دستگاه چیلر اسکرال 9 5 تن هیمورا کار خنک سازی تجهیزات و محیط را برعهده دارد.-بتا تهویه

دستگاه چیلر اسکرال 9 5 تن هیمورا کار خنک سازی تجهیزات و محیط را برعهده دارد.-بتا تهویه این دستگاه بوسیله کندانسور هوایی بصورت مستقیم و با کندانسور آبی بصورت غیر مستقیم و به وسیله برج خنک کننده بار گرمایی را آزاد می کند. در این نوع سیستم برودتی، پس از افزایش دمای مبرد و جهت کاهش آن ماده مورد نظر پس از کندانسور ( چگالش ) وارد قسمت خنک کننده ( فن ) می شود؛ و دمای آن مستقیم توسط هوای عبوری ( با فشار ) کاهش می یابد. این نوع چیلر ها ( تراکمی ) از برج های خنک کننده برای کاهش و تعدیل دما استفاده می کنند.

از این نظر نیز چیلرهای جذبی دو اثره لیتیوم برماید معمولا کاربرد بیشتری betatahvie دارند. در زمستان هم به همین ترتیب چیلر خاموش شده و پکیج یا بویلر موتورخانه فعال می شود. بویلر یا پکیج آب گرم را به فن کویل می رساند و این بار عمل گرمایش صورت می گیرد. همانطور که مشاهده می کنید در یک ظرفیت ثابت حجم کندانسور هواخنک چندین برابر حجم یک کندانسور آب خنک است.در کندانسورهای هواخنک از فن آکسیال برای جریان هوا روی کویل ها استفاده میشود.

  • یـونیکسـل با ساده سازی و روشن سازی، کمترین دردسر و در کمترین زمان فرآیند خرید و فروش انواع ماشین آلات صنعتی، شما را یاری می کند که بیابید و یا بسپارید.
  • راه اندازی چیلرهای جذبی نسبت به چیلر تراکمی نیاز به زمان و هزینه بیشتر دارد.
  • حال اگر امکان خرید انواع مختلف چیلر وجود داشته باشد، باید بگوییم که چیلر تراکمی بهتر از چیلر جذبی خواهد بود و نسبت به آن دارای مزایایی است.
  • وقتی در فصل تابستان آب سرد وارد لوله های مسی (کویل) دستگاه فن کویل یا دستگاه هواساز شود، دمای کویل را به شدت کاهش داده و وقتی هوای دمیده شده توسط فن با کویل سرد برخورد کند، خنک شده و در اتاق ها و سالن ها به گردش در می آید.

در این سیستم، در قسمت جذب‌کننده، بخار آب توسط لیتیوم برماید غلیظ جذب شده و در قسمت مولد حرارتی، آب بر اثر حرارت تبدیل به بخار می‌شود. این مایع می‌تواند برای خنک کاری هوا یا دستگاه‌ها (هواسازها و فن کویل‌ها) استفاده شود که معمولاً به صورت سیکل و درون یک مبدل حرارتی جریان دارد. به عنوان یک محصول جانبی مهم، حرارتی که از مایع جذب شده یا باید به محیط خارج دفع شود یا برای کارایی‌های بالاتر برای مقاصد گرمایی استفاده شود.

مینی چیلر آپارتمانی پامکو مدل PAMC48

مشعل مورد استفاده در این چیلرها توسط گازوییل، گاز شهری و یا مازوت کار می کند. حرارتی که توسط برج خنک کن در این سیستم به محیط داده می شود کمتر می باشد، به علاوه در این سیستم دیگ بخار کوچکتری نیز مورد نیاز است. چیلرهای گریزنده مرکز از اواپراتور، کمپرسور، کندانسور و تنظیمات دستگاه انبساط معمول تشکیل شده اند. این چیلرها مجهز به پروانه های چرخان هستند که عملیات فشرده سازی را انجام می دهد.به این شکل که مبرد را فشرده می سازند و به سیستم منتقل می کنند. کوره هوای گرم، اسپری درایر، کوره صنعتی، میکسر مواد شیمیایی، کوئل اسپرال، میکسر استنلس لستیل را نیز در رزمه کاری خود دارد.

چیلر هوا خنک سری APCY-H

چیلر تراکمی دارای صدا و ارتعاش بیشتری نسبت به نوع جذبی است این سر و صدا در چیلر اسکرال و چیلر اسکرو کمتر و در چیلر سیلندر پیستونی و سانتریفیوژ بیشتر است. قطعات اصلی چیلر تراکمی عبارت از چهار قسمت عمده شامل کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور و شیر انبساط است . در کندانسور به دليل بالا بودن فشار امکان تقطير مبرد در دما و فشار محيطی فراهم ميشود. در اين قسمت مبرد گرمای جذب شده از اواپراتور را به محيط خارج دفع ميکند در حين اين تبادل حرارت به دليل از دست دادن گرمای نهان تقطير، گاز به مايع تبديل ميشود.