مراحل چکاپ دستگاه تصفیه آب RO

این فیلتر بو و طعم ناخوشایند آب را حذف میکند. این سیستمها آب مصرفی برای تمام قسمتهای خانه را از قبیل حمام، شستشو و یا آشامیدن، قبل از ورود به خانه فیلتر میکنند. فیلترها فقط مقدار آلایندههای انتخاب شده را کم میکنند. زیرا گذر آب از روی بستر های شن و ماسه براساس نیروی گرانش زمین و با سرعت کم اتفاق می افتاد. جریان آب با استفاده از این سیستمها نسبت به سیستمهایی که بر روی شیر آب نصب میشوند، بهتر میباشد و فیلترها بسته به آب منطقه هر کدام زمان متفاوتی برای تعویض دارند. در این خصوص بهتر است با نمایندگی های مجاز فروش و خدمات پس از فروش مستقر در منطقه سکونت خود مشورت کنید. با توجه به موارد گفته شده بهترین و مناسب ترین دستگاه را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید. و فیلتر 6 مینرال املاح مورد نیاز بدن را به آب می دهد. دستگاه تصفیه آب آکوا پرو تمام نیاز جسمی شما را برطرف خواهد کرد و تمامی میکرو مینرال هایی مفیدی که امروزه در قرص های مولتی ویتامین بوده و بسیار سخت و غیرقابل خوردن در طبیعت یافت می شود همه و همه را به صورت یک جا در فیلتر های تصفیه آب قرار داد است.

دستگاه تصفیه آب خانگی

در بین فیلترهای تصفیه آب برند لایف واتر از معتبرترین مارکهای فیلتر است. فیلترهای کارتریج باید هر سه ماه یکبار عوض شوند. فیلتر کربن خطی باید هر یکسال یکبار تعویض گردد. زمان تعویض فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب هر دو سال یکبار می باشد. فیلتر مرحله چهارم، فیلتر ممبران می باشد و زمان تعویض هر دو سال یکبار است. فیلتر مرحله پنجم، فیلتر کربن خطی می باشد و زمان تعویض آن هر یکسال یکبار است. انتخاب نوع pressure vessel اعم از فشار طراحی و طول آن به نتایج شبیه سازی فرایند اسمز معکوس بستگی دارد. آب های اسیدی موجب ناهنجاری های جسمی همچون متابولیسم غیرطبیعی، فشار خون بالا، هضم ضعیف، خستگی و حتی بیماری های مزمن مثل سرطان و دیابت می گردد. یک دستگاه خوب با برند و فیلتر های مناسب مثل میدیا این امکان را به مصرف کننده داده تا با خیال راحت آب بنوشند پس در انتخاب برند محصول دقت لازم بفرمایید.

6. فیلتر مینرال مرحله ۶: افزودن مواد معدنی که برای بدن مفید هستند، از وظایف اصلی مینرال در مرحله شش دستگاه است. اینگونه است که مراخل ۱ و ۲ و ۳ تصفیه آب فیزیکی انجام میشود و در مرحله ۴ که فیلتر ممبران قرار دارد، تصفیه شیمیایی و در مرحله ۵ و آخر، فرایند حذف بو و مزه بد آب انجام میشود. 9. فیلتر ماوراء بنفش UV: حذف میکروب ها و ویروس ها و به طور کلی آلاینده های میکروبی از وظایف این لامپ فرابنفش در تصفیه آب است. این فیلتر جنس و عملکردی مشابه با فیلترهای کربن که در بالا توضیح داده شد، دارد.

توجه کنید که کیفیت ممبران آب تصفیه کن شما در کیفیت آب خروجی تصفیه شده تاثیر مستقیم دارد و هر چه کیفیت بالاتر و لایه های ریزبافت تر داشته باشد کیفیت آب تصفیه شده نیز بیشتر خواهد بود . سیستمهای بعد از کنتور به لولههای آب در زیر سینک شما متصل میشوند و آب گرم یا سرد فیلتر شده را از طریق شیر موجود و یا یک شیر جداگانه ارائه میکنند (فیلترهایی که به شیر جداگانه نیاز دارند معمولاً هزینه نصب زیادتری نیز دارند). آب مجموعه را تصفیه میکند.

این دستگاه تصفیه آب تایوانی مطابق با بهترین تکنولوژی روز دنیا فرایند تصفیه آب را انجام می دهد. این فیلتر مهمترین و اصلی ترین فیلتر دستگاه های تصفیه آب است که از سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis System استفاده می کند. از مهم ترین قطعات به کار رفته در دستگاه تصفیه کننده آب است. چهارمین فیلتر به کار رفته در دستگاه تصفیه آب، فیلتر ممبران می باشد. پنجمین فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر کوچکی به نام فیلتر کربن نهایی و یا خطی می باشد. فیلتر ممبران و یا اسمز معکوس، از چندين لايه غشاء نيمه تراوا كه به دور يك لوله مركزي پيچيده شده اند تشكيل شده است؛ و باعث حذف نیترات، فلزات سنگین مضر، آرسنیک، سرب ، جیوه و سایر ذرات محلول در آب می شود. مقدار زیادی از کلر، طعم و بوی بد، و همچنین مجموعهای از فلزات سنگین از جمله سرب، جیوه، و مس را حذف میکنند.

این فیلتر با دارا بودن اشعه ماورا بنفش آب هایی که کلر زنی نشده اند را کاملا ضد عفونی می کند و مناسب آب چاه شهرک ها و ویلا ها می باشد میکروارگانیسم های زیادی را در خود دارد. در سیستمهای فیلتراسیونی که قابلیت نصب بر روی شیر آب را دارند نیز از فیلترهای کربنی استفاده میشود. 2. فیلتر کربن اکتیو پودری UDF: یکی از مهم ترین فیلترهای کربنی دستگاه تصفیه آب که در حذف کلر به کمک آب تصفیه کن میآید. فیلتر مرحله دوم، فیلتر کربن پودری می باشد و زمان تعویض آن بین 3 الی 4 ماه است. اگر یک فیلتر بهطور مؤثری حداقل 93 درصد از آلایندههای خاص را کاهش دهد، NSF برای آن فیلتر در مورد کاهش آلایندهی بهخصوص گواهی صادر میکند.

بررسی فیلتر تصفیه آب

از این مدلها معمولاً برای فیلترهای کربنی و یا تقطیرکننده استفاده میشود. 5. فیلتر پست کربن مرحله ۵: فیلتر کربن خطی دستگاه نیز آخرین فیلتر کربنی دستگاه است. ششمین و آخرین فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر مواد معدنی می باشد؛ که معمولا دارای پوسته ی زرد رنگ بوده و به آن فیلتر مینرال نیز گفته می شود. این پمپ 0.8 آمپر است و یک بدنه فلزی دارد که بر روی بدنه و هد آن عبارت (ساخت کشور تایوان به اینگلیسی به صورت برجسته حک شده است). هر کدام از این فیلتر های دستگاه تصفیه آب دارای کارایی خاص خودش می باشد در این جا خلاصه ای از کارایی هر کدام از فیلتر ها در دستگاه های 6 مرحله ای به کار برده می شود بیان می شود. این سیستم می تواند تا ۹۹ درصد املاح و آلاینده هایی را که موجب سختی آب شده است را از بین برده و آب بسیار با کیفیتی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

سافت واترکه خود را قدرت اصلی در صنعت تصفیه ی آب آشامیدنی می داند ، تبدیل به یک تولید کننده بزرگ در دنیا خرید دستگاه تصفیه آب شده است. نمایندگی های رسمی تصفیه آب علاوه بر این که دستگاه اورجینال و با کیفیت به شما ارائه می دهند و آن ها را با قیمت روز به فروش می رسانند، برای اطمینان از اصالت دستگاه، آن را گارانتی و ضمانت نیز می کنند تا اگر پس از نصب دستگاه دچار مشکل شد بدون هزینه ای قادر به رفع آن باشند. همچنین با استفاده از این دستگاه، میتوانید از بابت نیترات، نیتریت و حتی آرسنیک داخل آب نیز آسوده خاطر باشید، زیرا همه آنها جذب فیلترهای متعدد دستگاه میشوند.

انواع فیلتر تصفیه آب

بنابراین، مطمئن شوید که میدانید آلایندههای هدف شما قبل از خرید چه هستند، و یک فیلتر تأیید شده توسط بنیاد بهداشت ملی (NSF) را انتخاب کنید. بطریهای قابل حمل که سادهترین و ارزانترین گزینه برای فیلتراسیون هستند. فیلتر اول pp کار اصلی این فیلتر تصفیه آب گرفتن شن و ماسه و گل و لای موجود در آب است که هر سه ماه یکبار در دستگاه های خانگی قابل تعویض است. زمانی که آب سخت از فیلتر تبدیل کننده یونی گذر می کند، این عناصر سخت به یون های کلسیم و منیزیم تبدیل می شوند. به طوری که ذرات معلق در آب شهری ، نظیر : گل و لای ، شن و ماسه ، زنگ لوله ها و ذرات ناشی از پوسیدگی شبکه لوله کشی و سایر آلاینده های معلقی که ممکن است در آب شهری وجود داشته باشند را از آب حذف می کنند و باعث زلال شدن و شفاف شدن آب می شوند.

خرید تصفیه آب

فیلتر دیگری وجود دارد موسوم به فیلتر اسمز معکوس (ممبران) که ترکیبات حل شدنی و سموم موجود در آن را به خوبی دفع و حذف می کند. برای این کار از یک فیلتر ماورا بنفش استفاده می شود تا بر ساختار میکروارگانیسم های آب اثر بگذارد و مانع از رشد آن ها شود تا ویروس کشی کاملی در آب انجام شود. این دستگاهها دارای انواع مختلف فیلتر هستند که مواد مضر موجود در آب را به خود جذب میکنند. بهترین سیستم دستگاه تصفیه آب خانگی برای حذف آلاینده ها ی آب موجود در آب آشامیدنی باید دارای سیستم اسمز معکوس باشد که با داشتن فیلتر ممبران قادر است املاح و مواد مضر آب را تا اندازه ۰۰۰۱/۰ میکرون از بین ببرد. سنگ کلیه یک بیماری رایج می باشد که اکثرا از خوردن آب های آلوده و با عنصر های سنگین مضر برای بدن ایجاد می شود.