راهنمای کامل اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

در مرحله ی بعد هنگامی که مراحل کابل کشی را به طور کامل وبا دقت انجام دادید شما می بایست همه ی تجهیزات مربوط به نصب دوربین را تست کنید تا از سالم بودنن همه ی آن ها مطمئن شوید که مبادا در هنگام نصب دوربین مدار بسته دچار مشکل سایت parsiancctv شوید . برای اینکه بخواهید در هنگام نصب به دوربین های مدار بسته برق رسانی کنید باید از یک پاور مرکزی یا آداپتور های کم آمپر جداگانه استفاده کنید . اگر مکانی که شما می خواهید کابل کشی انجام دهید نتوانستید از بالای سقف یا از داخل آسانسور کابل ها را عبور دهید می توانید از کنج دیوار های ساختمان کابل ها را عبور دهید و برای اینکه نمای ساختمان و اتاق ها بهم نخورد میتوانید کابل ها را از داخل داکت عبور دهید که کابل ها را پنهان کند و شکل قشنگ تری به خود بگیرد . معمولا بهترین مکان ها برای نصب دوربین مدار بسته در یک محیط داخلی کنج هر یک از اتاق ها می باشد . در سایر موارد شما باید از اداپتور های جدا گانه برای هر دوربین استفاده نمایید تا دوربین ها بتوانند انرژی لازم را برای خود به دست بیاورند. در فروشگاه اینترنتی هایک لوک شما مشخصات تمام دوربین های مدار بسته و دستگاه های ضبط کننده دی وی آر و ان وی آر را با توجه به نیازتان می توانید پیدا کرده و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید .

قصد دارید این دوربین ها را برای نظارت استفاده کنید یا لازم است تا این دوربین ها بهترین کیفیت را با جزییات تمام برای شما فراهم نمایند. استفاده از dvr و nvr نیز علاوه بر تماشای تصاویر باعث ضبط تصاویر دوربین مداربسته میشود. در این موارد میتوان بدون استفاده از دستگاه dvr یا nvr برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون یا مانیتور اقدام کرد. ابتدا بررسی کنید که آیا dvr یا nvr و تلویزیون شما دارای ورودی و خروجی HDMI هست یا خیر. ابتدا باید مانیتور موردنظر را جهت داشتن ورودی LAN بررسی کنید. در این روش ابتدا باید مانیتور یا تلویزیون موردنظر را بررسی کنید تا ورودی HDMI داشته باشد. سوییچ : برای اتصال دوربین های مدار بسته به دستگاه های غیر پی او ای لازم است تا دوربین ها را ابتدا به سوییچ های شبکه متصل کنید و سپس سوییچ را به دستگاه ان وی ار متصل نمایید. اداپتور : در مدل های غیر پی او ای دوربین های مدار بسته شما برای تامین برق این دوربین ها باید از اداپتور های جداگانه برای هر دوربین استفاده نمایید. از کابل ترکیبی بهتر است در مسافت های زیر 50 متر استفاده شود . در بعضی از دوربین های مدار بسته بی سیم گیرنده های کوچکی وجود دارد که از طرق پورت USB به کامپیوتر وصل می شوند که شما باید از درست بودن اتصال این گیرنده به کامپیوتر خود اطمینان حاصل فرمایید تا در روند نصب دوربین بی سیم مشکلی پیش نیاید .

گاهی اوقات فرد تمایل دارد تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده تماشا کند و نیازی به ضبط این تصاویر ندارد. اما گاهی اوقات نیازی به ضبط تصاویر وجود ندارد و یا به دلیل خرابی دستگاه ضبط کننده لازم است تصاویر به صورت زنده مشاهده شوند. دوربین مدار بسته: دوربین مدار بسته مهم ترین بخش این سیستم ها است که در کیفیت های متفاوتی تولید شده اند . این دوبین ها پردازش گر اصلی تصاویر هستند و تصاویر را به همراه صدا در خود پردازش کرده و به دستگاه های ان وی ار متصل می شوند . این دوربین در مدل های صدا دار و غیر صدا دار تولید شده اند . در سیستم های توربو اچ دی یا همان آنالوگ لازم است که بدانید باید از دوربین یک کابل جداگانه به هر دوربین متصل شود و نباید از کابل ها انشعاب گرفته شود. با این قابلیت جدید و مدرن شما می توانید از فاصله های بسیار دور ، در محل کار و یا حتی اگر در کشور های دیگر هستید انتقال تصویر را روی گوش های موبایل ، دستگاه لپتاپ و یا کامپیوتر های شخصیتان دریافت کرده و تصاویر محل فیلم برداری شده را مشاهده کنید .

سپس لازم است تا با توجه به کیفیت دوربین های انتخابی شما دستگاهی متناسب با آن دوربین ها انتخاب شود تا وظیفه پردازش و ذخیره تصاویر را به بهترین شکل ممکن برای شما به انجام برساند.منبع برق درستی را برای دوربین های خود انتخاب نمایید تا بتوانند به بهترین شکل تامین انرژی را با توجه به فاصله های دوربین های شما از دستگاه به درستی انجام دهد . آنتن (رادیو) : در مواقعی که فاصله دوربین ها از دستگاه و سوییچ زیاد هستند برای اتصال دوربین ها از رادیو یا همان آنتن استفاده می شوند. کابل های ترکیبی در مواردی استفاده می شوند که کابل کشی کمتر بوده و این امکان وجود دارد تا تصاویر به همراه برق از طریق کابل برق چسبیده به کابل تصویر برای دوربین ها ارسال شود . ان وی ار : در سیستم های مدار بسته تحت شبکه ان وی ار (NETWORK VIDEO RECORDER)، وظیفه ذخیره تصاویر را بر عهده دارد .

برای انتقال تصویر شما باید حتما از اپلیکیشن های مخصوص دوربین مدار بسته برای انتقال تصویر استفاده کرده و آن ها را بر روی گوشی موبایل یا لپتاپ نصب کنید . به طور مثال اپلیکیشن hik-connect و ivms4500 ، برنامه های اختصاصی کمپانی هایک ویژن برای انتقال تصویر می باشد . دوربین های مدار بسته توربو اچ در که از طریق کابل های تصویر ، تصاویر را انتقال می دهند بیشتر برای محیط های کوچک استفاده شده و دوربین های مدار بسته تحت شبکه بیشتر در محیط هایی که ابعاد بزرگتری دارند و یا کاربرد های پیشرفته تری را که از دوربین های تحت شبکه می خواهند کاربرد دارند . دوربین های مدار بسته تحت شبکه در دو مدل پی او ای و غیر پی او ای تولید می شوند که مدل های پی او ای قابلیت انتقال برق از طریق کابل شبکه را دارند. این برق رسانی به دوربین های مدار بسته را هم می توان به با کابل ترکیبی و هم به صورت کابل برق جداگانه انجام داد . با استفاده از کابل ترکیبی که کابل برق و تصویر به هم چسبیده هستند به راحتی می توان مراحل کابل کشی را انجام داد . اتصال دوربینهای مداربسته IP به تلویزیون بسیار ساده است و به راحتی انجام میشود.

نصب دوربین مداربسته بعد از انتخاب دوربین های مداربسته از اهمیت بسیار فراوانی برای راه اندازی سیستم های امنیتی برخوردار است. هارد : هارد محل ذخیره تصاویر ارسالی دوربین های مدار بسته و پردازش شده ی دستگاه های دی وی آر است . یک دستگاه دی وی آر می تواند چندین دوربین مدار بسته را پشتیبانی کند ، به عبارتی دیگر دستگاه دی وی آر برای هر عدد از دوربین های مدار بسته یک ورودی کابل دارد . نکتهای که در این روش وجود دارد این است که خروجی آنتن تلویزیون با خروجی دستگاه DVR متفاوت است. هارد : هارد محلی برای ذخیره تصاویر پردازش شده دوربین های مدار بسته است که در دستگاه ان وی ار ذخیره می شوند. فیش بی ان سی (BNC) : فیش بی ان سی ابزار متصل کردن کابل ها ی تصویر به دستگاه های دی وی ار هستند این فیش های بی ان سی در دو مدل پیچی و پرسی به بازار عرضه می شوند. اولین و سادهترین روش اتصال دوربین به تلویزیون از طریق کابل تبدیل BNC به AV است. مزیت استفاده از این روش این است که چندین واحد مجزا میتوانند تصاویر دوربین را به صورت همزمان مشاهده کنند. در کیفیت های تصویر متنوع از 1 تا 8 مگاپیکسلی تولید می شوند و بسته مکان های مورد نیاز هر شخص مورد استفاده قرار میگیرند.

پس از نصب سخت افزاری دوربین های مدار بسته لازم است تا تنظیمات نرم افزاری دستگاه های دی وی ار و یا ان وی آر انجام شود. جزییاتی همچون تشخیص پلاک و یا تشخیص دقیق چهره که می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. همچنین یکی از نکاتی که در جانمایی دوربین های مدار بسته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این موضوع است تا دوربین ها در نقاطی نصب شوند که نور مستقیم خورشید و همچنین لامپ به آن ها نتابد.همچنین این را هم باید در نظر بگیرید که نقاطی را انتخاب نمایید که کابل کشی کمتری را نیاز داشته باشد. هارد های تولیدی سیگیت و اسکای نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. سیستم های امنیتی چنانچه ، در زاویه بهتر و با کیفیت بهتری نصب شوند می توانند تصویر مناسب تری را برای شما فراهم نمایند. میکروفون : میکروفون در برخی از موارد برای ضبط همزمان صدا و تصویر در سیستم های امنیتی استفاده می شود.

برخی از دوربین ها به تازگی دارای میکروفون های داخلی هستند که کیفیت خوبی را برای ضبط صدا از خود به نمایش می گذارند. نحوه اتصال این دوربین ها از طریق کابل های شبکه می باشد که در مدل های UTP و SFTP تولید می شوند. اگر می خواهید دوربین مدار بسته خود را در فضای بیرونی نصب کنید بایدد توجه داشته باشید که دوربین ها را از ارتفاع 3 متر به بالا نصب کنید که احیانا دوربین ها در دسترس بعضی افراد سود جو قرار نگیرد . برای انجام هرچه بهتر مراحل نصب دوربین مدار بسته شما می توانید خود از طریق توضیحاتی که در زیر داده می شود این کار را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید و یا می توانید این کار را به مجموعه هایک لوک بسپارید تا بهترین سیستم امنیتی را برای شما انتخاب نمایند و در محل مورد نظر بعد از کارشناسی اصولی اقدام به نصب کنند. توجه داشته باشید که محل عبور کابل ها را باید به دقت مشخص کنید که بعد از انجام کابل کشی ، کابل بیشتری اضافه نیاید .

روش دیگری که برای اتصال دوربین به تلویزیون وجود دارد، استفاده از آنتن مرکزی است. برای این اتصال میتوانید از دستگاه مدولاتور استفاده کنید. برای این کار حتما به یک وسیله جانبی احتیاج دارید. میتوانید از این وسیله برای اتصال دوربین به تلویزیون استفاده کرده و علاوه بر تماشا، تصاویر آن را ضبط نمایید. برای این کار به پیچ و دریل و ابزار احتیاج است که شما به وسیله آنها می توانید این کار را به درستی انجام دهید. به همین دلیل به یک دستگاه جانبی برای تبدیل AHD به HTML احتیاج دارند. اما در دوربینهای آنالوگ سنتی با تکنولوژی CVBS به هیچ دستگاه جانبی احتیاج نبوده و میتوانید دوربین را به طور مستقیم به تلویزیون متصل کنید. اگر دوربین شما دارای تکنولوژی CVBS است برای اتصال به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید. تکنولوژی دوربین مداربسته برای اتصال به تلویزیون مهم است. نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون باعث کاهش هزینههای نصب دوربین نیز میشود. در این حال شما با مراجه به سایت اینترنتی هایک لوک می توانید انواع و اقسام سیستم مدار بسته توربو اچ دی با سیستم مدار بسته تحت شبکه را با توجه به نوع مکان یا سازه ای که می خواهید دوربین مدار بسته را نصب کنید خریداری کرده و نصب و راه اندازی کنید .

می توانید از راه های خیلی دور به صورت آنلاین به دوربین مدار بسته وای فای خود متصل شده و تصویر دوربین ها را به صورت زنده (live) یا به صورت playback مشاهده فرمایید . 8.2 دوربین مدار بسته بی سیم را چگونه راه اندازی کنیم ؟ به این صورت میتوانید تصاویر دوربین را به صورت زنده مشاهده کنید. پس از این موضوع لازم است تا شما مشخص کنید که چه انتظاری از کیفیت دوربین های مدار بسته مورد نیازتان دارید . اهمیت این موضوع زمانی است که شما دوربین ها را در مکان هایی قرار دهید تا دید کامل نسبت به تمامی زوایای محلی که دوربین های مداربسته در آن نصب می شوند داشته باشد . این سوییچ ها در مدل هایی با تعداد ورودی متفاوت تولید می شوند که در نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. کابل : برای سیستم های تحت شبکه لازم است تا از کابل های شبکه که در دو نوع یو تی پی (utp) (که در مدل های کت 5 (cat5) کت6 (cat6) و کت7 (cat7) یافت می شوند) و اس اف تی پی تهیه و استفاده شوند. بر خلاف سیستم های توربو اچ دی که پردازش در دی وی آر ها انجام می شوند در این سیستم ها پردازش در خود دوربین ها انجام می شود.ان وی ار ها در دو نوع پی او ای (poe) و غیر پی او ای هستند که ان وی آر های پی او ای به سوییچ نیاز ندارند ولی ان وی آر های غیر پی او ای به سوییچ نیاز دارند و لازم است تا دوربین ها از طریق سوییچ به دستگاه ان وی آر متصل شوند.

در نهایت تلویزیون خود را روشن کرده و ورودی را بر روی HDMI قرار دهید. دستگاه دی وی آر : در این سیستم ها دستگاه دی وی ار وظیفه پردازش تصاویر دریافتی از دوربین های مدار بسته و ذخیره ی آن ها را در هارد بر عهده دارند. در این روش حتما ورودی تلویزیون را بر روی حالت AV قرار دهید و دوربین را نیز از طریق آداپتور مخصوص به برق متصل کنید. درون جعبه دوربین مدار بسته یک عدد برچسب راهنمای نصب که روی آن سه نقطه مشخص شده برای نصب دوربین دارد را با استفاده از دریل روی هر یک از نقاط برچسب سوراخ کنید ، سپس با استفاده از پیچ و رول پلاک جای پیچ دوربین ها را موازی با سوراخ ها قرار دهید و دوربین های مدار بسته را نصب کنید . اگر در فضای بیرونی هم می خواهید کابل کشی انجام دهید باید کابل ها را از داخل لوله فلکسی عبور دهید که بدنه ی آن از پلاستیک و فلز ساخته شده و مقاومت خوبی در برابر باران و برف دارد و مانع از خراب شدن کابل های برق و آتش سوزی آن ها می شود .

در نصب دوربین های مدار بسته پس از انتخاب و خرید این ابزار لازم است تا بهترین نقاط برای نصب این دوربین ها مشخص شوند. این کابل ها دارای محدودیت کابل کشی تا نهایتا 90 متر برای کابل هایی با تست فلوک هستند. دوربین مدار بسته بی سیم در واقع به دوربین هایی گفته می شود که قابلیت وای فای (WIFI) یا همان وایرلس را دارند . همانطور که گفته شد دوربینهای آنالوگ با تکنولوژیهای HD-CVI، HD-DVI و AHD نمیتوانند به طور مستقیم به تلویزیون متصل شوند. نحوه نصب دوربین مداربسته مستقیم به تلویزیون در دوربینهای آنالوگ و تحت شبکه با یکدیگر متفاوت است. مجموعه خدمت از ما با ارائه خدمات متنوع در زمینه نصب، راهاندازی و تعمیر انواع دوربینهای مداربسته نیز فعالیت میکند. کابل : کابل های تصویر به چند مدل تصویر تک و ترکیبی تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها در موارد خاصی کاربرد دارند . کابل کشی در نصب دوربین های مدار بسته به دو صورت رو کار و تو کار انجام می شود . معمولا بهترین مکان ها برای عبور کابل در بالای سقف کاذب یا در مکان عبور آسانسور می باشد که نمای ساختمان زشت و زننده نشود . فیش ای وی (AV) : این فیش برای اتصال میکروفون به دستگاه ان وی آر مورد استفاده قرار میگیرد.