معرفی کاربردهای انواع دوربین مدار بسته

در نهایت باید گفت که دوربین مداربسته هایلوک را میتوان در رده موفقترین محصولات سایت parsiancctv امنیتی قرار داد. بنابراین برای مشتریان ایرانی هم هزینه مناسبی خواهد داشت و هم خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه خواهد داد. بنابراین شما باید در ابتدا تصمیم بگیرید که قصد استفاده از چه سیستمی را دارید و از همان ابتدا تعداد دوربینها را تعیین کنید. دوربین مداربسته fish eye مزایای زیادی دارد که یکی از آنها قابلیت نصب آسان است که با حداقل امکانات قابل انجام میباشد، از طرفی اگر شما برای یک فضای وسیعی به دنبال دوربین مداربسته هستید، فیش آی بهترین گزینه برای شما خواهد بود، چرا که دید وسیع بسیار بالایی داشته و زمانی که در مرکزیت قرار بگیرد میتواند تا فضای بالایی را پوشش دهد و دیگر نیازی نیست تا چندین دوربین مداربسته تهیه کنید، بلکه با یک یا چند دوربین مداربسته فیش آی میتوانید تا حد زیادی در هزینههای خریدتان صرفه جویی کنید. ۲ – تصویربرداری حرارتی: در این حالت طیف نوری مادون قرمز در قسمت بالایی جمعآوری شده و طیف به صورت نور منعکس نشده بلکه به صورت گرما منتشر می شود. این نوع از دوربین ها قابلیت دید در شب (بااستفاده از مادون قرمز) دارند و میتوانند در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویربرداری کنند.

همچنین وجود این لنز سبب شده تا فرد بتواند از روی گوشی یا تبلت خود میزان و زاویه دید دوربین مداربسته را به راحتی تغییر دهد. شاید شنیدن این که دوربینهایی وجود دارند که گرمای وسایل و افراد را در محیط شناسایی میکنند، کمی تعجبآور باشد. دوربین مداربسته چشم ماهی روی سقف محیط نصب میشود و تصاویر را با ۳۶۰ درجه چرخش ضبط میکند. این نوع از دوربین ها در محیط های معمولی و همچنین کم نور، کارکرد بهتری دارند. این مدل دوربین مداربسته به شدت باهوش هستند و در اماکن خاص که نیاز به امنیت بالایی دارند به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. شما به راحتی میتوانید، سیستم مداربسته قدیمی خود را با این دوربینهای اچ دی جایگزین نمایید و از کیفیت بالایی برخوردار شوید. همانطور که گفتیم این دوربینها بر روی دستگاههای دی وی آر کانالبندی میشوند. دوربین مداربسته ترمال علاوه بر کارایی خود، برای اعمال جنایی و شناسایی سارقین و مجرمان نیز به کار گرفته میشود.

علاوه بر انواع دوربین مداربسته که در مطلب بالا اشاره شد، تقسیم بندی های دیگری نیز بر اساس نوع کاربری وجود دارد. این قابلیت باعث می شود که این دوربین ها کاربری های متفاوتی داشته باشند. همانطور که گفته شد، دقت و ریزبینی در خرید دوربین مداربسته حرف اول را میزند و دوربین مداربسته هایلوک کیفیت قابل قبولی را به مشتریان ارائه میدهد. همانطور که در تاریخچه هایلوک گفته شد، این شرکت در واقع از انشعابات شرکت هایک ویژن است. همانطور که بالاتر گفته شد، در دوربین مداربسته هایلوک تکنولوژی WDR به کار رفته است که باعث بالانس شدن نور تصویر در میزان روشناییهای مختلف است. این مدل لنز در دوربین مداربسته از یک موتور کوچک استفاده کرده است که امکان تغییر و تنظیم فاصله کانونی لنز به کاربرد بدهد. در صورتی که قصد خرید دوربین مداربسته هایلوک و یا دستگاههای dvr و nvr را دارید این قسمت را از دست ندهید. برخی از این دوربین ها نیز قابلیت زوم و چرخش خودکار را در فواصل زمانی معین دارند. شرکت کمپانی هایلوک زیر مجموعه کمپانی هایک ویژن از معتبر ترین برندها در زمینه تولید تجهیزات امنیتی و حافظتی است.

محصولات شرکت هایک ویژن به نسبت شرکت هایلوک متریال با کیفیتتری دارند و به همین دلیل قیمت آنها در مقایسه با محصولات هایلوک بالاتر است. در ادامه میخواهیم شما را با برخی از بهترین محصولات برند هایلوک آشنا کنیم. تا به این جا با انواع مختلف دوربین مداربسته آشنا شدهایم، یکی دیگر از مدلهای دوربین مداربسته که کارایی نسبتا زیادی دارد؛ دوربین مداربسته چشم ماهی یا فیش آی است. این دوربین ها در مقابل تابش مستقیم نور خورشید مقاوم اند و به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته کاربرد دارند. این دوربین ها معمولا تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص کاربرد دارند. مجموع موارد فوق باعث شد که در ایران هم از این دوربین به خوبی استقبال شود، به گونهای که برخی از افراد تصور میکنند که هایلوک فقط در زمینه تولید دوربین تخصص دارد. نام این دوربین ها از شکل نیم دایره پایه ای که دوربین روی آن قرار می گیرد، گرفته شده است. دوربین مداربسته پین هول در برخی مواقع به عنوان دوربین مداربسته مخفی هم کارایی دارد. دوربین مداربسته پین هول یا مینیاتوری، ابعاد کوچکی دارند و همین امر باعث شده تا در محلهایی که فضای زیادی برای نصب دوربین مداربسته وجود ندارد، از این مدل استفاده کنند.

۱ – آشکارسازی تصویر: در قسمت پایینی طیف نوری مادون قرمز نور کمی وجود دارد که جمع شده و طوری تقویت می شود که ما بتوانیم آن را مشاهده کنیم. با به کارگیری دوربین های دید در شب می توان در تاریکی شب، یک شخص را از فاصله ۱۸۳ متری مشاهده کرد. این دوربین ها برای مکان های حساس مثل بانک ها مناسب هستند. این مدل دوربین مداربسته دارای سنسورهای حساس است که افراد، حیوانات خانگی، چهره و حتی حرکات را هم از هم شناسایی میکند. در دوربین مداربسته ترمال یا حرارتی اجسامی که دمای بیشتری دارند یا به عبارتی دیگر گرمتر هستند با رنگهای زرد، نارنجی و قرمز نشان داده شده و وسایلی که سردتر هستند با رنگهای آبی، بنفش و سبز نشان داده خواهند شد. به عنوان مثال اگر شما دوربین مداربسته با لنز وریفوکال موتورایز داشته باشید، میتوانید به راحتی روی تصاویری که دریافت میکنید زوم کنید. این دوربین ها نوع بی سیم و با سیم دارند. همه دوربین های بی سیم از تکنولوژی IP استفاده نمی کنند.

این نوع از دوربین ها می توانند از تکنولوژی های بی سیم و جایگزین دیگر نیز استفاده کنند. دوربین های مداربسته بولت اگر در پوششی محافظ قرار بگیرند، ضد آب می شوند. برای مثال اگر بخواهید 5 دوربین مداربسته هایلوک را نصب کنید، لازم است که یک دستگاه dvr یا nvr 8 کاناله را تهیه نمایید. بدون شک دوربین مداربسته هایلوک در میان دوربینهای مداربسته هم رده خود، یکی از پایینترین قیمتها را دارد و همین موضوع باعث شده است که در کشورهای درحال توسعه مانند ایران، حجم استقبال از این محصول خیلی بالا باشد. دوربین مداربسته هایلوک IP قادر است تا در تاریکی مطلق نیز تصاویر را بدون نویز و با کیفیت بالایی ضبط نماید. این تصاویر از حجم بالایی برخوردار نیستند و حجم کمی را بر روی هارد اشغال میکنند. علاوه بر آن این تجهیزات باعث بالا رفتن سطح امنیتی هر سازمانی خواهد شد. تنوع مدلهای دوربین هایلوک باعث میشد که همهی سازمانها بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند، علاوه بر آن از دوربین مداربسته هایلوک میتوان در منازل و یا ادرات کوچکتر نیز استفاده نمود. هایلوک بخشی تخصصی بود که بیشتر بر روی ساخت دوربینهای مداربسته تمرکز داشت. شرکت هایلوک در واقع بخشی زیرمجموعه از شرکت کمپانی بزرگ هایک ویژن است.

از لحاظ عملکردی این دو دستگاه به یکدیگر شباهتهای زیادی داریم و همانطور که گفتیم شرکت هایلوک درحال حاضر هر دو نوع دستگاه را به بازار عرضه میکند. شرکت هایلوک در حال حاضر در کنار ساخت دوربین، دستگاه ان وی آر هایلوک و دستگاه دی وی آر هایلوک را نیز به بازار عرضه میکند که میتوانند در کنار دوربینهای این شرکت استفاده شده و امنیت هر مکانی را تضمین کنند. درحال حاضر تکنولوژی DNR به کمک ضبط تصاویر آمده و با کمک فیلترهای خاصی تصاویری شفاف را ارائه خواهد میدهد. در این هنگام فردی که وارد میشود در ابتدا سیاه به نظر میرسد و پس از مدتی کنتراست نور دوربین با شرایط تطبیق یافته و فرد دیده میشود. این دوربین ها مشابه دوربین های اسپید دام هستند و دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و (معمولا) زوم کردن در یک زاویه خاص هستند. این دوربین مداربسته با توجه میدان دید وسیعی که دارد، معمولا برای محیطهای بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. در مکان هایی که دوربین های مادون قرمز عملکرد مطلوب نداشته باشند، دوربین های روز و شب مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین مداربسته indoor در فضای داخلی ساختمان قرار میگیرد؛ این دوربین مداربسته بیشتر برای حفظ امنیت و کنترل فضای داخلی و ورود و خروج افراد مورد استفاده قرار میگیرد.

در دوربینهای قدیمیتر تصویر به طور مداوم ضبط میشد و در نتیجه هارد خیلی زود پر شده و باید فضای کافی مجددا در اختیار دستگاه گذاشته میشد. بیشتر تفاوت این دو دستگاه به پشتیبانی آنها از دوربینها مربوط است. این دوربینها از نرمافزارهای تنظیماتی مختلفی پشتیبانی میکنند. این دوربینها قادرند که تصاویری با رزولوشن 4 مگاپیکسلی را بر روی هارد شما ذخیره سازی نمایند. دوربین مداربسته بولت قابلیت نصب بر روی دیوار و سقف را دارند و هم برای مکان بسته و هم برای فضای باز استفاده می شوند. فضای ذخیره سازی دستگاههای dvr و nvr محدود است و پس از مدتی پر میشود. در دوربین مداربسته هایلوک تکنولوژی WDR باعث میشود که در همه جای تصویر نور به یک میزان پخش شده و با این مشکل مواجه نشویم. همچنین دستگاههای ان وی آر اغلب دارای حافظه داخلی جهت ضبط تصاویر هستند که مدل های دوربین هایلوک که از شبکه پشتیبانی میکنند را میتوان به وسیله ان وی آر کانال بندی و تنظیم نمود.

این درحالی است که دوربین مداربسته تحت شبکه هایلوک که به دستگاههای ان وی آر متصل میشوند، در انواع 2 و 4 مگاپیکسلی در بازار ایران به فروش میرسند. بنابراین اصلیترین تفاوت میان این دو دستگاه در پشتیبانی آنها از شبکه است. بنابراین خریداران میتوانند با صرف هزینه نسبتا پایینی، یک محصول با کیفیت را تهیه کنند. بنابراین کیفیت مناسب اولین دلیلی است که ما را به سمت محصولات این شرکت سوق میدهد. مورد بعدی به نمایندگی این شرکت در ایران مربوط است. در این خصوص قطعا اولویت همه افراد باکیفیت و دقیق بودن سیستم امنیتی است. اما این اصلا به معنی کیفیت پایین هایلوک نیست، دوربین مداربسته هایلوک میتواند تمام نیازهای امنیتی یک مجموعه را به خوبی پوشش دهد، همچنین دستگاههای DVR و NVR این شرکت توانایی پشتیبانی از 16 دوربین را نیز دارند که برای یک مجموعه نسبتا بزرگ هم کافی به نظر میرسد. با توجه به قیمت مناسب محصولات هایلوک و رشد روز افزون تقاضا برای دوربین مداربسته هایلوک در جهان، میتوان انتظار داشت که این برند به زودی رقبای سابقهدار و غولهای تجهیزات امنیتی را کنار خواهد زد و به ردههای بالاتر صعود خواهد نمود. البته این پوشش ها دوربین را مخفی نمی کنند. البته لازم است که تنظیمات تغییر زبان در ابتدا بر روی دستگاه اعمال شود که شما باید از نصاب بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

دوربین های روز و شب برای نظارت بر امنیت فضاهای باز مناسب هستند. تکنولوژی PIR، که در دوربین مداربسته هایلوک هم از آن استفاده شده، این مشکل را نیز برطرف کرده است. تا به حال تلاش کردهاید که با گوشی همراه خود از خورشید عکس بگیرید؟ به صورتی کلی اگر بخواهیم میان این دو برند مقایسهای داشته باشیم، برند هایک ویژن که در واقع مادر هایلوک است، از محصولات اولیه با کیفیتتری استفاده میکند و به همین دلیل قیمت بالاتری دارد. پس از خرید دستگاه دستگاه dvr یا nvr میتوانید نوع دوربین خود را تعیین کنید، اگر دستگاه dvr دارید، دوربین شما باید آنالوگ باشد و اگر دستگاه شما از نوع nvr است، دوربین شما باید از نوع ip باشد. دوربین مداربسته هایلوک از معروف ترین محصولات این شرکت است. همچنین دستگاه dvr هایلوک نیز از تمامی دوربینهای HD-TVI و AHD و CVBS و IP پشتیبانی میکند. دستگاه ان وی آر هایلوک را میتوان از بهترین نمونههای nvr موجود در بازار ارزیابی نمود. پایه های نیم دایره ای شکل، زاویه دید دوربین را مخفی می کنند؛ از این رو سارقان نمی توانند زاویه مناسب برای دور ماندن از دید دوربین را تشخیص دهند.

این پوشش، دوربین را از گردوغبار، بارش برف و باران، تگرگ و دیگر عناصر تخریب کننده دور نگه می دارند. دوربین مداربسته چشم ماهی، دوربین مداربسته دام و .. از جمله دوربینهایی هستند که در این دسته بندی قرار میگیرند. دوربین مداربسته لنز بسته یکی از انواع دوربین مداربسته است که از نظر لنز با دیگر مدلها متفاوت است، زاویه دید دوربین مداربسته به انواع مختلفی تقسیم میشود که از جمله آنها میتوان به ۲،۴،۶،۸ و ۱۲ میلیمتری اشاره کرد. بعضی از دوربینهای مداربسته وجود دارند که از نظر اندازه با دیگر مدلها تفاوت دارند. به جرات میتوان گفت که فروش دوربین مداربسته IP هایلوک IP توسط این شرکت، برای بازار و سایر رقبا چالشی جدی به وجود آورده است. این دوربین ها از نور مادون قرمز استفاده نمی کنند ولی در شرایط مختلف نور و تاریکی تصاویر با کیفیتی ضبط می کنند. دوربین مداربسته حرارتی یا ترمال یکی از انواع دوربینهاست که گرمای اجسام را شناسایی کرده و هر دما را با یک رنگ مخصوصی نشان میدهد. تفاوت دوربین مداربسته هایلوک و هایک ویژن چیست؟ لازم به ذکر است که این تکنولوژی مشابه تکنولوژی فشرده سازی در محصولات برند هایک ویژن است. ممکن است بپرسید که چرا در میان بازار متنوع دوربینهای مداربسته باید به سراغ دوربین مداربسته هایلوک برویم؟

ضمنا دوربین مداربسته هایلوک از دوربینهای مداربسته هایک ویژن اندکی کوچکتر است و ابعاد محدودتری دارد. به این ترتیب شما از 5 کانال آن استفاده خواهید کرد. روی این دوربین مداربسته پیچی قرار گرفته شده تا کاربر بتواند به راحتی دوربین را تنظیم کرده و زاویه دید مناسب خود به دست آورد. دوربین های دید در شب از LED مادون قرمز استفاده می کنند و مناسب فضاهای باز و کم نور هستند. یکی از قابلیت های مهم دوربین های مداربسته گردان امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است. این دوربین ها می توانند فضایی گسترده را تحت پوشش قرار دهند و حتی در نور کم نیز کار می کنند. شما با قرار دادن دوربین میتوانید هر رفت و آمد و کوچکترین حرکتی را رصد نمایید. این نوع پایه ها و شکل ظاهری برای جلب توجه کمتر دوربین استفاده می شوند. این دوربین ها اغلب برای دیدن فواصل طولانی استفاده می شوند.

لنزهای استاندارد دوربین مداربسته می توانند فاصله ۳۵ تا ۴۰ فوتی را پوشش دهند. همچنین دوربین مداربسته AL دارای سنسور تشخیص صدا است که شما میتوانید با آن به راحتی صحبت کرده و موقعیتی که به دنبال آن هستید را در اختیارش بگذارید تا فیلم ویدیویی که درباره آن ضبط کرده است را به شما نشان دهد. دوربین مداربسته اوتدور یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته است که در فضاهای بیرونی قرار میگیرد؛ این نوع دوربین مداربسته باید مقاومت خوبی داشته باشد تا بتواند در شرایط آب و هوایی گوناگون دوام بیاورد. توجه داشته باشید که برای دوربین مداربسته هایلوک آنالوگ از این دستگاهها استفاده میشود. تصاویری که توسط دوربینهای مداربسته ضبط میشود کاملا شفاف نیست. همچنین این مدل از دوربین مداربسته باید طوری قرار بگیرد که در دسترس راحت سارقان و افراد نامناسب قرار نداشته باشد، دوربین مداربسته بولت، اسپید دام یا PTZ از انواع دوربین مداربسته اوتدور به شمار میروند. قسمت هایی از دوربین مداربسته که امکان چرخش، گردش و زوم سریع را فراهم می کند، “اسپید دام” نامیده می شوند. دوربین مداربسته هایلوک از نظر نرم افزاری بسیار منعطف طراحی شده است.

دوربین مداربسته دام یا گنبدی، بیشترین استفاده را در نظارت و امنیت فضاهای بسته دارد. معمولترین نوع دوربین مداربسته، دوربین مدار بسته ahd می باشد. دوربین های مدار بسته بولت دارای شکلی استوانه ای و مخروطی هستند که شکلی مشابه با گلوله تفنگ دارند. این دوربین مداربسته این قابلیت را دارد که کاربر بتواند فاصله کانونی لنز را تعیین کند. مورد دیگر که بسیاری از افراد نگران آن هستند، بحث هزینه است. صرف نظر از نوع انتقال تصاویر، مزیت اصلی این دوربین ها انعطاف پذیری در نصب است. اکثر این دوربین ها لنزهایی wide با فاصله کانونی کوچک (۳،۶ یا ۴ میلیمتر) دارند. این دوربین ها امکان زوم کردن روی تصاویر با وضوح بسیار بالا را دارند. این پریست ها به شما امکان می دهد دوربین را طوری تنظیم کنید که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده، محل هایی مشخص را به شما نشان دهند. دوربین مداربسته C-Mount امکان تعویض و جابجایی لنز را دارد. تکنولوژی به کار رفته در این دوربین ها به دو روش عمل میکنند. در اینجا تکنولوژی به کمک انسان آمد و به وسیله دوربینهای مداربسته او توانست همزمان بر بخشهای مختلف نظارت نماید. نظارت بر همهی امور یک مجموعه در آن واحد برای هیچ شخصی مقدور نیست.

دوربین های مداربسته دام امکان حرکت دوربین را برای اپراتور فراهم می کنند. چرا دوربین مداربسته هایلوک را انتخاب کنیم؟ در دوربینهای مداربسته نیز همین موضوع اتفاق میافتد. دوربینهای دستگاههای متصل به دی وی آر اغلب از نوع HD یا توربو HD هستند و کیفیت بالاتری در ضبط دارند. یکی دیگر از نوع دوربین مداربسته که لنز متفاوتی دارد، دوربین مداربسته وریفوکال است. دوربین های مداربسته C-Mount امکان استفاده از لنزهای خاص را دارند که امکان پوشش دهی مسافت های بیشتر از ۴۰ فوت را نیز فراهم می کند. نوع اینترنتی آن ها تصاویر را از طریق اینترنت و پهنای باند منتقل می کنند. نصب دوربین های IP آسان تر از دوربین های آنالوگ است، زیرا نیاز به کابل کشی جداگانه وتقویت منبع تغذیه ندارند و تصاویر را در مسافت های طولانی منتقل می کنند. همچنین این دوربین ها دارای یک بدنه دام شکل و یک پایه با توجه به شرایط نصب نیز هستند. هایلوک در این زمینه نیز بیکار ننشسته و دستگاههای با کیفیتی را تولید کرده است.