تابلو روان و تلویزیون شهری چه تاثیری در موفقیت کسب و کار دارند؟

این لامپ های ال ای دی خود از مواد دیگری ساخته شده اند که در کارخانه های ساخت قطعات الکترونیک ساخته و در کنار هم قرار گرفته اند و رنگ های متفاوتی دارند و این لامپ های ال ای دی جدول رنگ زیادی ندارند و در رنگ های سبز، آبی، قرمز و گاهی اوقات سفید خلاصه می شوند. در ماژول های سه رنگ که گاهی اوقات آنها را Dual می گویند ، هر پیکسل از دو LED و گاهی هم از سه LED تشکیل شده است . کلمه P10 نشان دهنده وجود فاصله ۱۰ میلیمتری بین هر دو جفت led (سه led کنار هم یک جفت ساخته اند) است. با کنار هم قرار دادن کابینتهای جداگانه با اندازههایی با ابعاد یک متری و سپس با تعبیه ماژول led که به صورت بلوک های مربع و یا مستطیل شکل هستند ساخته میشود و به فاصله بین پیکسلهای ماژول، دات پیچ میگویند که این دات پیچها بر اساس میلیمتر اندازهگیری شده و فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور را به نمایش میگذارد. سیم مربوط به لامپ ها از پشت کار به طور حرفه ای گذرانده می شود و از طریق اداپتور مناسب به منبع تغذیه یا ترانس ( برق شهری 12 ولت ) متصل می شود و در نهایت با این مونتاژ ساخت تابلو چلنیوم به اتمام می رسد.

تا قبل از طراحی این تابلو ها ، جهت تهیه تابلو و ایجاد طرح تبلیغاتی از گاز نئون استفاده می گردید. هرچه ابعاد یک تلویزیون شهری بیشتر باشد، به طبع گودالی که برای نگهداشتن پایه ستون ایجاد میشود، بزرگتر، بدنه سازه محکمتر بوده و جنس فلز ستونها مستحکمتر انتخاب خواهد شد. منبع تغذیه در یک دمای خاص بین صفر تا 25 درجه سانتیگراد کار میکند و به محض بالا رفتن دما، دستگاه از کار میافتد و احتمال آسیب رسیدن به صفحه نمایش وجود دارد. به عنوان مثال زاویه ال ای دی 120 درجه می باشد یعنی نمایش گر تا زاویه ۱۱۰ درجه از مقابل تلوزیون قابلیت دید دارد. از این دسته یعنی تلویزیون شهری فول کالر آنلاین برای تلویزیون ها با ابعاد گسترده و درشت استفاده می شود. در محیط های شهری کلماتی مانند زاویه دید 170 درجه، در اغلب نمایشگر ها بیان می شود یعنی مثل این است که شما موازی با نمایش گر باشید و کمی گردن خود را به سمت نمایش گر برگردانید و تصویر را با کیفیت قابل قبولی تماشا کنید. اگرچه تلویزیون های شهری oudoor به گونهای طراحی شدهاند که بهترین تصویر را حتی در نور مستقیم آفتاب به نمایش بگذارند ولی برای دید بیشتر، بهتر است سازه و تلویزیون شهری در معرض نور مستقیم خورشید نباشد.

6. میزان برق مصرفی به حداقل می رسد که می توان از دیگز مزایای تلویزیون شهری دانست. نه تنها از صفحه نمایش های LCD در سیستم های Videowall استفاده می شود بلکه از تلویزیون های DLP یا LED نیز می توان استفاده کرد. سپس در دو سر کابل کانکتور یا سوکت IDC قرار می دهید تا بتواند در اتصالات ساخت تابلو روان مورد استفاده قرار بگیرد. ۲ عدد کانکتور ۵۰ پین که نام آن ها جی وان و جیتو است به ها بکارت های مختلف وصل میشوند برد کنترل آهشت ویدئوها را با کیفیت بسیار عالی به نمایش می گذارد که همین ویژگی عامل بهتر بودن این برد نسبت به دیگر برده است . نمی باشند. بهترین مزیت این کنترل کننده ها نوع عملکرد و قابلیت اطمینان زیاد در آنها می باشد. این نماد مشخص کننده سایتهایی است که تعرفه اینترنت بازدید از آنها به صورت نیمبها محاسبه میشود. شامل نصب تابلوهای تبلیغاتی مرتبط با کسب و کارها در معابر، بزرگراهها و میادین شهری است.

این سری محصولات برای اتاقهای کنترل، تبلیغات دیجیتال روی صفحات نمایشی بزرگ، نمایش برنامه های ویدئویی وسایر کاربردهایی که نیاز به دریافت، کد کردن، ارسال روی شبکه، ضبط، دیکد کردن، نمایش و کنترل دارند به کار می روند. ویدئو وال ها به یکی از تجهیزات استاندارد در اتاق های فرماندهی و کنترل در پایگاه های نظامی و اتاق های فرمان و کنترل موسسات دولتی که توسط آژانس های امنیت ملی و اطلاعات اداره می شوند، تبدیل شده اند. هنگام خرید تلویزیون، فروشند عددی مثل یکی از این اعداد 4:3 ، 16:9 ، 16:10 را بیان می کند که نسبت تصویر نامیده شده و گزینه بسیار مهمی در ابعاد تلویزیون شهری به حساب می آید. افرادی که با این روش مشغول به فعالیت می باشند معتقدند که کار با چلنیوم یک هنر است و هنر را باید با دست انجام داد پس به صورت دستی این کار را انجام می دهند و انجام دادن ان برایشان بسیار خوشایند می باشد. این نوار اسفنجی بعد از اتصال حروف برجسته آماده شده به زمینه پی وی سی کار که لامپ های مورد نظر روی ان قرار دارد از نشت و ورود گرد و غبار موجود در هوا و آب به درون محفظه توخالی حروف برجسته ممانعت می کند.

در ضمن، زمین برای قرار دادن پایه سازه مناسب باشد و خاک آن به نحوی نباشد که سازه جابجا یا کج شود.همچنین، نصب سازه در کنار تیر چراغ برق، درخت، دیوار و یا هر چیز دیگری که افراد سوجو بتوانند از آن سو استفاده کنند، ممنوع میباشد. معمولا این ابعاد 16:9 است یا در بعضی مواقع می تواند نسبت تصویر 16:10 باشد. تلویزیون شهری معمولا از نوع نمایشگرهای ال ای دی هستند و انواع مختلفی دارند. در این صورت است که تلویزیون ها کیفیت های متفاوتی دارند و هیچ کدام مانند دیگری نیستند. تمامی هاب ها به لحاظ سخت افزاری ترمینال معمولی هستند و همه آن ها پین های ۱۶ دارند و در حالت ۲ در ۸ مورد ساخت قرار گرفته اند و فقط پروتکل آن ها متفاوت است. برای همه ماژول های موجود در تابلو روان، تمامی این کار ها برای داشتن جریان برق انجام می گیرد. گفتن این که تلویزیون های بزرگ تر، بهتر اند، راحت می باشد اما با در نظر گرفتن آیین نامه اجرایی سازمان دهی تبلیغات شهری و همچنین امکان وجود بعضی محدودیت های محیطی چه درون فضای باز و چه درون فضای بسته کاملا واضح است که در دست داشتن اعداد و آگاهی از بعضی دستور العمل ها در مورد نسبت اندازه صفحه نمایش با عوامل مختلف محیط روند انتخاب مناسب را آسان تر خواهد کرد.

همچنین راه کارها نیاز به نمایش همزمان جلوه ها را دارند که بتواند بین چندین منبع به طور مرتب و بدون وقفه تعویض شود. مسئله بسیار مهم دیگر مشخص کردن نیاز مشتری است. دنیای تبلیغات و بازاریابی بسیار گسترده است و روشهای مختلفی برای معرفی محصولات و برندها مورداستفاده قرار میگیرد. هرکدام ازان کابینت ها مانند یک تلویزیون کوچک است که یک بخش از تصویر گسترده صفحه نمایش اصلی و واقعی را نشان می دهد. در این روش هر پیکسل تشکیلدهنده ماژول، حاوی یک LED قرمز، یک LED سبز و یک LED آبی است. اما در نوع رفرش ، به بعضی از سطر ها فرمان لازم داده شده و همه LED ها در آن سطرها درایو می شوند . به گونه ای که در استفاده از کیفیت کامپوزیت ها یا طراحی نمای کامپوزیت و یا استفاده از کرکره برقی به جایی درب ورودی وهمینطور مقاوم سازی سازه نوع تهویه استفاده شده و اجرای بی نقص و زیبای پروژه میتوان تاثیر هزینه تخصیص داده شده را دید. برد کنترل بعد از ماژول از مهم ترین قطعات تابلو روان است که دارای پورت ورودی است ، این قطعه که در واقع همان motherboard تابلو می باشد اطلاعات مختلف را به ماژول ها داده و آنها را دریافت می نماید.

در ماژولی از تلویزیون شهری هر کدام از پیکسل ها قادر هستند که فاصله مشخصی را تا پیکسل های کناری خود داشته باشند. اما در دسته دوم آن که تو آر جی بی است هر کدام از پیکسل ها از دو ال ای دی قرمز و یک آبی و یک سبز استفاده شده است. در این روش به جای یک رنگ قرمز و سبز و آبی هر پیکسل از دو رنگ تشکیل شده است. یک پیکسل در ماژول های تک رنگ از یک LED ، در ماژول های سه رنگ از دو یا سه LED و در ماژول های فول کالر از سه یا چهار LED تشکیل می شود . در این تلویزیونها با تنظیم زاویه نور تصاویر برای چشم چپ و راست انسان، تصاویری سه بعدی و واقعی خلق میشود. و نوع ماژول باید برای هر سه ماژول یک عدد پاور چهل آمپر پنج ولت در نظر گرفته شود نهایتاً برای هر چهار ماژول.. پاور اگر اصولی و با حساب و کتاب خوب منتاژ شود… در این صورت، اگر قصد دارید از براکت دیواری تلویزیون استفاده کنید، چند فاکتور موجود است که باید در ذهن خود داشته باشید. شما یک براکت دیواری باید تهیه کنید که بتواند سایز تلویزیون شما را پشتیبانی کند و بتواند سایز تلویزیون شما را پشتیبانی و سنگینی آن را تحمل کند تا اندازه تلویزیون شهری به صورت مطمئن بر روی دیوار نصب شود.

هرچه میزان زرق و برق یک تابلو بیشتر باشد و رنگ های مناسبی در آن به کار رفته باشد توجه افراد و مشتریان مختلف بیشتر جلب شده و به افزایش درآمد حرفه مورد نظر کمک بسیاری می ویدئو وال نماید. این امر با هزینه های کم می تواند مخاطبان بسیار زیادی را به خود جلب کند و با نمایش مکرر محصول یا خدمات تبلیغ شده ، ماندگاری آن و در نتیجه برندسازی با تلویزیون شهری را منجر شود. چنان چه تلویزیون فول کالر در فاصله دور نصب شده باشد یا مخاطبان وسیع تری را تحت پوشش قرار می دهد یا هنگام نصب در مکان های شهری با تردد سریع باید ابعاد آن بزرگ تر در نظر گرفته شود. اگر قصد دارید تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب کنید، فقط نیاز به دانستن مقدار سطح در دسترس برای استند دارید و این که مطمئن باشید مصالح و مواد مکان نصب کرد توانایی تحمل وزن تلویزیونی که می خواهید بخرید را دارد. با استفاده از قضیه فیثاغورث، شما آگاه هستید که در صورت اضافه کردن مربع های قد (9) و عرض (16)، شما مقدار مربع خالص را به دست می آورید. دسته اول آن که آر جی بی است هر کدام از پیکسل های آن از یک ال ای دی سبز و یک آبی و یک قرمز تشکیل شده است.

پیوند پی ان فقط و فقط یک رنگ را می سازد. تابلو روان بسته به ویژگی هایی نظیر رنگ آن، تعداد پیکسل در متر مربع و کیفیت آن می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. صفحه نمایش با کنار هم قرار دادن ماژول های ال ای دی ساخته می شوند و هر کدام از بلوک های ال ای دی دارای ارتفاع 16 سانتی متری و طول 32 سانتی متری است. اندازه صفحه نمایش را با اندازه گیری قطر صفحه نمایش محاسبه بر حسب اینچ بیان می کنند که هر اینچ تقریبا معادل 2.5 سانتی متر است. اما محصول ارائه شده توسط این مجموعه دارای طول 100، ارتفاع 100 و عرض 50 سانتی متر می باشد. مثلا تلویزیون دارای نسبت تصویر 16:9 در نمایشگر های فول اچ دی اغلب اندازه طول 1920 و اندازه عرض 1080 بوده. با کنار هم قرار دادن این بلوک ها اندازه صفحه نمایش نزدیک به اندازه دل خواه به دست آورید. در تلویزیون شهری فول کالر و آفلاین از برد های کنترلی خاصی برای عمل راه اندازی استفاده می شود که فقط برای انجام برنامه ریزی به کامپیوتر نیاز دارند و برای پخش کردن فیلم و نشان دادن تصاویر مستقل آن عمل خود را انجام می دهد و نیازی به کامپیوتر ندارد.

البته اندازه تلویزیون شهری فقط یک عدد دقیق و غیر قابل انعطاف نیست زیرا که مانند تلویزیون درون منزل شما، متناسب با ابعاد محل قابل نصب، میزان بودجه، بهترین فاصله دید برای نزدیک ترین فرد تا دور ترین و بسیاری ملاحظات دیگر در یک چشم انداز درست، مطابق سلیقه مشتری تهیه می شود. اندازه صفحه نمایش تلویزیون LED ، تعداد پیکسل در هر اینچ یا نسبت طول به عرض PPI ، زاویه دید و ارتفاع TV همه ی این ها اصطلاحاتی هستند که زمان تهیه تلویزیون شهری بیشتر می شنوید، هر کدام به نوعی در ابعاد تلویزیون شهری موثر اند. اطلاعات محتوایی که در تابلو پخش می شوند در برد کنترلر یا میکروکنترلر تابلو قرار می گیرد.

یکی دیگر از ویژگیهای تابلوهای روان نصب نسبتاً راحت آنها میباشد.البته شرایط و نوع نصب آنها بستگی زیادی به ابعاد و اندازه آنها دارد… اگر مشتری خود را به درستی شناسایی کرده باشید و بدانید که محصول شما چگونه به حل مشکل آنها کمک می کند، آنها آن را از شما می خرند. ازدیاد آنها باعث کمبود کیفیت میشود. هر پیکسل که در ساخت تلویزیون های شهری استفاده میشود خود متشکل از ۳ الی ۴ ال ای دی است. می توانید حروف مد نظر جهت ساخت تابلو های برجسته چلنیومی را با هر اندازه ای که می خواهید و با هر نوع خط و فونت مطابق سلیقه مشتری و نوع تابلوی تبلیغاتی طراحی کنید. مسلما برای کلیه افرادی که علاقمند به بهره گیری از تلویزیون شهری در تبلیغات خود، رویه کاری ،افزایش پرستیژ و رویداد مد نظر خود می باشند، این امر مهم است که ابعاد مناسب تلویزیون چه اندازه باید باشد. دات پیچ: همانطور که مطرح شد دات پیچ، فاصله مرکز تا مرکز پیکسلها است. دات پیچ فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل را به هم نشان می دهد و بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود و با وبا حرف P و به دنبال آن عدد فاصله ی میلیمتری نوشته میشود.

7. جلوگیری از نازیبا شدن سطح شهر بخاطر پخش تبلیغات کاغذی و کمک به زیبایی ظاهری شهر. این بخاطر تکنیک موجود در مانیتورها است. اما بهتر است قبل از اقدام به خرید و نصب آن به برخی نکات توجه نمایید. اما به دلیل اینکه تلویزیون شهری از هر نقطه ای دید مناسبی برای افراد داشته باشد، بر رروی پایه های بزرگی نصب می شوند. دو نوع از تابلو های ثابت در بازار ارائه می شود: نوع اول کتیبه ای می باشد که بر سر در مغازه ها مشاهده می کنیم و نوع دوم برشی است. مجموعه این قطعات بر روی یک قاب پلاستیکی به عنوان بدنه قرار می گیرد. ماژول های ال ای دی خود از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده اند که از آن میان می توان به IC ماژول، برد آدرس دهی ماژول، چیپ ست و قاب پلاستیکی اشاره کرد. لیست برخی دیگر از سایر دوره های پرطرفدار در آموزشگاه فن آموزان شامل آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش تعمیرات لوزام خانگی و بیش از هشتاد دوره تخصصی دیگر می باشد. هزینههای کلی یک دیوار ویدئویی تا حد زیادی به اندازه صفحهنمایش، پردازنده، نوع فناوری نمایش، کیفیت ویدئویی و همچنین هزینههای جانبی مانند نصب آن بستگی دارد.