دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته دام جز پرفروش ترین و محبوب ترین انواع دوربین مداربسته می باشد ، با ما همراه باشید تا بیشتر با مزایای خرید دوربین مداربسته دام آشنا شوید سایت parsiancctv . این دوربینها همگی دارای ویژگیهای اختصاصی و مزایای و معایب مخصوص خود هستند که در ادامه به اختصار به معرفی آنها میپردازیم. عدم جذب گرد و خاک: این مدل دوربین به این دلیل که به صسورت بر عکس و در بالای سقف نصب می شوند ، قاعدتا کمتر نسبت به سایر دوربین های مداربسته گرد و خاک را به خود می گیرند . دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به دوربین های آنالوگ موجود در بازار از دارای قابلیت های نرم افزاری بیشتری می باشد ، همچنین این دوربین ها تصاویر را با زرولوشن بیشتری ارائه می دهند . دوربین مدار بسته لامپی با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز طراحی شده تصاویر را با کیفیتی بالا ارائه می دهد .

سیستم های نظارتی و امنیتی شامل انواع دوربین مداربسته از نوع : دوربین مداربسته تحت شبکه ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مدار بسته لامپی ، دوربین مداربسته مخفی ، دوربین مداربسته دید در شب رنگی ، دوربین مداربسته کوچک و … دوربین مداربسته ، یکی از دستگاه های پر فروش از خانواده سیستم های امنیتی و اجرایی جهت افزایش امنیت بیشتر در محیط های مسکونی ، اداری ، تجاری ، بانک ها ، اداره های دولتی و خصوصی ، کارخانه ها ، سوله ها ، انبارهای بزرگ و … این مدل دوربین مدار بسته از آنجایی که کمی شبیه به لامپ طراحی شده است ، مناسب برای نظارت نامحسوس و محسوس ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی و صنعی مانند کارخانه ها و کارگاه ها می باشد و تصاویر را به صورت p2p ارائه می دهد . به عنوان مثال کمپانی برایتون جهت ارائه دوربین مداربسته ارزان قیمت ، تمامی تجهیزات و محصولات خود را مطابق با جدیدترین تکنولوژی روز با قیمتی رقابتی نسبت به سایر رقبای ایرانی و خارجی مانند کمپانی دوربین مداربسته تابا الکترونیک به عنوان یک رقیب ایرانی و دوربین مداربسته داهوا ساخت کشور چین ، به عنوان یک دوربین مداربسته خارجی ارائه می دهد .

این مدل دوربین ها به وسیله یک ip تصاویر را برای شخص ارسال خواهند کرد . به طور کلی دوربین مداربسته در مکان هایی معین نصب شده و عملکرد اصلی آن ارسال تصاویر و فیلم به در یک یا چند محل را دارند . دوربین مدار بسته دید در شب رنگی ، تصاویر و فیلم ها را در زمان تاریکی هوا و یا عدم نور با کیفیتی بسیار عالی به صورت الکترونیک ارائه می دهد . این مدل دوربین مداربسته تصاویر را به صورت آنلاین با بهره گیری از اپیلیکیشن ویژه موبایل و یا نرم افزارهای کامپیوتری که توسط کمپانی ها ارائه می دهد ، با رزولوشنی بسیار بالا ارائه می دهد . دوربین مدار بسته حرارتی (Thermal)، لنز این دوربینها به گرما حساس است و تصاویر را بر اساس حرارت ثبت می کنند. این نوع دوربینها قابلیت دید درشب (مادون قرمز ) را دارند و تصاویر با کیفیتی در شب ثبت می نمایند. اپراتور امکان زوم کردن تصاویر بدون از دست رفتن کیفیت تصویر را دارد. این تصاویر ضبط شده توسط مانیتور و یک اپراتور ضبط و کنترل میشود. از این مدل دوربین مدرابسته می توانید برای مسائل پزشکی و درمانی، انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، عملیاتهای امنیتی، کنترل کودکان و سالمندان، تامین امنیت خودرو و محل زندگی و کار مورد استفاد نمایید .

تصاویر فضای مورد نظر از طریق یک دوربین ضبط شده و به طور مستقیم توسط یک سنسور یا حسگر به تقویت کننده فرستاده میشود. چون این تصاویر به کمک کامپیوتر ذخیره میشوند با برنامه ویژه و مورد نظر مشتری برای هر نوع آنالیز دادهای سازگار هستند. از نظر قاب دوربین به انواع قاب فانتزی، قاب مخفی و قاب بزرگ یا پمپ بنزینی تقسیم میشوند. از دیگر مزایای این مدل دوربین مدار بسته می توان به اتصال یک دوربین شبکه به یک مودم ADSL یا TD-LTE و… زاویه گسترده: از مهم ترین مزایای خرید دوربین مداربسته دام ، زوایه دید فوق العاده این دوربین نسبت به دوربین های دیگر می باشد ، به صورتی که شما با تعداد اندکی دوربین مدار بسته می توانید فضای وسیعی را به خوبی مدیریت نمایید . ضد آب بودن بدنه و طراحی انحصاری بدنه باعث شده است برای استفاده در شرایط آب و هوایی سخت و محیط بیرون یکی از گزینه های ایده آل باشند.

دلیل نامگذاری آنها این است که هم به صورت آنالوگ و هم به شکل مدار بسته تحت شبکه قابل استفاده هستند. دوربین چرخشی: دلیل نامگذاری این محصولات این است که توانایی چرخش با زاویه 360 درجه در جهات چهارگانه را دارند. که به اینترنت متصل است ، اشاره داشت ، با بهره گیری از این دوربین می توانید ، در هر جای این کره خاکی که هستید به راحتی تصاویر را دریافت نمایید ، در صورتی که دوربین های آنالوگ بدون دستگاه DVR یا مبدل ،نمی تواند تصاویر را به راحتی انتقال دهد . این مدل دوربین مدار بسته مناسب برای مکان های بسته می باشد . دوربین های آنالوگ در مکان هایی که امکان سیم کشی وجود دارد، استفاده می شوند، اما دوربین های تحت شبکه، بدون سیم هستند و تصاویر را از طریق امواج منتقل می کنند. از این نوع دوربین، برای ضبط تصاویر یک مکان ثابت استفاده میشود.

دوربین مدار بسته روز / شب: این نوع دوربینها را می توان در محیطهای مختلف با نور کم و استاندارد استفاده کرد. دوربین مدار بسته گردان (PTZ): این نوع دوربین قابلیت گردش در جهات مختلف و زوم کردن بر روی یک جهت خاص را دارد. دوربین مدار بسته اسپید دام (Speed dome)، که به نامهایSpeed dome ، Fast dome و PTZ نیز معروف هستند، به وسیله کنترل کننده یا به صورت اتوماتیک، قابلیت چرخش دارند. از نظر ظاهری نیز به دوربینهای مادون قرمز، دوربینهای چرخشی، دوربینهای صنعتی، دوربینهای مینیاتوری و انواع Dome تقسیم میشوند. این مدل از نظر ظاهری شباهت زیادی به دوربینهای گنبدی شکل دارد. همچنین در دوربین مدار بسته تحت شبکه محدودیتی از نظر تعداد دوربینهای کارگذاشته شده وجود ندارد. با اینکه ظاهرا قیمت تجهیزات تحت شبکه از انواع آنالوگ گرانتر است اما در دوربین مدار بسته تحت شبکه با کیفیت تصاویر بالاتر و واضحتر این امکان وجود دارد تا تعداد کمتری دوربین نسبت به انواع آنالوگ به کار برده شود. عدم خرابی دوربین : نه اینکه این مدل دوربین مداربسته CCTV اصلا خراب نشود . شایان ذکر است بدانید یکی از مهم ترین دلایل دیر خراب شدن این دوربین ها عدم جذب گرد و غبار می باشد .

عدم جلب توجه: از آنجایی که دوربین Dome بر روی سقف نصب می گردد ، حساسیت کمتری ایجاد کرده و همچنین کمتر توجه افراد را به خود جلب می نماید ، به این جهت که معمولا در یک محیط ، افراد توجه کمتری به سقف خواهند داشت . عدم تشخیص جهت: تشخیص سمت و جهت در دوربین مداربسته دام ، از آن جهتی که این مدل دوربین درون یک محفظه گنبدی و شیشه ای قرار می گیرد بسیار دشوار می باشد. اگر بخواهیم این نوع دوربین را در خارج از ساختمان نصب کنیم، باید آن را در محفظه مخصوص ضد آب، قرار بدهیم. دوربین مدار بسته بی سیم دیجیتال: دوربینهای بی سیم به کمک فناوی وای فای اطلاعات را منتقل می کند. کیفیت تصاویر این مدل نسبت به سایر مدلها به نسبت بسیار بالاتر است. ولی خوب خرابی آن ها نسب به سایر دوربین ها بسیار بسیار پایین تر می باشد و طول عمر آن ها بیشتر می باشد . برای نصب دوربین مدار بسته به منظور افزایش سطح ایمنی خانه پس از اقدام به مشاوره و خرید بهترین مدل بر اساس نیاز و کاربری محیط پس از شناسایی نقاط ضروری و اولویت بندی کردن آن، بهترین نقاط را برای نصب انتخاب کنید.

حفظ فیلمها: فیلمهای رکورد شده به وسیله دروبین مدار بسته را میتوانید همیشه نگه دارید از این رو هر زمانی که به آنها احتیاج داشته باشید میتوانید به راحتی فیلمها را بررسی کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با همه چیز درباره دوربین مداربسته آشنا کنیم ، با ما همراه باشید . اگر قصد خرید دوربین مدار بسته از یک شرکت دوربین مداربسته معتبر را دارید ، در درجه اول باید بر اساس نیاز و محیط خود دوربین مداربسته خود را انتخاب نمایید . 4- برندی که قصد دارید دوربین مداربسته خود را از آن تهیه کنید . اما دارای این ویژگی هستند تا با قرار گرفتن لنز به صورت مجزا روی دوربین امکان وضوح تصویر را تا حد زیادی فراهم کنند. شما از این مدل دوربین مداربسته می توانید برای مواقعی که در منزل نیستید استفاده نمایید و دوربین را در هر جایی از خانه یا وسیله نقلیه خود قرار دهید .

این مدل دوربین مداربسته شبیه به یک نیم دایره طراحی شده است به گونه ای که دوربین در داخل پایه های نیم دایره ای قرار گرفته و زاویه دید مشخصی ندارد . با الکتروبرتر همراه باشید تا با دوربین های مداربسته در مدل های مختلف آشنا شوید . با ما همراه باشید تا با انواع دوربین مدار بسته آشنا شوید . جالب است بدانید ابعاد برخی از این مدل دوربین ها دقیقا به اندازه یه دکمه پیراهن طراحی شده است . همچنین قابلیت 360 درجه در برخی از این دوربین های مداربسته موجب شده تا این سیستم امنیتی طرفداران بیشتری را به خود اختصاص دهد و زوایای مختلفی را پشتیبانی نماید . این دوربین مداربسته را معمولا در ارتفا زیاد نصب خواهند کرد و همین امر موجب می شود تا کمتر در معرض دید باشد و یا با اکسس پوینت و سیستم اعلام حریق اشتباه گرفته شود . دوربین مداربسته تحت شبکه یا همان دوربین مداربسته IP، در برخی مدل ها با کیفیت تصویر بینظیر با رزولوشن بسیار بالا تصاویر را تا 8 کیلوبایت به خوبی ذخیره و نمایش داده و البته دارای یک دستگاه ضبط کننده تصاویر از نوع ان وی آر NVR می باشد .

دوربین مدار بسته یکی از پیشرفتهای دنیای فناوری مدرن است و به شما این امکان را میدهد تا بتوانید به صورت موثر خانه، مغازه، شرکت یا هر جای دیگری را به خوبی نظارت کنید. اما اگر بخواهیم محل نصب دوربین مدار بسته در خانه را بررسی کنیم باید بدانید که دوربین را باید در بالای درب ورودی و پنجرههای رو به خیابان یا کوچه نصب کنید. شناسایی و گرفتن سارقین نیز یکی دیگر از کاربردهای دوربین مدار بسته است که به کمک آن میتوان چهره سارق را شناسایی کرد. دوربین مداربسته دید در شب رنگی را با نام دروبین با اشعه مادون قرمز نیز می شناسند . دوربین مدار بسته مادون قرمز / دید در شب: برای مشاهده اتفاقات در تاریکی استفاده از دوربین با قابلیت دید در شب پیشنهاد می شود. نوع NVR این قابلیت را دارد که تصاویر را روی فلش، هارد دیسک و هر وسیله دیگری با قابلیت نگهداری اطلاعات ضبط کند. با این دیدگاه استفاده از این تجهیزات را میتوان مقرون به صرفه دانست. استفاده از دوربینهای گردان برای مکانهای بسیار حساس که نیاز به نظارت و کنترل مداوم دارند، توصیه می شود.

استفاده از انواعی از این دوربینها در کنترل ترافیک، اهداف صنعتی و پژوهشی نیز متداول است. این دوربینها قابل استفاده در داخل و خارج ساختمان هستند. اغلب واحدهای نظارتی خارج از ساختمان از این دوربینها استفاده می کنند. دوربین های مادون قرمز (ir)، این دوربین ها برای دیدن و ثبت تصاویر در شب استفاده می شوند. امروزه روز با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز ، سیستم های امنیتی ، از جمله دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن در مدل های مختلف بیش از پیش خریداری می شود . امروزه استفاده از این ابزار حفاظتی علاوه بر اماکن مهمی مانند بانکها، خودپردازها، مراکز نظامی، مترو، موزهها، هتلها، پارکینگها، مجتمعهای تجاری و تفریحی در منازل و مغازهها هم فراگیر شده است. امروزه، در راستای اجرای قانون میزان استفاده از دوربینهای مدار بسته روند رو به رشدی پیدا کرده است. از این رو دوربین مدار بسته در جلوگیری از وقوع جرم چندان موثر نیست. این نوع دوربین که برای نصب بر روی سقف طراحی شده، دارای شکلهای فانتزی نیز می باشد. دوربین مدار بسته ، Closet Circuit Television که آن را با نام استعار CC-TV نیز می شناسند ، یکی از بهترین و پرفروش ترین محصولات و تجهیزات امنیتی برای ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری ، بیمارستان ها و کارخانه ها و …

دوربین مداربسته بیسیم یا دوربین مداربسته بی سیم ip د ر بازار پر رقابت فروش دوربین مداربسته ، یکی از یکه تازان محصولات و تجهیزات امنیتی می باشد که با کیفیت و قابلیت های بسیار بالایی عرضه می شود . قابلیت چرخش این نوع دوربین مداربسته، در حالت افقی 360 و در حالت عمودی 180 درجه است. استفاده از دوربین مدار بسته فقط محدود به فروشگاهها نیست بلکه از این روش امنیتی در خانههای مسکونی و مکانهای عمومی نیز استفاده میشود. اغلب برای نظارت بر محیطهای وسیع همانند سولههای کارخانه ای از این دوربین استفاده می شود. زیبایی: دوربین مداربسته Dome نسبت به سایر دوربین های مداربسته شکیل تر هستند ، به خصوص دوربین هایی که دارای محفظه ی شیشه ای هستند ، قاعدتا زیباترند . دوربین مدار بسته ارزان قیمت ، در بازارهای جهانی ، توسط کمپانی های مختلفی ارائه می شوند . شاید در هنگام روز بتوانید در محیط های بیرونی از هر مدل دوربین جهت افزایش امنیت محیط خود استفاده نمایید ، اما در شب به دلیل نور کم ، ارائه تصاویر با کیفیت در واقع یک مشکل اساسی برای شرکت ها و مجتمع هایی است که نیاز به امنیت 24 ساعته برای محیط خود دارند .