سامانه تصاویر مداربسته

ارزیابی میدان دید و بُرد دوربین مداربسته بی سیم: هرچه میدان دید دوربین بیشتر باشد دوربین فضای دید بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد و دامنه دید نیز بیشتر می شود. دو نوع سیگنال آنالوگ و سیگنال دوربین های IP بی سیم وجود دارند، که کارشناسان توصیه می کنند اگر به دنبال زمان واقعی ویدئو بدون هیچ تاخیر هستید از دوربین های بی سیم امنیتی استفاده کنید. تداخل با شبکه های دیگر مانند اینترنت یا مایکروویو احتمال اختلال در سیگنال های دریافتی را افزایش می دهد. اگرچه ممکن است در برخی دوربینهای صنعتی و در برخی برندها قابلیتهای تکنیکال این دوربینها نیز با دوربینهای معمول متفاوت باشد اما این نکته همیشه صادق نیست. امروزه از این سامانه برای حفاظت و نظارت بر اماکن مهم، اماکن پرتردد و اماکن پرخطر استفاده میشود. دوربینهای صنعتی مانند سایر تجهیزات الکترونیکی صنعتی دیگر میبایست امکان استفاده در شرایط سخت را برای کاربر فراهم سازد. برای شرایط نصب خاص میتوان پایههای خاص، برای فواصل بسیار کم یا زیاد میتوان از لنزهای خاص یا برای شرایط آب و هوایی خاص کاورهای ضد آب یا کاورهای دید در شب یا کاورهای فن دار استفاده میشود. غالبا دوربین مداربسته بی سیم برای اهداف امنیتی بسیار مناسب است.

از انواع دوربین های مداربسته و سیستم های آن می توان به سیستم های دوربین مداربسته وایرلس اشاره کرد که بیشتر اهداف امنیتی را دنبال می کنند. هر تصویر را میتوان مجموعهای از نقاط نا پیوسته فرض کرد که در کنار هم قرار میگیرند و مجموعاً یک تصویر را میسازند هر کدام از این نقاط در هر لحظه میتوانند خصوصیات متفاوتی داشته باشند. سامانههای آنالوگ که براساس یک سیگنال پیوسته کار میکنند، نسبت به سامانههای دیجیتال از قدمت بیشتری برخوردارند. استفاده از دوربینهای ویدئویی برای انتقال سیگنال را به یک جای خاص، در مجموعهای محدود از ناظران است. دوربین های مداربسته بی سیم از سیگنال های وای فای استفاده می کنند و می توانند فیلم را بدون دسترسی به دید کامل منتقل کنند. قدرت دید در شب دوربین چشم ماهی معمولاً بین 10 تا 15 متر است و بیشتر برای محیطهای داخلی نصب میشوند. دوربینهای مدار بسته، اغلب برای نظارت در مناطق استفاده میشود که ممکن است نیاز به نظارت مانند بانکها، قمار خانهها، فرودگاهها، تأسیسات نظامی و فروشگاهها تکیه دارد.

بایگانیشده از اصلی در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳. دریافتشده در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۳. دوربین مدار بسته دام بیرونی در برابر رطوبت و گردوغبار مقاوم است و اجازه ورود آب و گردوغبار را به داخل دوربین نمیدهد. برروی این دوربینها هنگام خرید نه پایه وجود دارد، نه لنز و نه کاور ضد آب و تک تک این اقلام باید بهطور جدا گانه تهیه شود. اگر دوربین روشن نشود باید باتری تعویض شود تا به کسب و کار ضرری وارد نشود. دید در شب دارد و امنیت کسب و کار و خانه را افزایش می دهد. دوربین های مداربسته بی سیم تکنولوژی جدیدی است که تقاضای زیادی نسبت به سیستم های دوربین مداربسته قدیمی دارد. دوربینهای تحت شبکه که معمولاً با عنوان دوربینهای IP نیز معرفی میشوند را میتوان متشکل از یک دوربین و یک کامپیوتر که با هم ترکیب شدهاند توصیف کرد. آنها را می توان در یک گوشه یا قفسه ها پنهان کرد. فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان و شرکت های متعدد دیگری در بازار به عرضه انواع دوربین های مداربسته با سیستم های آن مشغول هستند.

2. برای ذخیره فیلم های ویدئویی دوربین مداربسته در هارد دیسک به دستگاه ضبط کننده NVR(Network Video Recorder نیاز است. این مدل دوربین مداربسته برای پوشش تصویر 180 درجه و 360 درجه محیط به کار میرود. کارآمدی دوربین مداربسته و به طبع آن، سامانه نظارت تصویری بستگی به اصالت، کیفیت، امنیت تبادل اطلاعات و سهولت کاربری آن دارد. برای فعالیت خود به برق نیاز دارد. این دوربینها معمولاً دید مناسبی در نور کم ندارند و برای داشتن تصویر مناسب باید نور محیط را به خوبی تأمین کرد. به راحتی با کامپیوتر یا تلفن های هوشمند می توان به اطلاعات یا فیلم های ضبط شده، دسترسی پیدا کرد. قاب ضد آب این دوربینها را قادر میسازد تا در محیطهای بیرونی و با شرایط جوی بد به راحتی کار کنند. همچنین همهٔ این دوربینها قابلیت دید در شب (بااستفاده از مادون قرمز) دارند و میتوانند در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویر برداری کنند.

در سامانههای دیجیتال، تصویر در ابتدا به صورت دیجیتال برداشته شده یا توسط یک دیجیتایزر (دیجیتالکننده) به صورت دیجیتال به سامانه وارد میگردد. امروزه گاهی از ترکیب دو سامانه نیز استفاده میگردد. سیگنال WiFi می تواند تا 240 فوت در مناطق باز و 60 فوت در داخل خانه در بین دو 2 دیوار برقرار شود. دوربین های مداربسته وایرلس: واژه بی سیم برای انتقال سیگنال بکار می رود، درحالیکه برای اتصال به برق نیاز به کابل داریم. این دوربینها که دارای لنزی کوچک میباشند به راحتی قابل پنهانسازی در پشت سطوح مختلف میباشند، برای این منظور سوراخ کوچکی روبروی لنز ایجاد میکنند و تصاویر محیط را مشاهده مینمایند. دوربینهای مدار بسته همواره دارای محاسن و معایب متعددی میباشد ولی ظاهراً محاسن آن بر معایبش چیرگی دارد زیرا همواره افرادی در جوامع مختلف وجود دارند که میخواهند از خط قرمزها عبور نمایند بنابراین وجود این ابزار سبب میشود از ترس شناسایی شدن مرتکب خلاف نشوند یا اگر شدند به راحتی با این ابزار سودمند شناسایی میشوند. این قابلیتها به مدیر یک کسب و کار اجازه میدهد آمار دقیقی از مراجعه کنندگان به فروشگاه یا محل تجاری را به دست بیاورد، که برای برنامهریزی فروش کاربرد دارد. آنها برای نظارت در فضای باز از راه دور ایده آل هستند.

دوربین مداربسته صنعتی یا دوربین مداربسته جعبهای همانطور که از نامشان پیداست دارای شکل جعبهای مانند بوده و اغلب جنس آنها پلاستیک میباشد این دوربین مداربسته شکل مکعب مربعی دارند.. این دوربین ها مناسب نصب در اطراف ساختمان و محیطهای بیرونی است. فقط در ظرف 10 الی 30 دقیقه می توان دوربین مداربسته راه اندازی می شود. دوربین مداربسته بی سیم را می توان درهر جایی نصب کرد، لذا هر حرکتی از لنزهای دوربین مداربسته دور نمی ماند. دوربین های بی سیم از نظر اندازه مناسب هستند. انتخاب دوربین مداربسته مناسب بی سیم به تصمیم کاربر مربوط می شود. در هنگام خرید دوربین مداربسته بیسیم به هدف خود فکر کنید و سپس تصمیم به خرید دوربین های مداربسته وایرلس بگیرید. با تلفن هوشمند خود فیلم های زنده ای که دوربین مداربسته وایرلس فیلمبرداری می کند را تماشا کنید. به معایب کلی دوربین های مداربسته بیسیم توجه کنید! به طور کلی دوربین های وایرلس با اندازه های متفاوت در بازار موجود هستند. در شرایط سخت و بستهای باشد. در برنامه هایی که امکان کابل کشی سخت است یا وجود ندارد، بهترین گزینه دوربین های مداربسته بی سیم است. برای امنیت بیشتر سیستم ذخیره سازی که به دوربین مداربسته متصل است تمام ویدئوها را در یک مکان به نام ابر ذخیره می کند.

دوربین مدار بسته دام داخلی در برابر رطوبت و گردوغبار مقاوم نیست و برای داخل ساختمان، فروشگاه و اداره طراحیشده است. استاندارد دید برای دوربین های مداربسته بی سیم 120 تا 130 است. قیمت دوربین مداربسته بی سیم ؟ عموماً دوربینهای صنعتی کامپکت نیستند یعنی کاور، لنز و پایهٔ آن بسته به محل نصب و کاربری، توسط طراح جداگانه انتخاب میشود و این انعطافپذیری به واسطهٔ مصارف محدود آن نسبت به سایر دوربینهای دیگر میباشد اگر چه همین امر قیمت این دوربینها را بالاتر میبرد. از حافظه برای ذخیرهسازی Firmware دوربینهای تحت شبکه و همچنین برای ضبط تصاویر در خود دوربین و بدون نیاز به ابزار ذخیرهسازی پشتیبان استفاده میشود. با توجه به اینکه دوربین مداربسته صنعتی دارای قابلیت استفاده از لنز خارجی هستند میتوانند در شرایط مختلف دقیق تر عمل بکنند و اکثراً در شرایطی از دوربین مداربسته صنعتی استفاده میشود که نیاز به تصویر برداری خیلی دقیق و زوم کردن و … در واقع میتوان گفت این دوربین کاملترین نوع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلر و کیبورد خاص خود را دارد میباشد، گردان است و لنز زوم دارد، میتواند شدت نور را تنظیم کند. باتری: دوربین مداربسته برای فعالیت نیاز به باتری دارد.

هزینه ضبط تصاویر در این سامانهها (بعلت نیاز به نوارهای ویدئویی و قیمت بسیار بالای ویسیآر) بسیار بیشتر از سامانههای دیجیتال است. معمولاً مجهز به میکروفن و بلندگوی داخلی برای ارتباط صوتی دوطرفه در محیط هستند. دوربینهای مداربسته تحت شبکه مجهز به قابلیتهایی برای پردازش تصویر و استخراج اطلاعات از تصویر هستند. تکنسین حرفه ای: اگر دوربین مداربسته بیسیم دچار مشکلی شود، برای رفع آن به یک تکنسین و متخصص نیاز است. اجزای اصلی یک سامانه مداربسته در این سامانه را، دوربین مداربسته آنالوگ، مانیتور، دی وی آر، ویسیآر (ویدئوی مخصوص ضبط تصاویر)، سوییچهای دستی و اتوماتیک (برای انتخاب دستی یا خودکار دوربین)، پن و تیلتها (موتورهای حرکت دهنده دوربین)، مالتیپلکسرها یا کوادها (برای تبدیل یک مانیتور به چندین مانیتور) و کابلهای کواکسیال (دارای مغزی و شیلد) تشکیل میدهند. برای خرید دوربین مداربسته بی سیم دانستن نکاتی چند از مزایا و معایب و آشنایی با ویژگی های دوربین مداربسته، برند و مکان و تجهیزات جانبی آن بسیار لازم است. قیمت دوربین های مداربسته بی سیمی با توجه به هدف نظارتی یا امنیتی و مکان نصب و یا برند متفاوت است. دوربین های مداربسته بیسم داهوا، دوربین مداربسته بی سیم هایک ویژن و دوربین مداربسته وایرلس یوبیکیوتی و سایر برندها را می توان در بازار ایران یافت.

این دوربین ها خط دید بین دوربین و گیرنده را در اختیار شما قرار می دهد. دوربینهای مداربسته مینیاتوری با توجه به کاربرد مخفی آنها دارای قابلیت دید در شب IR نمیباشند. به عنوان مثال، در قطار مترو، دوربینهای مدار بسته ممکن است اجازه دهد که پیش از بسته شدن دربها و شروع به حرکت قطار به اپراتور کمک میکند ممکن دوربین مدار بسته برای کنترل مکان مثل پارک موزه و دیگر محیط عمومی باشد برای کنترل مردم حفظ امنیت مردم و مکان باشد. بسیاری از بزرگراهها که ترافیک شبکههای گسترده نظارت بر سامانهها، با استفاده از تلویزیون مدار بسته برای تشخیص گرفتگی و تصادفات اطلاع میدهد. تلویزیون مدار بسته یا سامانه نظارت تصویری مجموعهای است که به تصویربرداری توسط دوربینهای ویدئویی و انتقال تصاویر برای نمایش محدود میپردازد. سامانهٔ تلویزیون مدار بسته برای نخستین بار در سال ۱۹۴۲ و در جریان فرایند تولید موشکهای وی-۲ آلمان توسط شرکت زیمنس بهکار گرفته شدند. کاربرد دیگر از دوربین مدار بسته برای نخستین بار در سال ۱۹۶۸ در ایالات متحده آمریکا، شهر نیویورک، برای مبارزه با جرم و جنایت بود. دوربینهای مدار بسته در ابتدا به عنوان ابزاری برای افزایش امنیت در بانک توسعه داده شدند.

خطر هک کردن: اگر دوربین مداربسته بیسیم به درستی ایمن نشود، امکان هک شدن وجود دارد. دور و نزدیک شدن تصاویر را در آن میتوان کنترل نمود روی سقف نصب میشود و تمامی برنامهریزیها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است. همچنین نظارت یا امنیت با دوربین های وایرلس از طریق IP شبکه نیز انجام می شود. از پردازشگرها برای پردازش تصویر، فشرده سازی (برای ذخیرهٔ تصاویر)، آنالیز ویدئویی تصاویر و قابلیتهای تحت شبکه استفاده میشود. این دسته از دوربینها ی مدار بسته برای محیطهای خارجی طراحی شدهاند. این موضوع باعث ثبت تصویر بهتر از چهره افراد شود. نوع جدیدی از دوربینهای مداربسته که در ورودی محل مورد نظارت نصب میشوند و تصویر را متناسب با قد افراد ثبت میکنند. از اینجا به بعد، میتوان با تصویر ورودی به مثابه «اطلاعات» برخورد نمود. این سامانهها از نظر چگونگی تهیه، مشاهده و ضبط اطلاعات به دو گروه الکترونیک آنالوگ و دیجیتال دستهبندی میشوند. تجهیزات Cctv تجهیزات دوربینهای مدار بسته ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای قسمتهای مورد پردازش را مورد مشاهده قرار دهد. سامانه، cctv سامانه دوربینهای مدار بسته ممکن است که در آن نصب شده که در آن اپراتور ماشین را میتوان بهطور مستقیم مشاهده افرادی که ممکن است با عملیات غیرمنتظره ماشین صدمه دیده میشود.

مخالفان دوربین مدار بسته بر عقیدهاند که حریم خصوصی زیر سؤال میرود تا ثیر منفی بر آزادی معنوی میباشد و آنها هم چنین عقیده دارند؛ که دور بین مدار بسته جرم جنایت را کاهش نمیدهد بعضی منتقدان ان را برادر بزرگ نظارت میدانند اشاره به رمان هزار و نهصد و هشتاد و چهار نوشتهٔ جورج اورول دارد. بودجه ای که صرف خرید و راه اندازی ونصب دوربین مداربسته می شود براساس نوع و تعداد دوربین مداربسته بیسیم، مارک، هزینه نصب توسط نیروی کار محاسبه می شود. قیمت های متغیر انواع دوربین مداربسته بی سیم از یک طرف و از طرف دیگر بودجه ای که شما می خواهید هزینه کنید از طرف دیگر، به تجهیزات ذخیره سازی، و نصب و نگهداری و تعمیر اضافه می شوند. دوربین مداربسته را در هر مکانی که دوست دارید قرار دهید، می توانید آن ها را به گونه ای تنظیم کنید که براحتی جابجا شوند. که در فرایندهای صنعتی را تحت شرایط خطرناک برای انسان امروز هستند، اغلب توسط دوربینهای مدار بسته تحت نظارت دارند استفاده از دوربینهای گرمانمای اپراتورها اجازه میدهد برای اندازهگیری دمای پروسه. مثلاً مکانهایی که برای انسان مناسب تباشد سامانههای دوربینهای مدار بسته ممکن است بهطور مداوم کار کند یا تنها به عنوان ملزم به نظارت بر رویدادهای خاص باشد شکل پیشرفته تری از دوربینهای مدار بسته، بهرهگیری از ویدیوهای ضبط دیجیتال (DVRs) ضبط صدا فراهم میکند.

در انگلستان ۴٫۲ میلیون دوربین مدار بسته وجود دارد، شهر لندن بیشتر از هر شهر دیگری در جهان دوربین سایت parsiancctv مداربسته دارد. ویژگی هایی نظیر پایه های مغناطیسی، ذخیره سازی های ابری، باتری های اضافی، کارت های حافظه SD، سیستم صوتی دوطرفه، تشخیص چهره، دید شبانه و ویژگی های اضافی دیگر در تصمیم گیری برای خرید و قیمت دوربین مداربسته تاثیر مستقیم دارد. دوربین مداربسته امنیتی WiFi برای خانه و تجارت در نصب، انعطاف پذیر تر و قابل حمل تر از دوربین های نظارتی و سنتی است. تعداد دوربین: قبل از خرید تعداد دوربین های مداربسته امنیتی و یا نظارتی خود را بدانید. امروزه مدیران زیادی به وسیلهٔ این سامانهها بر کار نیروهای خود نظارت دارند. از دیگر اماکنی است که به این سامانهها مجهز شدهاند. این دوربینها معمولاً مجهز به سامانه تشخیص چهره انسان هستند. با انواع کیفیت و عملکرد و ویژگیهای گزینههای اضافی (مانند تشخیص حرکت به عنوان و ایمیل هشدار) از Cctv در مکانهای عمومی برای مشاهده استفاده میشود؛ به ویژه در بریتانیا این سامانه مورد استفاده قرار میگیرد که عامل پیشگیری از شیوع جرم در بریتانیا بود. در واقع تنوعی از قیمت ها برای خرید دوربین مداربسته بیسیم و هزینه تجهیزات نصب آن وجود دارد. برای مکان هایی که بین دوربین و گیرنده رادیویی مانعی وجود دارد دوربین های نظارتی وایرلس WiFi استفاده کنید.

این نوع دوربین مدار بسته را میتوان خاصترین نوع دوربین مدار بسته دانست؛ که ممکن است در تمامی شرایط محیطی ولی در حالتهای خاص استفاده میشود. البته باید اذعان کرد که در برخی اماکن همچون فروشگاهها ابزارهای نظارتی دیگری هم همچون گیت فروشگاهی یا به اصطلاح دزدگیر لباس استفاده میشود که نواقص این ابزار را برطرف میسازد. میتوان مسیری خاص برای دوربین تعریف کرد و دوربین را برنامهریزی کرد تا در هر شرایط زمانی مختلف مسیر یا نقاط خاصی را تصویر برداری کند. برای آشنایی و اطلاع از آخرین اخبار دوربین های مداربسته و تعرفه های نصب دوربین مداربسته به سایت شبکه ارغوان سری بزنید. در این سری از مقالات مجله شبکه ارغوان به دوربین های بی سیم می پردازیم، با تعریفی کوتاه از دوربین مداربسته وایرلس نگاهی به خرید دوربین مداربسته بیسیم و قیمت دوربین مداربسته بیسیم داریم. دوربین های مداربسته به دلیل عدم سیم کشی حرفه ای نیاز زیادی به تعمیر یا نگهداری کابل ندارند، در نتیجه هزینه و زمان نصب کاهش پیدا می کند.