داستان های کوتاه تاریخی

در ابتدای این داستان به دوره کودکی، نوجوانی و جوانی آرتور و جورج اشاره می‌شود. خانواده هر دوی آن‌ها تلاش می‌کنند تا فرزندانشان در مدارس ممتاز درس بخوانند؛ آن‌ها به بهترین نحو تربیت کنند و درس‌های زندگی را به آن‌ها بیاموزند. کتاب آرتور و جورج سعی می‌کند به مشکلاتی که طبقه ممتاز و متوسط انگلستان، درگیر آن است؛ به بهترین نحو بپردازد؛ توصیف فضاها و صحنه‌ها کوتاه و دلنشین است.

کتاب برای دانلود قرار داده شده است.

دو نام “امیت” و “روژوه” که ریشه از زبان پهلوی باستان دارند امروز “امید” و “روزبه” خوانده می شوند . استارتاکوس را در روم سرکوب کرده بود)کراسوس و پسرش در این جنگ کشته میشوند و سپاهیان رومی به اسارت اشکانیان در می آیند. سورنا در خانواده ای اشرافی متولد شد.او قدی بلند و چهره ای زیبا داشت.و خردمند و شجاع بود. هردو به باغ رفتند و پس از بررسی نزد شاه برگشتند و گزارش خودرا اعلام نمودند. در زنبیل پسر ثروتمند پاره‌ای حلوا بود و در زنبیل پسر فقیر نان خشک.

قطعا بهترین رمان‌های تاریخی ایرانی از این تعداد بیشتر هستند. شما تا چه حد با این دست کتاب‌ها آشنایی دارید؟ تجربه مطالعاتی خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید. کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و…کتاب برای دانلود قرار داده شده است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند.

  • از ویژگی‌های جالب کتاب، شروع متفاوت آن است که باعث می‌شود تا پایان کتاب، مخاطب تصور کند که داستان تماما واقعی است.
  • اما وی متاسفانه در اواخر سلطنتش بسیار بیرحم شد و مالیات های گزاف از مردم میگرفت و شورش مردمی که از ظلم حکام به جان آمده بودند، با بیرحمی سرکوب میکرد و خودرا غرق تجملات و طلا کرد.
  • دختری با گوشواره مروارید، داستانی سرشار از توصیفات جزئی است که در آن عواطف انسانی برانگیخته می‌شود.
  • شما هم اکنون می‌توانید با جست و جویی ساده در لیست داغ‌ترین کتاب‌های تاریخی خارجی pdf و یا کتاب صوتی که کتابراه در پایین صفحه به نمایش گذاشته است، عنوان مناسب خود را برگزینید و دانلود کنید.
  • پس از کشته شدن نادرشاه ناامنی بسیاری ایران را فراگرفت و هیچ حکومت یکپارچه ای در ایران نبود و بدلیل نالایق بودن شاهان پسا نادری، حاکمان و خوانین محلی درصدد کسب فرمانروایی مرکزی بودند.

نادر شاه رو به باغبان کرد و گفت این است که تو باغبان شده‌ای روایت تاریخی و ایشان وزیر. میشیم.یعنی به خاطر کردار همسایه ها مان در طول تاریخ به ایرانیان،ازشان داریم قدر دانی می کنیم. فقط اونجایی که لباس زنونه تن بابک می کنن به عنوان توهین و اون مسئله ی تجاوز از دیدگاه فمنیستی چیز جالبی نی…

او به نظر من یکی از بهترین پادشاهان تمام جهان بوده است.

او در تفلیس و قفقاز کشتار عظیمی به راه انداخت و هزاران گرجی را کشت و به بردگی گرفت. بدست وی تمام شاهزادگان افشاری کشته شدند بجز شاهرخ میرزا. رضاقلی میرزا را که بیست و نه ساله بود با هیجده نفر از اولاد بزرگ و کوچک که در کلات بودند را به فرمان علیقلی خان همانجا درکلات کشتند .

کتاب‌های تصادفی

کولسون وایتهد یکی از محبوب‌ترین نویسندگان داستان‌های تاریخی آمریکایی است. والدین او صاحب یک شرکت استخدامی اجرایی هستند و او در مدرسه ترینیتی در منهتن تحصیل کرد. او در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد و در سال 1991 فارغ‌التحصیل شد. او هنوز در شهر نیویورک زندگی می‌کند که بسیاری از آثار خود را از آنجا منتشر کرده است. شایان ذکر است که او در سال 2002 جایزه نابغه مک آرتور را دریافت کرد و از آن برای پیشبرد حرفه خود به عنوان نویسنده استفاده می‌کند. کن فولت یکی از بهترین نویسندگان داستان های تاریخی تمام دوران بود.

حکایت های حاتم طایی

کوروش نخستین شاهی بود که به حقوق همه ملل احترام میگذاشت و دین خودرا به بقیه مردم تحمیل نمیکرد و این در منشورش که به منشور حقوق بشر مشهور گشته عیان است. همه مردم چه یونانی چه مصری و چه ارمنی به ذات و جوانمردی و خوشخویی کوروش احترام بسیار گذاشته اند و هرودوت اورا به مثال پدر برای پارس ها میداند. او به نظر من یکی از بهترین پادشاهان تمام جهان بوده است. فکر کنم همه رتبه اول را میدانستند، بله کوروش برای ملت ما بیشتر از یک شاهنشاه است، او یک پدر برای تمام ملت ایران بود و است. وی توانست با اتحاد فارس ها مادهارا مغلوب کند اما آنها را نابود نکرد بلکه بسیاری حکومت کوروش را ادامه حکومت مادها میدانند و حتی برخی از یونانیان پارس ها را مادی مینامیدند. کوروش هیچگاه جنگی را خود آغاز نکرده بود بلکه یا به قلمرویش حمله کرده بودند یا قصد حمله داشتند.

از این که چه کسی نخستین بار بر تخت پادشاهی بنشست پاسخی در دست نیست . اما چنین روایت است که کیومرث نخستین کسی بود که بر کوه جایی ساخت آیین پادشاهی بر جای نهاد و سر بخت و تختش از کوه بر آمد . روزی بزرگان ایرانی و موبدان زرتشتی از کوروش بزرگ خواستند که برای ایران زمین دعای خیر کند؛ و ایشان بعد …

برخی از شخصیت‌های کتاب‌های داستانی تاریخی ممکن است تخیلی باشند. با این حال، حوادثی که در کتاب رخ می‌دهد معمولاً از نظر تاریخی دقیق هستند. یک رمان‌نویس تاریخی باید تحقیقات زیادی انجام دهد تا مطمئن شود که حقایق را به درستی منتقل می‌کند.

داستان های کوتاه تاریخی