصاویر را به صورت رنگی ضبط می کنند. همچنین در هنگام ضبط تصویر در روز که نور خورشید می تابد و نور طبیعی مادون قرمز وجود دارد برای جلوگیری از خرابی تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته ویژگی ICR به دوربین اضافه می شود. نقش دوربین های مداربسته در جوامع کنونی روز بروز پر رنگ تر می شود. از دوربینهای مداربسته گرد یا گنبدی در مکانهای عمومی مانند ایستگاه راهآهن، پایانههای اتوبوس و مکانهایی که تجمع عظیمی از مردم وجود دارد، استفاده میشود. قطعاتی مانند ضبط کننده های ویدئویی دیجیتال (DVR) و شبکه دستگاه های ضبط ویدئو (NVR) را وظایف مالتی پلکسرها انجام می دهند. در سیستم های انواع دوربین مداربسته که تعداد دوربین های بیشتری نسبت به مانیتور و دستگاه های ضبط دارند، سوئیچر و مالتی پلکسرها برای مسیریابی سیگنال ویدئویی استفاده می شوند.

این دوربین ها از دید افراد پنهان است. از آن جایی که بسیاری از افراد شناخت و دانش کاملی از انواع دوربین مداربسته، کاربرد آن ها و مدل های معروف ندارند، لذا مطالعه این مقاله می تواند دانش کاملی در اختیار آنان قرار دهد. برای محافظت از دوزیین ها د ربرابر عوامل خارجی و یا تغییرات آب و هوایی از براکت ها استفاده می شود. دوربین های مداربسته پلاک خوان از فناوری ANPR و LPR استفاده می کنند و شماره پلاک خودرو را می خوانند و بعد آن ها را ذخیره و ثبت می کنند. غالبا دوربین های مداربسته چرخان را در داخل این محفظه ها محافظت می شوند. آیا به دوربین دید در شب نیاز داریم؟ دوربین های نظارت صوتی می توانند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. دوربین های مداربسته برای اینکه در آب و هوای بد جوی، دستکاری، افراد خرابکار و مردم آزار، حملات مستقیم و یا انفجار محافظت شوند باید در محفظه هایی با جنس مخصوص قرار گیرند. انواع دوربین مداربسته ویژگی های مختلفی دارند، این ویژگی ها برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربینهای C-mount همراه با لنزهای جداشونده، متناسب با کاربردهای مختلف، امکان تغییرات ساده لنز را سایت parsiancctv فراهم میکنند. پس از نصب دوربین مداربسته، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سراغ تلفن همراه یا رایانه خود بروید و اپلیکیشن دوربین مدار بسته را باز کنید تا فضا را ببینید. Highlight Compensation (HLC) فناوری که با تنظیمات دیجیتالی به دوربین اجازه می دهد تا میزان نور را در تصاویر کم یا زیاد کند. نکته مهم در قرار دادن دوربین های مداربسته بر روی دیوار دور بودن از دسترس سارقان و سایر افراد سود جو ضمن جلب توجه است. اندازه: یکی از نکات مهم در انتخاب مانیتور سایز صفحه نمایشگر آن است. نصب گوشه ای یا زاویه ای: در مکان هایی که دو دیوار با زاویه کنار هم قرار دارند استفاده می شود. دوربین هایی که با محفظه های خاص مهر و موم می شوند در برابر انفجار شیمیایی حفظ شوند. برای جلوگیری از ورود هر گونه آلودگی خارجی با واشر هایی مخصوص مهر و موم می شوند. ICR از ورود نور مادون قرمز جلوگیری می کند. دوربین های مداربسته ضد نور ICR برای جبران تاریکی، کمبود نور و یا مهار نور بیش از حد خورشید یا مادون قرمز دوربین مداربسته مجهز به فناوری ICR می شود.

این سیستم می تواند از شبکه ها (LAN)، شبکه های گسترده (WAN) و یا شبکه های محلی بی سیم (WLAN) برای صرفه جویی در هزینه های نصب استفاده کند. ارتفاع نصب دوربین مداربسته نقش تعیین کننده ای در برآورد هزینه نصب دوربین مداربسته دارد. هزینه راه اندازی دوربین و نصب دوربین مدار بسته با جستجو در بازار تعیین می شود. همچنین در هنگام خرید ویژگی های کاربردی، میزان بودجه، به هزینه های نگه داری و یا تعمیر توجه کرده و با کارشناسان بخش فروش شبکه ارغوان مشورت کنید. برای بررسی دقیق تر به تعرفه نظام صنفی نصب دوربین مداربسته سال 1401 شرکت رادیس توجه نمایید و با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید . در این مورد معمولا شرکت ها و کارشناسان استفاده از دوربین های بزرگ را توصیه می کنند. برای نصب نیاز به تجهیزات یا سخت افزارهای متفاوت می باشد که متناسب با برنامه ها، اشکال و اندازهای دوربین ها تولید می شود. در بازار مانیتورهای ویدئویی با دو نوع نمایشگرها (LCD) و LED در اندازه های مختلف ارائه می شود پیکسل مهمترین جز در نمایش یک تصویر است.

Backlight compensation (BLC) نوعی از تنظیمات برای جبران نور پس زمینه وقتی دوربین روشنایی پس زمینه را انتخاب نمی کند، به کاربر اجازه می دهد هر قسمتی از صحنه که مد نظر کاربر است به طور منظم در معرض دید قرار گیرد. انواع انتقال در ادامه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. فاصله بین دوربین ها، مانیتور و سیستم ذخیره سازی برای انتخاب نوع انتقال بسیار مهم است. تعداد پیکسل ها برای فیلتر کردن تصاویر مهم است. در هنگام اخذ عوارض ورود وخروج خودروها و پارکینگ هتل ها از این فن آوری استفاده می شود. در مکان هایی که جرم و جنایت زیاد به وقوع می پیوند استفاده می شوند. این سری از دوربین های مداربسته در مکان هایی نصب می شوند که مانعی برای ضبط تصویر موجود است. در داخل یا خارج از مکان های مسکونی به صورت آشکار یا مخفی نصب می شوند. دوربین هایی که در یک مکان و موقعیت به صورت ثابت و بدون حرکت نصب می شوند. قرار دادن دوربین مداربسته در محیط کار به صورت اصولی (با چهره ای مشخص و فقط در مکان های مناسب) باعث می شود کارکنان همیشه حضور شما را احساس کنند و با انگیزه بهتری کار کنند.

انتخاب لنز به متغیر های فاصله، FOV، اندازه، سنسور تصویر دوربین و میزان روشنایی بستگی دارد. بیشتر دوربین ها این قابلیت را ندارند لذا برای استفاده از این فناوری به 2 سنسور اضافی نیاز داریم. به انعطاف پذیری و تنظیمات دوربین در موقعیت ها مختلف کمک می کند. سنسورهای حساس به حررات ممکن است براحتی از کار بیفتند، لذا در هنگام خرید دوربین های مداربسته حرراتی به این مورد توجه شود. در این روش انتقال نیاز به فرکانس خاص در انتقال سیگنال وجود دارد و ممکن است قطع یا تداخل سیگنالی وجود داشته باشد اما به دلیل نصب آسان این سیستم برای انتقال ویدئو مفید است. کابل شبکه لگراند یکی از محبوبترین نوع کابل استفاده شده برای سیستم سیستم کابل کشی شبکه دوربین های مداربسته است. جهت تامین امنیت و جلوگیری از حملات هکرها، سرویس هایی رایگان تحت عنوان CCTV DDNS به دوربین مداربسته اضافه می شود که از طریق اینترنت و آدرس IP پویا مشاهده تصاویر از راه دور را امکان پذیر می کند. با تمرکز عالی در فواصل دور یا نزدیک کاربری دارند.

جنس محفظه از استیل ضد زنگ (دوربین های مداربسته ضد آب) که دارای ضخامت 3.5 میلی متر است و یک براکت مخصوص آن را از انفجار محفوظ می کند. این دوربین ها تصاویری از اتومبیل و پلاک آن را ضبط می کنند بدین طریق از خودرو محافظت می شود. افراد کنجکاو نمی توانند به دوربین های داخل این محفظه ها ضرری بزنند. دوربین های IP مجهز به فناوری POE می توانند ضمن دریافت برق از همان سوئیچ POE ، سوابق ویدیویی را به شبکه ارسال کنند. شما می توانید به راحتی درخواست خود را برای نصب سیستم های دوربین مدار بسته در مناطق مسکونی به شرکت رادیس ارسال کنید. دوربینهای مداربسته با حسگرهای حرکتی و صوتی، صداها و حرکات غیرعادی را شناسائی و با ارسال یک پیام به صاحبان آنها در اپلیکیشن موبایلشان هشدار میدهند. برخی از انواع دوربین مداربسته مدرن می توانند به صورت افقی و عمودی بچرخند تا فضای بزرگی را در اطراف خود بپوشانند. یک دوربین می تواند تصاویری را با وضوح و کیفیت 1 تا 20 مگاپیکسل تولید کند. بعضی از دوربین های مداربسته فضای باز نیاز به سیم کارت دارند و ( دوربین های مداربسته سیم کارت خور) با سیم کارت G4 در فضای باز جایگزین WI Fi می شوند.

دوربین ها در داخل یک فضای تاریک به شکل گنبد نصب می شود. به شکل های بالا نگاه کنید. برف پاک کن: برخی از محفظه های دوربین از برف پاک کن، مشابه برف پاک کن شیشه جلو اتومبیل استفاده می کنند تا پنجره نوری را تمیز نگه دارد. دوربین های مدار بسته C-mount میدان دید وسیعی دارند و تصاویر را تا فاصله 40 فوتی به راحتی ضبط و ذخیره می کنند. در راه اندازی یک سیستم مداربسته دوربین های متفاوتی بکار گرفته می شود که بر اساس شرایط و نیاز هر محیط انتخاب می شوند. معمولا این دوربین ها بر ریو یک نقطه با فاصله کانونی مشخص زوم می کنند. سنسور تصویر: نور(فوتون ها) را به سیگنال های الکترونیکی منتقل می کند. انواع دوربینهای مداربسته معمولاً از فناوری حسگر و سنسور تصویر موجود در دستگاههای شارژ (CCD) استفاده می کنند. این براکت ها دوربین ها را در مکان خود محکم نگه می دارند.

دوربین ها به اشعه IR که اشیا را روشن می کند حساس هستند. برخی از انواع دوربین مداربسته پروژکتوردار هستند و برای روشن کردن فضاهایی کم نور نیاز به پروژکتور دارند. دوربین های مداربسته عروسکی به نحوه نگه داری و سلامت کودکان در خانه یا مهدکودک ها نظارت می کند. کابل POE داده ها را دریافت یا انتقال می دهد. موارد استفاده از دوربین های مداربسته میکروفن دار عبارتند از : خدمات به مشتری، آموزش کارمندان، نابینایان، جلوگیری از جرم، ضبط صدا در بازجویی که همگی از میکروفن برای انتقال صدا از طریق دوربین استفاده می کنند. اجرای دوربین های مدار بسته به جلوگیری از این خطرات و تضمین ایمنی کارکنان کمک می کند. انتخاب مانیتورها بستگی به انتخاب دوربین ها، لنزها و سایراجزای تصویر دارد. دوربین مداربسته هایک ویژن این فناوری را در دوربین های خود دارد. به هر حال، هیچ چیز عزیز تر و با ارزشتر از اموال ملموس و به خصوص نا ملموس ما در خانه نیست. پیکسل ها : وضوح صفحه نمایش یک مانیتور با تعداد پیکسل های آن تصویر مورد سنجش قرار می گیرد. این دوربین ها در بازار، با نام baby cam (دوربین کودک) شناخته می شوند.

افراد در اتاق نظارت با نصب دوربین مداربسته می توانند قسمت های مختلف را تحت نظر داشته باشند و خطرات به وجود آمده را به سرعت برطرف کنند. دوربین های مداربسته در داخل این محفظه ها محافظت می شوند. این دوربین ها دارای پوشش های سخت ضد خرابکاری (Shell) هستند. جنس مواد سازنده این محفظه ها از موادی است که ضد شلیک گلوله و ضد انفجار است. تضاد و کانتراست رنگ ها تصاویری با کیفیت عالی را نشان می ده. بصورت اتوماتیک در روز خاموش و با برق 12 ولت تصویر را از 6 الی 30 متر در زاویه 90 درجه تصاویر را ثبت و ضبط می کنند. حداقل فضای لازم برای ذخیره تصاویر در یک روز کامل تقریبا 38 گیگابیت حافظه است. یکی از پرکاربردترین دوربین های مداربسته که مناسب فضای سرپوشیده و فضای باز است و براحتی نصب می شود. جلوی دوربین باید آزاد باشد. به عنوان مثال در مراکز صنعتی باید موقعیت های بیشتری در نظر گرفته شود که در نتیجه هزینه نصب دوربین مداربسته افزایش می یابد یا میزان کابل کاری و نوع دوربین مداربسته انتخابی مشتری و کیفیت کار خدمات در برآورد تعرفه نصب دوربین مداربسته در سال 1401موثر است. محل نصب سیستم دوربین مداربسته باید به گونه ای طراحی شود که با FOV مورد نظر دستگاه تداخل نداشته باشد.

این چراغ های LED نشان می دهد که دوربین در حال ضبط تصاویر است و دستگاه کار می کند. در خیابان ها، کوچه ها و محوطه ها با استفاده از دوربین مادون قرمز یا با دوربین های که مجهز به سنسور LED می شوند کار می کنند. این دوربین ها توسط محفظه هایی محافظت می شوند که اولا ضد ضربه هستند. شید های ضد نور خورشید، برف پاک کن و بخاری ها و تهویه ها برای کارایی بالای دوربین تعبیه می شوند. این دوربین ها به اختلاف دما بسیار حساس هستند. دوربین های اسپیدام با استفاده از یک آدرس IP می توانند موقعیت، حرکت و چرخش سریع لنز را از راه دور کنترل کنند. دوربین های مداربسته حرکتی زوم دار را می توان از راه دور توسط توسط یک متخصص اداره کرد و طبق برنامه چرخاند. با دید 200 متر درشب و زوم اپتیکال 36 وضوح تصویری بالا ارائه می دهد. نقش یک لنز این است که تصویری دقیق، یکنواخت و متمرکز را به سنسور تصویربرداری منتقل کند.

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه نصب دوربین مداربسته در منزل، تعداد دوربین های مورد نیاز است. در این قسمت به بررسی دلایل اجرا و استقرار دوربین های مداربسته می پردازیم. در ادامه به توضیح هر یک از این عوامل و نصب دوربین مداربسته در منزل می پردازیم. کیفیت وضوح و تعداد تصاویر و روزهای ضبط تصاویر در ذخیره سازی و دسترسی اهمیت دارد. این دوربین که کاربرد امنیتی دارد دارای چراغ های رنگی به خصوص رنگ قرمز و سفید است. دوربین مداربسته چشم ماهی یک دوربین واید لنز (دوربین مداربسته واید) است. در بالای لنز دوربین قرار دارد. پیکسل وضوح متفاوت در تصاویر است. اندازه تصویر یکی از مهمترین اصول در استاندارد وضوح تصویر است. تعداد پیکسل ها کیفیت وضوح تصویر را بالا می برد. پیکسل ها نسبت به طیف نور بسیار حساس هستند. این محفظه ها بسیار خاص هستند و برای دوربین های بکار می رود که به راحتی در دسترس است. در هنگام خرید دوربین مداربسته به نکاتی نظیر نوع برنامه، نحوه پشتیبانی و محیط میزبان توجه می شود. مانیتورهای LCD /CRT/ OLED و مانیتورهای پلاسمایی از انواع مانیتورهای دوربین مداربسته است. مانیتورهای اختصاصی دوربین مداربسته: مانیتورهایی که برای سیستمهای دوربین مداربسته طراحی شدهاند.

طیف گسترده ای از این فناوری در دوربین های مداربسته وجود دارد که با توجه به نیاز مشتری پیاده سازی می شود. نصب با پایه های دیواری: با استفاده از یک براکت که بعنوان یک قفسه عمل می کند نصب می شود. دوربین های شبکه IP: به دوربین های فیلمبرداری اطلاق می شود که به شبکه های مبتنی بر IP از جمله اینترنت متصل می شوند. بر اساس مدل دوربین به دو دسته تقسیم می شوند. علاوه بر محفظه ها و پایه های نگه دارنده امکانات زیر هم در نصب دوربین مداربسته در دسترس است. در هنگام خرید دوربین مداربسته بهتر است به تعداد پیکسل ها توجه شود. نصب دوربین مداربسته گنبدی شکل داخلی: در مناطقی که بسیار قابل دیدن است نصب می شود. مولتی پلکسرها فیلم آنالوگ را از چندین دوربین دریافت و به شکل سیگنال دیجیتالی تبدیل می کنند. برخی شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته مانند داهوا و یا هایک ویژن ویژگی های اضافی را برای خریدار ارائه می دهند. برای فضاهای وسیع مانند زمین ها، مغازه ها، پارکینگ ها، فرودگاه ها وجاده ها مناسب است.

دارای لنزهای ثابت هستند و تصاویر اجسام از فواصل دور را پوشش می دهند. ضربه های چکش یا اجسام تیز افراد مزاحم آن ها را خراب نمی کند. از نظر اندازه متفاوت و در مکان ها مختلفی نظیر داخل کابینت ها، روی میله ها، سقف یا حصارها نصب می شوند. وضوح تصویر یک دوربین را می توان با استفاده از نمودار وضوح اندازه گیری کرد و سپس به صورت گرافیکی چاپ و مورد ارزیابی قرار داد. در شرکت هایی با تعداد کارمند زیاد، ردیابی کارمندان به شدت دشوار می شود. ما در مورد دستمزد نصب دوربین مداربسته در سال 1401 صحبت کردیم. از انواع دوربین های مداربسته مخفی هستند که کاربرد امنیتی و جاسوسی دارند. این کار از طریق مرورگر اینترنت و یا یک برنامه نرم افزاری امکان پذیر است. مشاهده و ضبط از راه اینترنت صورت می گیرد. مانیتورها نمایش تصاویر ویدئویی را قابل مشاهده می کند. در برخی از مناطق که به نیروی برق دسترسی وجود ندارد از دوربین های مداربسته خورشیدی که به راحتی قابل نصب و ارزان هستند، استفاده می شود. نقش تجهیزات و اتصالات مورد استفاده در برآورد تعرفه نصب دوربین مداربسته در سال 1401 قابل توجه می باشد. خریددر نهایت تعرفه نصب دوربین مداربسته در سال 1401 پس از ارزیابی اولیه در بازدید از محل با جزئیات بیشتری اعلام می شود.

دوربین مداربسته در یک سیستم تصاویر را ضبط و ذخیره می کند. برخی از انواع دوربین مداربسته دارای سیستم های ثبت زمان هستند. بنابراین بهتر است قبل از خرید یک دوربین مداربسته خاص، رزولوشن دوربین مدار بسته را با فضای ذخیره سازی و زمان تهیه نسخه پشتیبان محاسبه کرد. دوربین گلوله ای از انواع دوربین مداربسته هستند که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. مخصوص فضای باز هستند. این تصاویر مانند شکل زیر تضاد رنگ ها را نشان می دهد بدلیل دمای بدن هر شخص ضبط شده است که بین افراد تفاوت دارد. این دوربین های مداربسته به شکل کروی فشار باد و لرزش را به حداقل می رساند. برای مکان های پر دود و مه آلود دوربین های مداربسته حرراتی را نصب می کنند. قدرت این دوربین می تواند تعداد دوربین های مورد نیاز برای پوشش همان ناحیه نظارتی را کاهش دهد. بهترین دوربین های مداربسته امروزی فیلم هایی با وضوح 720 پیکسل و یا 1080 تولید می کنند. تغییر فاصله کانونی، زاویه دید و افزایش یا کاهش بزرگنمایی با این دوربین ها امکان پذیر است. انتخاب محفظه و پایه نگه دارنده انواع دوربین مداربسته، با توجه به انواع مدل های دوربین مداربسته خریداری می شود. مدل دوربین مداربسته هزینه نصب دوربین مداربسته را کم و زیاد میکند.