خدمات نصب و راه اندازی دوربین مداربسته

باور غلطی که در میان افراد و صاحبان کسب و کار رایج شده است این است که نصب دوربین مداربسته صرفاً یک هزینهٔ اضافی است و کاربرد خاصی ندارد اما تجربه ثابت کرده که با استفاده از دوربین مداربسته میتوان نگهبانی و مراقبت از یک ساختمان اداری و یا تجاری را راحت و کم هزینه کرد و آرامش خاطر را ایجاد نمود. همانطور که میدانید در سطح شهر، ساختمانهای اداری بسیاری وجود دارد. اماکن و ساختمانهای تجاری جزو مواردی هستند که بیش از سایرین به نصب دوربین های مداربسته نیاز دارند چرا که به طور معمول اماکن و ساختمانهای تجاری شامل مغازههای کوچک و بزرگ و یا بازارهای سرپوشیده بسیاری هستند و محصولات گوناگونی در اماکن تجاری برای فروش و عرضه به مشتریان وجود دارد. دوربین های مداربسته به طور معمول از 1 الی 20 مگاپیکسل در دسترس هستند. می توان آن ها را در هر قسمت از خانه نصب کرد بدون اینکه توجه کسی را به خود جلب کند.

هنگامی که شما یک دوربین مداربسته تحت شبکه IP خریداری می کنید، لازم است که آن را در شبکه خود تنظیم کنید تا کار کند ولی گاهی اوقات این کار برای مبتدیان یا کاربران بی تجربه ممکن است دلهره آور باشد. تا زمانی که دوربین را با اطلاعات دروازه درست (همانطور که قبلا توضیح داده شد) پیکربندی کنید، قادر به ارسال و دریافت بسته از اینترنت خواهد بود، با این حال شما باید مراحل زیر را برای پیکربندی تلفن همراه خود برای آن انجام دهید… اولین چیزی که باید انجام دهید اینست که دروازه دوربین را پیکربندی کنید، که اساسا بدان معنی است که شما به دوربین بگویید که دستگاه چه زمانی باید به اینترنت بفرستد اطلاعات تصویر خود را. مهم: شما باید آیپی IP دوربین را تغییر دهید تا در همان محدوده آدرس IP کامپیوتر خود کار باشد. گام بعدی این است که دستور پیکربندی (ipconfig) را تایپ کنید تا اطلاعات مربوط به آدرس آیپی و دروازه کامپیوتر شما را نمایش دهد، برای جزئیات بیشتر به تصویر زیر مراجعه کنید. دوربین های شبکه نیز با کیفیت بالا (HD) موجود هستند که می توانند جزئیات تصویر بیشتری را ارائه دهند.

اگر دوربین تحت شبکه IP شما به طور صحیح به شبکه شما متصل باشد ممکن است یک IP از روتر شما دریافت کند. این دستگاه روتر اینترنت شما است. این سیستم سیمی، برای تامین برق، انتقال فیلم و اتصال به اینترنت به کابل نیاز دارد. این دوربین ها اندازه بزرگی دارند و مانند یک بازدارنده جرم هستند زیرا به راحتی قابل مشاهده هستند. برای افزایش عملکرد و عمر سیستم های دوربین مداربسته محفظه ها نقش به سزایی دارند. این دوربین ها هم با باتری کار می کنند و یا به WI FI متصل و شروع به کار کنند. شما می توانید در ابزار SADP ببینید. تصویر نشان می دهد که ابزار تنظیمات دوربین تحت شبکه SDAP هایک ویژن را در شبکه یافته و IP آن ۱۹۲.۰.۰.۶۴ است، پورت ارتباطی ۸۰۰۰ است. قبل از اجرای نصب دوربین مداربسته و سایر تجهیزات آن یک گزارش فنی با مستندات به مشتری ارائه میشود و بعد از اینکه مشتری تایید کرد، عملیات راه اندازی شروع میشود.

علاوه بر این در مقاله، نحوه پیکربندی دسترسی از راه دور برای یک دستگاه دی وی ار هایک ویژن را آموزش می دهد، همچنین برای دوربین های تحت شبکه کار می کند. یکی از ضروری ترین مرحله تصویربرداری در مدل های دوربین مداربسته انتقال سیگنال ویدئویی است. یکی از مهمترین دغدغههای مدیران و کارفرمایان بهرهوری از نیروی منابع انسانی مجموعهٔ کاریشان است. امروزه استفاده از دوربین مداربسته (CCTV and Surveillance) در شرکتها و ادارهها بسیار حائز اهمیت است زیرا حفظ امنیت و مشاهدهٔ تمامی زوایای محل کار به یکی از نیازهای روزمره و اساسی صاحبان کسب و کار تبدیل شده است. از آنجایی که در ادارات اسناد و پروندههای مهم را نگه میدارند، امنیت ادارات بسیار حائز اهمیت است. در عصر حاضر استفاده از دوربین مداربسته بیش از پیش افزایش یافته است و اهمیت فراوانی پیدا نموده است و این گستردگی استفاده از دوربین مداربسته به این دلیل است که امنیت و آرامش در حال افول و کمرنگ شدن است. همانطور که میدانید قطعاً نصب یک دوربین مداربسته نمیتواند یک روش صد در صد قطعی برای جلوگیری از وقوع جرم و یا هر اتفاق دیگری در محل کار باشد اما به هر حال تأثیرات مثبت بسیار زیادی در کاهش اقدامات ناپسند دارد.

ابزار و یا نرم افزار SADP را در رایانه خود دانلود و نصب کنید و فقط آن را برای شروع فرایند پیکربندی دوربین مداربسته تحت شبکه باز کنید. برای مناطقی که بار الکتریکی زیادی را تحمل می کند. برخی از بهترین دوربین های مداربسته می توانند تا 355 درجه حرکت کنند و تا 90 درجه کج شوند. از طریق پانل های خورشیدی شارژ می شوند و هرگز به تغییر باتری احتیاج ندارند. اما شاید شما تعجب می کنید که چگونه دسترسی از راه دور به دوربین از اینترنت. افزایش بهرهوری کارمندان و پرسنل مشغول به کار در اداره یکی دیگر از مواردی است که با نصب و اجرای دوربین مداربسته محقق میشود. یک اداره ممکن است بسیار بزرگ باشد و دارای بخشهای بسیاری باشد که در نتیجه مراقبت و نظارت را سخت و مشکل میکند، با نصب دوربین مداربسته در قسمتهای مختلف یک اداره به آسانی میتوان اداره را تحت کنترل و نظارت درآورد. شرکت مهندسی صدر ارائه دهنده خدمات دوربین مداربسته در سراسر کشور و وارد کننده انواع دوربین مداربسته تحت شبکه و دوربین مداربسته آنالوگ از بهترین برندهای معتبر روز دنیا است و تجربه مشاوره، طراحی و نصب و راه اندازی دوربین مداربسته درتمامی شرکتهای بزرگ و کوچک، کارخانجات، بانکها، فروشگاهها، مراکز نظامی، نیروی انتظامی و …

سیستم های مداربسته مبتنی بر IP به گونه ای طراحی شده اند که از طریق یک آدرس دسترسی تصاویر ضبط شده از طریق شبکه به کامپیوتر یا دستگاههای دیگر منتقل شده و قابل پخش می شود. فقط در صورتی که نمی دانید چگونه اطلاعات کامپیوتر یا دروازه (روتر) خود را پیدا کنید، می توانید از دستور فرمان برای پیدا کردن آن استفاده کنید. دروازه پیش فرض IP روتر است، به این معنی که کامپیوتر شما دارای چنین اطلاعاتی است و دلیل آن می تواند به اینترنت (با ارسال بسته ها به روتر) برسد. فقط با ۰.۰.۰.۰ آدرس روتر محلی خود را جایگزین کنید. سیستم ماسک که برای استفاده در حریم خصوصی قسمتی هایی که خصوصی است را مسدود می کند. همچنین اطلاعات مربوط به سابنت ماسک زیرشبکه ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ و دروازه IPV4 است که هنوز پیکربندی نشده است و نشان می دهد: ۰.۰.۰.۰ وجود دارد. که تجهیزات دوربین مداربسته را در خود جای می دهند. با اجرا و نصب دوربین های مداربسته به آسانی میتوان ورود و خروج مشتریان به مغازه را کنترل نمود و بدین شکل از بروز سرقت جلوگیری به عمل آورد. اجرا و نصب دوربین مداربسته برای چه اماکنی مفید است؟

همه چیز هست اکنون شما تمام اطلاعاتی در مورد چگونگی پیکربندی راه اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه خواهید داشت. با توجه به بررسیهای انجام شده و رضایت مشتری به استراتژی ارائه شده توسط کارشناسان شرکت مهندسی صدر، نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و دستگاههای امنیتی آغاز میشود. در دورههای منظم رضایت مشتری از خدمات دوربین مداربسته و کیفیت آن بررسی میشود و برای ما ثبت میشود که این رضایت نامهها باعث افتخار شرکت مهندسی صدر میباشد. اگر میخواهید گام بعدی شما برای انتقال تصویر دوربین و یا دستگاه هایک ویژن به تلفن همراه، فقط مقاله را بخوانید نحوه دسترسی به DVR هایک ویژن از تلفن همراه. هنگامی که یک مدیر چند روز به یک سفر کاری میرود و در شرکت حضور ندارد و نمیتواند به طور مستقیم بر روی عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشد، میتواند با نصب دوربین مداربسته رفت و آمد کارکنان را کنترل و بررسی کند. نصب دوربین مداربسته موجب میشود که کارکنان حتی در زمان عدم حضور کارفرما و مدیر بهترین رفتار و عملکرد را از خود بروز دهند. من آن را در آنجا قرار داده ام تا به شما بگویم که دوربین از UTP (کابل شبکه) پشتیبانی می کند، بنابراین نیازی به برق اضافی وجود ندارد.

کدام سیستم دوربین مداربسته مناسب برای پوشش نیازها در کارخانجات و اماکن صنعتی میباشد؟ بعد از تحلیل و بررسی محل مورد نظر توسط کارشناسان شرکت مهندسی صدر و در نظر گرفتن نیاز و هدف مشتری از نصب دوربین مداربسته، یک استراتژی بسیار مناسب برای مشتری ارائه میشود تا بتواند همه نقاط حساس و مهم را تحت پوشش سیستم نظارتی دوربین مداربسته قرار دهد. قبل از هر گونه فعالیت و یا ارائه قیمت خاصی جهت نصب دوربین های مداربسته، کارشناسان شرکت مهندسی صدر به محل مورد نظر اعزام میشوند و همه جوانب و شرایط (نقاط تحت پوشش، مقدار کابل، تعداد تجهیزات مورد نیاز و …) آنجا را مورد بررسی قرار خواهند داد و سپس با توجه به نیاز مشتری و شرایط موجود بهترین پکیج دوربین مداربسته را به آنها پیشنهاد خواهند داد. از انواع دوربین مداربسته، دوربین چشم ماهی است که دارای یک دوربین تکی که ضبط تصاویر با نمای پانوراما 180 یا 360 درجه را امکان پذیر می کند. جلوگیری از سرقت، مراقبت از اسناد و اطلاعات و پروندههای مهم، افزایش بهرهوری کارکنان شرکت، کنترل ورود و خروج مشتریان و رسیدن به آرامش خاطر از مهمترین مزیتهای استفاده از دوربین مداربسته میباشد. نصب دوربین مداربسته برای اماکن اداری و تجاری و صنعتی مزیتهای عمدهٔ بسیاری را به دنبال دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

بسیاری از مارک های مختلف تحت شبکه IP دوربین وجود دارد، اما روند پیکربندی شبیه به همه آنها سایت parsiancctv است. دوربین مداربسته آنالوگ: تصاویر در دوربین های آنالوگ به صورت سیگنال از طریق کابل کواکسیال به یک دستگاه ضبط دیجیتال منتقل و ذخیره می شوند. به علت بکار گیری از کابل های کواکسیال در اتصال در برابر حملات سایبری کاربرد امنیتی نیز دارند. به عنوان مثال، شبکه کامپیوتری شما به عنوان ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ پیکربندی شده است، دوربین آیپی IP می تواند از IP 192.168.1.2 یا چیزی شبیه به آن استفاده کند، تا زمانی که آیپی IP توسط دستگاه های دیگر در شبکه استفاده نشود. و این نیز چیزی ساده برای مقابله با. همانطور که می بینید، این یک نمودار بسیار ساده است که دارای یک دوربین تحت شبکه IP، یک سوئیچ PoE و یک لپ تاپ متصل با هم هستند. نگاهی به یک نمودار ساده ترین راه برای درک اینکه چگونه این دستگاه متصل شده و عناصر دیگر شبکه هستند. نگاهی دوباره به نمودار.

فقط دوباره ابزار SDAP هایک ویژن را باز کنید و دروازه IPV4 را با آدرس آی پی روتر خود پیکربندی کنید (تصویر زیر را ببینید). اگر این کار را نکنید، می توانید دوربین را با آدرس آی پی پیش فرض آن که ۱۹۲.۰.۰.۶۴ است پیدا کنید. برای ایجاد امنیت آرامش و اطمینان خاطر باید راهکارهایی را پیدا کرد که مهمترین این راهکارها استفاده از دوربین مداربسته است. در انتخاب نوع سیستم دوربین مداربسته مناسب، با وجود استفاده فراگیر از دوربین های مداربسته آنالوگ در کارخانجات و محیطهای صنعتی، باید اشاره کرد که این نوع از دوربین های مداربسته معمولا بعضی از نیازهای خاص کارفرمایان را در خصوص رزولوشن و وضوح تصویر بسیار بالا در برخی از موارد که نیاز به دیدن جزئیات خاص با دقت بسیار بالا باشد را برآورده نمیکنند به همین منظور دوربین های مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال HD میتواند گزینه مناسبی برای پوشش اینگونه نیازها در کارخانجات و اماکن صنعتی باشد. یکی از اساسی ترین نیازهای واحدهای صنعتی و کارخانهها، تضمین امنیت و نظارت مناسب از این اماکن میباشد، کنترل ورود و خروج پرسنل و کارکنان شاغل به این مکانها و یا لزوما کنترل و نظارت برای ورود و خروج از انبارها و نظارت دقیق بر عملکرد پرسنل در استفاده صحیح از ماشین آلات و تجهیزات صنعتی از دغدغههای اصلی صاحبان و مدیران این مجموعهها به شمار میرود لذا مناسبترین کار، نصب دوربین های مداربسته جهت نظارت و کنترل هرچه دقیق تر در کارخانجات و مراکز صنعتی میباشد.