طراحی دکوراسیون داخلی مطب زنان زایمان+15 نمونه

چک لیست نظارت معماری ضوابط طراحی مطب برای مثال اگر مطب دارای فضای اضافی برای پذیرش است، دکوراسیون مطب پزشک عمومی از هزینه های شما یک مورد حذف شده بیشتر هزینه ها برای بازسازی مطب صرف رنگ کردن یا کاغذ دیواری برای اتاق های انتظار و نیز اتاق معالجه می شود. سیستم های گرمایشی و سرمایشی می توانند روی رفاه افراد مراجعه کننده در طول فصول مختلف تاثیر زیادی بگذارد . پس با استفاده از دیوارکوب های مناسب، کاغذ دیواری مناسب و نوپردازی مناسب میتوان استرس افراد را تا حد زیادی کاهش داد. پس باید از معماران برجسته و ماهر در طراحی کلینیک خوب استفاده کنید.

بنابراین اول تخصص پزشک را بررسی کرده ، جنسیت بیماران ، سن بیماران و اشتراکات احتمالی بیماران را تحلیل می کنیم ، مشخصا یک سری اشتراکاتی برای هر مطب وجود دارد که میتوان آن را برای تمام کلینیک ها و مطب ها تعمیم داد اما تفاوت ها می توانند بسیار بارز باشند. دقت داشته باشید که جدای از رنگ مبلمان دکور کلینیک زیبایی، فرم و مدل مبلمان هم اهمیت بالایی دارد. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. برای اینکه دکور کلینیک زیبایی شیک و لوکس داشته باشید باید به چندین نکته و اصل مهم توجه داشته باشید. طراحی و دیزاین سقف برای شیک و زیباتر کردن فضای شما بسیار مهم است. در این مطلب قصد داریم در مورد مبلمان کلینیک زیبایی، ترکیب رنگ فضای داخلی، نورپردازی و بسیاری از موارد دیگر که به شیک شدن فضای کاری و جلب توجه مشتریان کمک می کند بپردازیم. آنقدر باید ناظر روی کار و مراحل پروژه کنترل داشته باشد که هر کجا دید کار ها به خوبی و سر وقت پیش نمی رود و یا مشکلی پیش آمده است، سریعا بتواند حل و فصل کند.

تامین فضا : فضاهای کلی که در یک کلینیک زیبایی مورد نیاز است عبارت اند از اتاق خدمات پوست، خدمات بوتاکس و لیزر، اتاق معاینه و تشخیص اولیه، اتاق انتظار و دیگر فضاهای ضروری مانند سرویس های بهداشتی. طبق یافته های علم روانشناسی شخصیت افراد دردوره های مختلف به یکی از اختلالات روانی مبتلا می شوند و این یعنی این که هر آدمی در طول زندگی خود احتیاج به مشاوره های روانشناسی خواهد داشت. ایجاد دکوراسیونی که روحیه افراد را بالا برده و حسی عالی در آن ها به وجود می آورد مهم ترین هدف یک طراح است. اولین نکته ای که در طراحی کلینیک دندانپزشکی اهمیت دارد، نوع کاربری آن است. دکوراسیون اتاق پزشک نکته بعدی تهویه مناسب هوا در هنگام طراحی داخلی مطب شما می باشد.

کلینیک های پوست و زیبایی نیاز به محیط و هوای تمیز و پاک و سرشار از المان های طبیعی دارند. یکی دیگر از عامل های مهمی که در طراحی مطب روانشناسی مانند انتخاب رنگ، از اهمیت بالایی برخوردار است، نورپردازی است. معمولا در این سبک از لوستر ها و آباژور های بسیار تجملی و سنگین و با اصالت استفاده می شود که قیمت بالایی هم دارند. اینترنت از جمله تکنولوژی هایی است که می توان آن را در اختیار مراجعه کنندگان قرار داد. سعی کنید مکانی دنج و راحت برای بیماران ایجاد کنید تا مدت زمانی که در سالن به سر می برند احساس نارضایتی نکنند. طراح اتاق انتظار می رود بناین ایجاد مکانی توام با آرامش در اتاق انتظار قرار دارد. شما می توانید با قرار دادن پارتیشن در صورت نیاز، طراحی مطب دندانپزشکی مطب خود را به چند بخش تقسیم کنید. یکی دیگر از المان هایی که در طراحی اینگونه مکان ها مورد توجه قرا می گیرد آثار هنری نظیر تابلو است. زیرا بیماران شرایط جسمی و روحی خاصی دادند که باید با رعایت نکات مهم و استانداردهای لازم طراحی آن را انجام داد. در حال حاضر مبلمان و یا صندلی های راحتی با رنگ، جنس، سایز و مدل های متفاوت در بازار موجود هستند که با توجه به فضای مورد نظر می توان نمونه دلخواه را انتخاب و در سالن قرار داد.

بنابراین از لامپ های با نور گرم در اطراف آینه ها استفاده کنید ولی مراقب باشید که سایه نور لامپ روی مشتری نباشد. همچنین قسمتی که محل آرایش و زیبایی باید نورگیری خوبی داشته باشد تا کمتر از لامپ جلو آینه استفاده کنید. هر چقدر که نمای داخلی و دکوراسیون مطب زیباتر و دلنشین تر باشد، علاوه بر این که در روحیه ی افراد تاثیر مثبت می گذارد، باعث می شود تا تعداد مراجعه کنندگان به آن مطب نیز بیشتر باشند. علاقه ی زیادی دارد و با سبک مدرن هم که در بالاتر آشنا شدید . طراحی مطب دندانپزشکی رنگ های انتخابی برای دکوراسیون داخلی مطب باید به گونه ای باشد که بیماران که با درد های روحی و فیزیکی خود مراجعه کرده اند، استرس و ترس به آنها راه پیدا نکند و باعث آرامش آن ها شود رنگ سبز و آبی و قهوه ای با ترکیب روشن تر می تواند ظاهر جذاب و مدرن و برای مراجعه کنندگان فضای آرام بخشی ایجاد کنند.

اگر سبک دکور کلینیک زیبایی شما، سبک مینیمالیستی است از آینه های مستطیلی ساده و بدون تزیینات خاص استفاده کنید. اگر در رابطه با رنگ دیوارها بودجه مناسب را ندارید، می توانید در و پنجره مطب را رنگ کنید. از طرفی هر چقدر مدل و فرم آینه هایی که برای دکور کلینیک زیبایی انتخاب می کنید بهتر و مناسبتر باشند، فضای شما را شیکتر نشان خواهند داد. حفظ حریم خصوصی در دکور کلینیک زیبایی اهمیت بسیار بالایی دارد بنابراین برای برخی خدمات بهتر است که جدا کننده های فضا مثل پارتیشن، دیوار کاذب، پاراوان و مشابه آن را نصب کنید. در قسمت های طویل مثل راهروهای کلینیک زیبایی از رنگ های گرم یا تیره برای دیوار پس زمینه استفاده کنید مثل رنگ قرمز، نارنجی، آبی یا رنگ های کمی روشنتر مثل زرد و سیاه.

گفتنی است که اگر فضا به لحاظ زیبایی بسیار مناسب و خوب باشد اما نیاز پزشک و بیمار را برطرف نکند موجب برهم زدن آرامش آنها می شود. اگر دکور کلینیک زیبایی خود را تازه طراحی کرده اید از آینه های با اشکال هندسی ساده استفاده نمایید. بطور حتم شما نیز می دانید که برای یک فضای درمانی کیفیت فضا از اهمیت بالایی برخودار است. یکی دیگر از عوامل مهم برای که باعث راحتی بیشتر مراجعه کننده یا بیمار می شود، طراحی دیوار مطب سالن انتظار مطب می باشد؛ بهترین راه این است که بیشترین بخش را به این قسمت از کلینیک خود اختصاص دهید و با قرار دادن صندلی و مبل های راحتی و دکوراسیون جذاب، از خستگی مراجعه کنندگان خود داری کنید. اما اگر رنگ خاکستری به همراه رنگی استفاده شود که تضاد زیادی با هم دارند باعث افزایش استرس و فشار روحی بیمار می شود. بنابراین اگر به فکر طراحی مجدد یا طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی از پایه هستید باید به طراحی ظاهری و اصول دکوراسیون توجه زیادی داشته باشید.

در صورتی که سبک مبل مدرن و ترند روز است از همه رنگ ها می توانید استفاده کنید. بنابر این پیشنهاد می شود که بیماران در معرض نور طبیعی و شدید قرار نگیرند، می توان مقدار نور ورودی به مطب را با نصب و استفاده از پرده های مناسب برای مطب، کنترل کرد. استفاده از تلویزیون و یا تصاویر طبیعی آرامش بخش روی قسمت یونیت دندانپزشکی عنصری بسیار کاربردی برای دور کردن ذهن بیمار از محیط است. علاوه بر آن گاهی یک اثر هنری زیبا می تواند توجه فرد را به خود جلب و اضطراب را از طراحی داخلی مطب پزشکی وی دور کند. همانطور که می دانید، هزینه بازسازی مطب نسب به ساخت مجدد آن بسیار کمتر است. انتخاب رنگ خصوصا در یک فضای درمانی و دکوراسیون مطب پزشک که افراد با استرس و روحیه ای به مراتب آسیب پذیرتر از شرایط نرمال حضور دارند، یک مساله بسیار مهم و جدیست. نورپردازی دکوراتیو، بخشی از دکوراسیون است و گاهی زیبایی یا کاربرد یک کمد یا قفسه، با این نورها کامل می شود. آینه ها با بازتاب مناسب نور محیط به بزرگتر نشان دادن کلینیک زیبایی هم کمک می کنند. دکوراسیون کلینیک پوست و زیبایی باید با المان های طبیعی مثل گیاهان سبز و تصفیه کننده هوا پوشانده شود.

معمولا در طراحی مطب دکتر فضای مدنظر را در مراکز مسکونی و تجاری انتخاب نمی کنند. به گزارش «انرژی امروز» از شرکت ملی حفاری ایران در حکم دکتر مسعود کرباسیان آمده است: با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند و توانمندی جناب عالی در حوزه عملیات حفاری و استخراج منابع هیدروکربوری به موجب این حکم به عنوان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران منصوب می گردید. می خواهیم بدانیم استفاده و کاربرد یک طراحی مناسب با فضای و قابل قبول چه تاثیراتی می تواند بر روح و روان مراجعه کنندگان دارد. اگر در ابتدای طراحی فضای دکور کلینیک زیبایی هستید، نحوه قرارگیری پنجره ها را به گونه ای انتخاب کنید که محل انتظار بیماران یا مراجعه کنندگان پرنور باشد. اگر سبک روستیک انتخاب کرده اید تناژهای گرم بهترین گزینه برای مبل دکور کلینیک زیبایی هستند. در کلینیک های دندانپزشکی به دلیل ارائه خدمات مختلف، باید در طراحی کلینیک دندانپزشکی توجه ویژه ای داشته باشیم. در طراحی مطب دندانپزشکی نیز مانند مطب های پزشکی، باید به نورپردازی و رنگ برای طراحی داخلی کلینیک های دندانپزشکی نیز در توجه داشته باشیم.

پس سعی کنید کف پوشی را انتخاب کنید که حس فصا و نور آن را از بین نبرد. در طراحی دکور چنین کسب و کاری بسیار مهم است که تمامی اجناس به گونه ای مناسب در معرض دید مشتری قرار گیرد و به این منظور از ویترین استفاده خواهد شد. بهتر است در نور پردازی اتاق انتظار از نور های نقطه ای استفاده شود تا روشنایی ملایم و غیر مستقیم باشد. رنگ کف سالن زیبایی بهتر است رنگی متضاد با دیوارها انتخاب شود تا رنگ دیوارها روشنتر بنظر برسد. در مقابل ، کفپوش پلی یورتان گزینه مناسبی برای نوسازی کف هستند. اگر دیوار ها یا سقف و کف کلینیک نم داشته باشد، آن را رفع می کنند. اگر می خواهید طراحی دکوراسیون مطب خود را انجام دهید ما در شرکت طراحی داخلی هیرادانا در این مقاله به بررسی نکات برجسته در طراحی داخلی کلینیک های زیبایی پرداختیم و همچنین شما میتوانید در سایت ما نمونه کارهای دیگر ما در زمینه دکوراسیون منزل ، دکوراسیون اداری و تجاری و فضاهای خدماتی را مشاهده کنید . اگر می خواهید طراحی کلینیک زیبائی را انجام دهید دقت کنید که در ادامه این مقاله در شرکت معماری هیرادانا به نکات طراحی اشاره میکنیم.