قیمت دوربین مداربسته و 4 نکته برای خرید بهترین دستگاه نظارت تصویری

انواع دیگری از دوربین های مداربسته وجود دارند که با توجه به کاربری های مختلف می توانید از دوربین های اسپید دام، دوربین های صنعتی، پین هول، مینیاتوری و سایت parsiancctv … انواع مختلف این دوربین ها و کاربری خاص آن ها سبب می شود تا انتخاب دوربین مداربسته مناسب به امری پیچیده تبدیل شود. که احتمال بروز حوادث در آن ها بالاتر است نیاز به ثبت تمامی جزئیات دارند بنابراین می بایست از دوربین های مداربسته با رزولوشن بالاتر استفاده کنید. برای انتخاب لنز دوربین مداربسته نیز می بایست نوع کاربری که از دوربین خود توقع دارید را در نظر داشته باشید. نوع لنز دوربین مداربسته یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت دوربین مداربسته است. در این بخش به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت. این دوربین یکی از کاربردیترین دوربینهای مداربسته است که مورد بررسی قرار میدهیم. یکی از عواملی که به طور مستقیم می تواند بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر داشته باشد برند تولید کننده دستگاه است.

در نظر داشته باشید هرچه رزولوشن دوربین مداربسته بالاتر باشد به طور مستقیم بر روی قیمت سیستم مداربسته تاثیر دارد. پیش از تصمیم گیری در مورد انتخاب رزولوشن دوربین مداربسته می بایست بدانید دستگاه را برای چه منظوری خریداری می کنید. چه عواملی بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر دارد؟ در هنگام خرید محصول، علاوه بر قیمت دوربین مداربسته، چه نکات دیگری حائز اهمیت هستند؟ در این بخش برخی از نکاتی که پیش از خرید دوربین مداربسته باید به آن ها توجه کنید را عنوان می کنیم. همچنین امکانات ارائه شده در این دوربین ها سبب شده تا برای کاربردهای مختلف و پروژه های متنوعی بتوان از آن ها استفاده کنید. قیمت دوربین هایک ویژن، قیمت دوربین داهوا، قیمت دوربین هایلوک، قیمت دوربین تیاندی، قیمت دوربین بصیر و قیمت تمامی محصولات صنعت سیستم مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد و به طور قطع نمی توان فرمول مشخصی برای بازه قیمتی این دستگاه ها در نظر گرفت اما با شناسایی عواملی که به طور مستقیم بر قیمت این محصولات تاثیر می گذارد می توان بهترین دوربین مداربسته و دستگاه را برای پروژه های مختلف انتخاب کرد. مورد بعدی تکنولوژی به کار رفته در ساخت دوربین های مداربسته است و به طور مستقیم می تواند بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر داشته باشد.

عواملی نظیر تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته، برند تولید کننده دستگاه، رزولوشن دوربین مداربسته و نوع لنز می توانند به طور مستقیم بر روی قیمت دستگاه تاثیر داشته باشند. همانطور که می دانید عوامل مختلفی بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیرگذار هستند اما 3 عامل به طور مستقیم در حال حاضر قیمت دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را به طور مستقیم تغییر می دهد. در لیست قیمتی که در صفحه برندها درج شده است می توانید مشخصات محصول را به همراه ویژگی های فنی و قیمت روز آن ها را مشاهده کنید. مواردی که در این بخش عنوان نمودیم برخی از فاکتورهای بسیار مهمی هستند که می توانند قیمت دوربین مداربسته را تحت تاثیر قرار دهند. برای مثال فضایی نظیر منازل یا محل کار نیاز به دریافت جزئیات بیشتر از محیط نخواهند داشت در این صورت می توانید از دوربین های با رزولوشن پایین تر استفاده کنید. برای مثال اگر محل مورد نظر شما تنها به کنترل تردد نیاز داشته باشید توصیه می کنیم برای چنین محیط هایی از دوربین های مداربسته با لنز ثابت استفاده کنید. دوربینهای نرخ متوسط دوربینهای تحت شبکه با لنز متغیر معمولی و کیفیت تصویر HD بوده و دوربین قیمت بالا دوربین تحت شبکه لنز متغیر موتوردار باکیفیت تصویر FULL HD یا 4K است.

تصاویر در این دوربین با رزولوشن بیشتری ضبط شد و کیفیت تصاویر دریافتی باکیفیت بهتری قابل مشاهده بود. در این مرحله می توانید خرید خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید و هزینه های سیستم مداربسته را کنترل نمایید. با استفاده از این لنزها می توانید فاصله کانونی دوربین مداربسته را در بازه مشخصی تغییر دهید. لنزهای وریفوکالی که دارای موتور هستند یا به اصطلاح موتورایز می باشند شما را قادر می سازند تا با استفاده از منوی دستگاه ان وی آر، لنز دوربین را به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست تغییر دهید. استفاده از دوربین های صنعتی برخلاف نامشان فقط منحصر به مصارف صنعتی نمی باشد و این دوربین ها که نام اصلیشان دوربین های body camera می باشد، دوربین های مکعب مستطیل شکلی هستند که معمولا قابلیت نصب لنز به صورت جداگانه روی آن ها تعبیه شده است و با توجه به این قابلیت از این دوربین ها در مکان هایی استفاده می شود که به زوم کردن نیاز باشد. در غیر این صورت چنانچه قصد دارید از دوربین های مداربسته در فضای داخلی استفاده کنید دوربین های دام بهترین گزینه برای شما خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید کیفیت تصاویر و ویژگی های فنی که دریافت می کنید بسیار حرفه ای تر و پیشرفته تر خواهد بود.

البته باید در نظر داشته باشید کیفیت تصاویری که دریافت می کنید نیز به مراتب بالاتر است. اگر قرار باشد که که تصاویر به صورت آنالوگ انتقال یابند باید از محدوده فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود و در این مسئله کیفیت تصویر بیش از قبل تحت تاثیر امواج نویز و تداخلی قرار می گیرد و در ضمن امکان رصد کردن تصاویر در آن محدوده برای هر کسی به سادگی فراهم می شود. کیفیت این دوربین ها آنالوگ می باشد و امکان استفاده از آن ها به صورت دوربین آنالوگ و یا دوربین تحت شبکه وجود دارد. معنی کلمه dome گنبد می باشد و در واقع دوربین دام به معنای دوربین گنبدی شکل بوده و از عنوان دوربین سقفی نیز برای آن ها استفاده می گردد. به طور کلی به کلیه دوربین های سقفی گنبدی شکل دوربین های دام گفته می شود. همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته یکی دیگر از عواملی است که به طور مستقیم می تواند بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر گذار باشد.

این محصولات دارای بالاترین کیفیت ساخت و گارانتی معتبر می باشند که سبب جلب رضایت شما و استفاده در پروژه های آتی خواهد شد. نویز های مختلف الکترومغناطیسی و نویز های ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مدار بسته آنالوگ می باشند و به همین دلیل استفاده نمودن از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها تاثیر زیادی دارد. یکی دیگر از عواملی که می تواند بر روی انتخاب یک دوربین مداربسته تاثیر داشته باشد نوع آب و هوای منطقه ای است که قرار است از دوربین های مداربسته استفاده کنید. در هنگام انتخاب دوربین های مداربسته فاکتورهای زیادی می توانند بر روی قیمت دستگاه های ضبط تصاویر و دوربین مداربسته تاثیر داشته باشند. برای ضبط تصاویر در دوربین های مدار بسته تحت شبکه دیگر نیازی به دستگاه دی وی آر نیست بلکه یک دستگاه که تنها ارتباط شبکه ای ایجاد کرده و داده های دوربین ها را ذخیره نماید کافی می باشد و در اینجا مفهوم ضبط دیجیتال جای خود را به به ضبط شبکه داده و از دستگاه NVR به این منظور استفاده می شود.

از مزایای دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توان به کیفیت بالای تصاویر، امکان استفاده بهینه از کابل های ارتباطی، امکان ارتباط بی سیم با امنیت و کیفیت بالا و امکان ارسال هم زمان تصویر و صدا در بستر شبکه اشاره کرد. دستگاه دی وی آر، دستگاهی مختص ضبط و کنترل تصاویر دوربین های آنالوگ می باشد و در واقع این دستگاه امکان کنترل و ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم می کند. سازندگان برای پوشش بیشتر مناطق و نصب سادهتر، این دستگاهها را به شکلها و انواع مختلف تولید میکنند. دوربین های مداربسته به لحاظ طراحی بدنه و شکل ظاهری در انواع دام و بولت موجود هستند. این دوربین ها بیشتر برای نصب بر روی سقف طراحی شده اند و در اشکال فانتزی و متفاوتی در بازار موجود می باشند. پس از این مرحله با بررسی اطلاعات به دست آمده، کارشناس مدل های پیشنهادی را مطابق با نیاز شما معرفی خواهد نمود.

علاوه بر این اطلاعات، می توانید قیمت روز محصولات را مشاهده کنید. منظور از کیفیت تصویر قابلیت تفکیک تصاویر ضبط شده و میزان وضوح تصویر در زمان مشاهده است. همانطور که احتمالا می دانید دوربین های آی پی در مقایسه با دوربین های آنالوگ کیفیت تصویر فوق العاده بالاتری ارائه می کنند. دوربین های مداربسته آی پی قیمت بالاتری در مقایسه با دوربین های آنالوگ دارند. هنگامی که به ارسال تصاویر و صدا به صورت بی سیم نیازمند باشید، دوربین های مدار بسته آنالوگ ضعف بزرگی از خود نشان می دهند. انتخاب کنید می بایست ابتدا می بایست به طور کامل نیازسنجی صورت بگیرد. دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP، نسل جدید دوربین های مدار بسته هستند و این دوربین ها همان طور که از نامشان مشخص می باشد از امواج دیجیتال برای تحلیل و ارسال داده های تصویر و صدا استفاده می نمایند، یعنی برخلاف دوربین های مدار بسته آنالوگ این دوربین ها از همان ابتدای دریافت تصاویر امواج را دیجیتال می کنند. برای این منظور پس از آن که با مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل نمودید، کارشناسان ما با مطرح نمودن سوالاتی، پروسه نیازسنجی از شما را به طور کامل انجام خواهند داد. از این رو نمی توان به طور قطع اعلام کرد که دستگاه ها چگونه قیمت گذاری می شوند.

از این رو قیمت دوربین هایک ویژن در مقایسه با قیمت دوربین داهوا کمی بالاتر است. از این دوربین ها بیشتر در مواقعی استفاده می شود که نیاز می باشد فرد تصاویر دوربین مدار بسته را همزمان نظارت کند و از این رو فرد می تواند با استفاده از قابلیت چرخش سیستم های مدار بسته، دوربین را در هر جهتی که می خواهد بچرخاند و هر جا که بخواهد زوم کند. دوربین های چرخشی، اسپید دام یا PTZ به کلیه دوربین های مدار بسته ای گفته می شود که قابلیت چرخش دوربین در جای خود به وسیله کنترل کننده فراهم شده است. این دوربین ها با قاب یا بدون قاب در داخل یا خارج ساختمان ها استفاده می شوند. اگر روزگاری از دوربین مداربسته تنها برای افزایش سطح ایمنی یک ساختمان یا واحد نظامی استفاده میشد، امروزه از این دوربینها در بسیاری از مراکز استفاده میشود. مشخصه این دوربینها قاب کشیده آنهاست؛ قابهایی به شکل مستطیل و هرازگاهی استوانه که لنز درون آن کار گذاشته میشود.

دوربین های مداربسته موجود در بازار عموما دارای لنز ثابت یا لنز وریفوکال هستند. قیمت های درج شده بر روی سایت بهترین قیمت موجود در بازار می باشد. همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم دوربین های مداربسته موجود در بازار بسیار متنوع هستند. قیمت دوربین مداربسته آنالوگ بسیار پایین تر از سایر دوربین های مداربسته است بنابراین می تواند هزینه های سیستم مداربسته را به میزان چشمگیری کاهش دهد. این نوع از دوربین ها هزینه کمتری را به سیستم مداربسته تحمیل می کنند اما باید در نظر داشته باشید کیفیت تصاویری که دریافت می کند نیز به همان میزان پایین تر است. برای آنکه قادر باشید از میان این طیف وسیع محصولات، بهترین محصول را انتخاب کنید توصیه می کنیم با کارشناسان ما در مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل کنید. برای آنکه از میان این هزاران دستگاه قادر باشید بهترین دوربین مداربسته برای منازل، محل کار، فروشگاه و … برندهای تولید کننده دوربین مداربسته در جهان، با توجه به نیازهای متفاوت کاربران اقدام به تولید این تجهیزات نموده اند بنابراین چنانچه به پروژه ای که قرار است راه اندازی کنید مسلط باشید به سادگی می توانید محصول مورد نظر خود را از میان این طیف وسیع محصولات انتخاب کنید.