مقاله سئو شده + ترفندهای محتوای سئو شده 2022

در اینجا می خواهیم به یک مورد از سئو تکنیکال اشاره کنیم که با انجام آن می توانید نرخ کلیک خود را بالا ببرید. AMP پروژه ای است که توسط Google پشتیبانی می شود و هدف آن سرعت بخشیدن به ارسال محتوا در دستگاه های تلفن همراه از طریق استفاده از کد ویژه معروف به AMP HTML است. که این یک کار ساده برای تقویت ارزش جستجوگر­ها در صفحه شما از طریق تصویر است. » بعد سعی کنید این بار خودتان در قالب کاراکترهای محدودی که در اختیار دارید، یک تایتل و دیسکریپشن جذاب بنویسید. صد در صد شرایط دیگری نیز جدا از مسائل مرتبط با سئو، در انتخاب متا دیسکریپشن وجود دارد. با این وجود سئو در اغلب کسب و کارها نسبت به دیگر روش های بازاریابی، دارای بازگشت سرمایه بیشتری است. زیرا خزنده های گوگل بر اساس کارکردی که دارید به سایت شما سر زده و صفحات شما را ایندکس میکنند. نمایش داده می شود که پرداختن به آنها هم برای کاربران هم برای موتورهای جستجو بسیار مهم است و در صورت اختلال در آنها، ربات های موتورهای جستجو نمی توانند به خوبی سایت شما را کرال کنند و در نتیجه ایندکس کنند.

ابزار سئو شامل سایت ها و برنامه هایی میشود که شما می توانید از طریق آنها سایت را از جوانب مختلف آنالیز و بررسی کنید. به عبارت دیگر، سایت مپ به فایلی گفته میشود که لینک تمام صفحات در آن قرار گرفته است. به بیان دیگر، به مراحل بهینه سازی سایت برای ایندکس و خزش راحتتر موتورهای جستجو سئو تکنیکال (Technical SEO)گفته میشود. تگهای Canonical به گوگل میگویند در صورتی که صفحه سایت از طریق آدرسهای مختلفی مانند فیلترها، برچسبها، منوها و دستهبندیها فراخوانی میشود آدرس اصلی که باید به عنوان آدرس صفحه در نظر گرفته شود کدام آدرس است. پیشنهاد میکنیم آدرسهای URL با حروف انگلیسی باشد تا هنگام کپی و اشتراک گذاری کاربران، User friendly تر باشد (پیرامون این موضوع اختلاف نظر است). استفاده از JavaScript برای طراحی و عملکرد همیشه با یک موضوع مهم همراه است و آن هم این است که خزندگان نادرست به تفسیر محتوا می پردازند و نتایجی را تولید می کنند که شما قصد نداشتید. پس محتوایی تولید کنید که منجر به دریافت لینک های ارزشمند در وب شود و این کار باعث رشد سریع در نتایج جستجو میشود، حتی باعث میشود درکلمات و عبارت ها با رقابت بالا رتبه خوبی کسب کنید.

گرفته شوند. معمولاً تصاویری که دانلود می کنید، حجم بسیار بالایی دارند به همین دلیل لطفاً حجم آنها را تا زیر 300 کیلوبایت کم نمایید.

سئو تکنیکال یا سئوی فنی رعایت اصولی در طراحی وب سایت است که به ما اطمینان میدهد وب سایتمان با استانداردهای فنی موتورهای جستجو مطابقت دارد. شما میتوانید وبسایتی زیبا و عالی با بهترین محتوا داشته باشید؛ اما اگر سئو تکنیکال را رعایت نکرده باشید نباید به کسب رتبه در گوگل دل خوش کنید. مطالب خود را عادی بیان کنید مثلاً اگر راجب به موضوعی مطلبی نوشته اید کلیدواژه های مربوط به آن موضوع را قرار دهید. احتمالا شما هم هنگام جستجو در نتایج گوگل سایت هایی را مشاهده کرده اید که در کنار عنوان و توضیحات اطلاعات تکمیلی نیز به کاربر نمایش می دهند. لینک فایل نقشه سایت خود را باید در داشبورد گوگل سرچ کنسول ثبت کنید تا رباتهای گوگل متوجه شوند چه لینکهایی در سایت شما وجود دارد که می خواهید با سئو تکنیکال در گوگل ایندکس شوند. خزش رباتهای گوگل در سایت، نمایه سازی صفحات، خوانش کدهای صفحه و درک معماری وب سایت توسط الگوریتم گوگل. طبق اطلاعات کسب شده از ماز، سئو تکنیکال همانند سئو داخلی، مجموعه اعمالی است که برای بهینه سازی در داخل سایت انجام میگیرد، با این تفاوت که اغلب این فعالیتها برای بهینه سازی سایت در نظر ربات های موتور جستجو گر گوگل انجام میگیرند.

اول اینکه این صفحات بودجه کرول سایت شما را مصرف میکنند و این باعث میشود تا کرولر صفحات مهم سایت شما را دیرتر بررسی و ایندکس نماید . پس از مراجعه به ما متوجه شدیم که به دلیل اختلال در CDN حتی صفحاتی که قبلا ایندکس شده بودند هم حذف شدند. شما باید اطمینان پیدا کنید که این آدرسها حاوی کلمه کلیدی فارسی یا معادل لاتین آن است و به طور خلاصه محتوای صفحه شما را توضیح میدهد. در ابتداییترین مرحله، گوگل و سایر موتورهای جستجو باید بتوانند صفحات وب سایت شما را پیدا کنند، خزش کنند (crawling)، خوانش کنند (rendering) و نمایهسازی (indexing) کنند. اگر به هر دلیلی این کار به درستی انجام نپذیرد بنابراین نمی توانند سایت شما را ایندکس کنند و رتبه دهی کنند. از آنجایی که اگر سئو تکنیکال به درستی صورت پذیرد، موتورهای جستجو به راحتی می توانند روی صفحات شما خزش کنند و محتوای شما را به درستی ایندکس کنند، لذا در صورت نقص در این فرایند محتوای شما را کاربران نمی توانند استفاده کنند به دلیل اینکه موتورهای جستجو نمی توانند آنها را پیدا کنند.

سئو خارجی سایت یا off page seo به تمام اقداماتی گفته میشود که خارج از سایت خودتان و با هدف بهبود رتبه سایت در صفحات نتایج سرچ موتورهای جستجو (SERP) انجام میدهید. سئو منفی بیشتر در سئو خارجی (Off Page SEO) اتفاق میافتد و به روشها و تکنیکهای غیرقانونی گفته میشود که باعث افت رتبه سایت رقیب میشود. در صورتی که وب سایت شما تحت آدرس Https:// اجرا میشود شما از این پروتکل استفاده میکنید. همانطور که ذکر شد، یکی از مهمترین نکات در انتخاب کلمهی کلیدی توجه به این نکته است که کاربران بیشتر چه کلمهای را جستوجو میکنند. ممکن است اکنون سایت شما رتبه خوبی داشته باشد؛ ولی به دلیل رعایت نکردن برخی نکات ساده این فرصت را به رقبا میدهید تا شما را پشت سر بگذارند.

این بدان معنا است که باید مشتریان هدف خود را به بهترین شکل شخصیسازی کنید. این بدان معناست که ما باید یک تگ کنونیکال به هر صفحه اضافه کنیم، صرف نظر از این که آنها یک نسخه تکراری شناخته شده دارند یا خیر. با این حال این بدان معنی نیست که دامنه های مطابقت دقیق همیشه رتبه اول رو تو گوگل دارن. نکته دیگر دستهای از کلمات تخصصی هستند که بهتر است در توضیحات متا آورده شوند. PA نشان میدهد که یک صفحه بهتنهایی چقدر بهینهسازی شده است و پارامتری بسیار مهم در کسب رتبه توسط موتورهای جستوجو است. او از اینکه وبسایت گروهشان در صفحه چهارم نتایج موتورهای جستوجو قرار داشت بسیار ناراحت بود و تصمیم گرفت هرطور که شده آن را به لینک اول صفحه اول منتقل کند. با این روشها خیلی زود به جایگاه اول نتایج جستجو میرسید اما بسرعت از این جایگاه سقوط میکنید و حتی ممکن است از نتایج جستجو برای همیشه حذف شوید که اصطلاحا به آن پنالتی شدن سایت میگویند. سئو کلاه سیاه میتواند وبسایتها را در معرض خطر جریمه و یا پنالتی شدن و حذف از نتایج جستجو قرار دهد.

محتوایی تولید میکنید که هدف آن رفع نیاز کاربر باشد. برای حل مشکل دوم باید از تگ Canonical استفاده کرد و برای حل مشکل اول باید برای وب سایت محتوای انحصاری و جدید تولید کنید. متخصصان حرفه ای سئو یا یک آژانس حرفه ای سئو هیچ کمپین “SEO” بهینه سازی موتور جستجو را بدون استراتژی سئوی سفارشی برای نیازهای مشتری خود “صاحب وب سایت”، اهداف مرتبط با رتبه بندی، حجم ترافیک و تبدیل با راه حل های بهینه سازی موتور جستجوی سفارشی آغاز نمی کنند. برای مثال اگر یک سایت آشپزی را در نظر بگیرید که صفحهای برای نمایش دستور پختهای برتر هفته، صفحه ای برای توضیحات دربارهی سایت و صفحهای برای برقراری ارتباط کاربران با سایت داشته باشد، می تواند این سه صفحه را در بالاترین منو قرار دهد تا در نتایج جستجوی گوگل به نمایش درآیند. وجود دارد که می توانید سرعت وب سایت خود را با آن ها بررسی کنید. اگر سایت خود را در گوگل سرچ کنسول بررسی کنید، می توانید ببینید که آیا سایت شما برای تلفن همراه بهینه است یا خیر. آیا ایمیل دارند؟ اگر بله آیا ایمیل خود را چک میکنند؟

زبان نشانه گذاری Schema شامل یکسری کد جهت تعریف جزئیات سایت است. Bread crump یک منو شامل لینک صفحات قبلی میباشد که به کاربر کمک میکند که متوجه شود در کدام قسمت سایت شما قراردارد. شما نیاز دارید برای رسیدن به صفحه اول گوگل اصول سئو تکنیکال را به طور کامل پیاده سازی کنید تا سایتی چابک و بهینه داشته باشید که به سرعت صفحات گوگل را طی میکند و به صفحه اول میرسد. قبل از پرداختن به دیگر موارد فنی وبسایت، این اصول را توضیح میدهیم. در پاسخ به سوال اصول سئو چیست باید گفت شما باید تک تک فاکتور هایی که برای بهبود رتبه سایت مهم است را در این اصول در نظر داشته باشید و برای پیاده سازی این اصول برنامه ریزی داشته باشید.

اما متاسفانه موتورهای جستجو با این روش سازگاری چندانی ندارند و نمیتوانند درست کدهای جاوا اسکریپت را بررسی کنند. اما تفاوت اصلی بین SEO و تبلیغات پولی (Paid) این است که سئو رتبه بندی ارگانیک است، به این صورت که برای حضور در این فضا هزینه خیلی کمتر از تبلیغات صرف خواهد شد. نکته ای که وجود دارد این است که موتورهای جستجو هم از این منو برای کرال استفاده می کنند. ربات های موتورهای جستجو سایت های مختلف را به منظور بدست آوردن اطلاعات مختلف کرال می کنند. ربات یا کراولر چیست و چه کاربردی دارد؟ نام تکنیکال یا فنی نیز به همین منظور برای آن انتخاب شده است. روشی که در آن ما اصولی پیش میرویم و قصد و نیت ما اول نیاز کاربران میباشد اما نمیتوانیم آن قدری صبر کنیم که گوگل گوشه چشمی به ما بیندازد و رتبه ما بالا ببرد؛ از سئو کلاه خاکستری استفاده میکنیم. صفحه اصلی سایت شما مهمترین صفحه شما ست بنابراین مهم است که از سرعت خوبی برخوردار باشد. در ادامه به مهمترین عناصر معماری سایت که در سئو تکنیکال باید به آنها بپردازیم می پردازیم.

به طور کلی لینک داخلی (پیوند داخلی)، هر پیوندی است که شما در یکی از صفحات سایت، به یکی دیگر از صفحات همان سایت می زنید و از این طریق، به ارتباط بین این دو مطلب اشاره می کنید. به طور کلی نکاتی وجود دارد که با توجه به آنها می توانید نرخ خزش سایت خود را بهینه کنید. باشد. اگر می خواهید وب سایت خود را از این حیث مورد بررسی قرار دهید می توانید از ابزار Google’s Mobile-Friendly Test استفاده کنید. در حالی که برخی از کسب و کارها ممکن است ندانند کدام زبان برنامه نویسی برای پروژه خاص آنها بهترین است، اما اگر روی یک پروژه وب سایت فرانت اند کار می کنند، حداقل به توسعه دهنده جاوا اسکریپت نیاز دارند. زمانی که سایتهای خبری مشهور برخی اخبار را به نقل از یک منبع معتبر بیان میکنند. که امکانپذیر باشد غیرمنطقی نیست.

در سئو داخلی و سئو خارجی، ما تلاش میکنیم تا سایت خود را به عنوان یک سایت مفید و کارآمد به گوگل معرفی فایل ربات در سئو کنیم. نوعی کد HTML است که برای شرح متنی تصاویر استفاده می شود و برای سئو محتوا می تواند مفید باشد. به این ترتیب ، می توانید آنچه را که مفید است دو برابر کنید. قالب های سنگین پر از کدهایی است که شاید هیچ کدام از آنها برای شما مفید نباشد به جز اینکه سرعت لود سایت شما را پایین می آورند. من توصیه میکنم با استفاده از یک قانون کنونیکال خود ارجاع دهید زیرا واقعاً برای ما روشن میشود که میخواهید صفحهای را ایندکس کنید یا نشانی اینترنتی آن هنگام نمایه شدن باید چگونه باشد.

آیا قصد دارید یک وب سایتی طراحی کنید که تنها چند محصول و خدمات خود را در آن نمایش دهید و یا هدفتان از ابتدا مشخص بوده و از همین شروع کار به فکر سئوی سایتتان هستید و در حال تدوین یک استراتژی می باشید. این ابزار به شما کمک می کند که ببینید آیا وب سایت شما به راحتی در انواع تلفن های همراه نمایش داده می شود یا خیر. این آدرسها برای موتورهای جستجو هم اهمیت دارند و رباتها میتوانند درک کنند که قرار است انتظار چه محتوایی را از صفحه مورد نظر داشته باشند. از لحاظ فنی، لینک های موجود در فریم ها و آی فریم ها قابل خزیدن هستند، اما هر دوی این موارد مشکلاتی را در زمینه سازماندهی و دنبال کردن لینک ها برای موتورهای جستجو ایجاد می کنند. ممیزی سایت شامل خزیدن در وب سایت شما، تجزیه و تحلیل کد و بسیاری از تست های تشخیصی است. بودجه خزیدن چیست و چگونه آنرا بهینه سازی کنیم. بهینه سازی کنید. همچنین فایل های CSS، HTML و JavaScript را فشرده کنید تا به بهبود زمان لود سایت کمک کنید.

در صفحه نتایج موتورهای جستجو از عواملی هستند که باید به درستی نوشته شوند و در نرخ کلیک موثر هستند. 2. توضیح متا دیسکریپشن به رده بندی موتورهای جست وجو متصل نیست اما، در افزایش نرخ کلیک از سرچ ها (صفحهٔ نتایج جست و جوی گوگل) حائز اهمیت است. به هیچ وجه متا دیسکریپشن های تکراری برای صفحات ننویسید. تگ کنونیکال ترفندی است که فقط برای جلوگیری از جریمه شدن توسط گوگل به خاطر محتوای تکراری به کار میرود. حتی اگر گوگل تمام محتوای سایت شما را ایندکس کند، به این معنی نیست که کار شما تمام شده است. برای آن که صفحات وب سایت شما در پایگاه داده گوگل ثبت شود (ایندکس)، بات های جستجوگر گوگل بایستی لینک های وب سایت شما را پایش کنند تا پس از آن ، آنها را در ایندکس خود که در واقع مغز گوگل است ثبت کند. وقتی توضیحات متا به خوبی نوشته شده باشند، کاربران ترغیب میشوند که به جای کلیک بر روی پست بالا یا پایین در SERPها، دقیقاً روی پست شما کلیک کنند. گوگل بارها درباره ضرورت استفاده از SSL هشدار داده، در نهایت در جولای 2018 مرورگر کروم به کاربرانی که قصد ورود به وبسایت های بدون SSL داشتند، هشدار داد.

به شرکتکنندگان دوره 3 موضوع متفاوت برای انتخاب پیشنهاد میشود تا در طول دوره به عنوان پروژه بر روی آن فعالیت کرده و آموختههای خود را اجرا کنند. در بحث سئوی خارجی، لینک سازی از اهمیت بسیار ویژهای برخوردار است و تقریباً تمامی فعالیتهایی که در سئوی خارجی انجام میشود در راستای لینک سازی صحیح، اصولی و منطقی است. گواهینامه SSL در کنار دامنه با آیکون قفل نمایش داده می شود و زمانیکه سایتی این قفل را داشته باشد به این معنی است که گواهینامه SSL دارد و به SSL موتورهای جستجو به عنوان یک فاکتور مثبت رتبه دهی نگاه می کنند.

به درستی انجام شده باشد، نیازی به سایت مپ نیست اما در کل سایت مپ برای سایت مناسب است. بنابراین قابلیت کرال پذیری مناسب بسیار مهم است که به درستی سایت شما به درستی کرال پذیر باشد. برای سئوی وردپرس و کسب رتبه بهتر در گوگل، میتوانید از تکنیک های سئو و همچنین افزونه هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید. حالا که تعریف سئو تکنیکال یا فنی را یاد گرفتیم، بهتر است به روشها و مراحلی بپردازیم که با دنبال کردن آنها، میتوانید سئوی فنی وبسایت خود را خودتان اجرا کنید. با این حال، اگر از هر دو استفاده نمی کنید، هنوز بهترین روش تعریف عرض و ارتفاع مناسب برای تصاویر است.

نکته ای که بهتر است به آن توجه کنید این است که واکنش گرا بودن نسبت به دستگاه های موبایل اساسا جز مباحث سئو تکنیکال است اما از آنجایی که برخی از عناصر مختلف سئو داخلی، تکنیکال و خارجی با هم، همپوشانی دارند این مساله به گفته برخی از منابع در این دسته قرار می گیرد. این فرایند کمی پیچیده است و وقت و منابع بیشتری نسبت به HTML میطلبد. اگر از سایت وردپرسی استفاده می کنید و سرعت سایت شما بخاطر درگیر کردن منابع سرور کاهش پیدا کرده، افزونه کش برای بهبود سرعت مناسب است. 4. سایت خبری خود را در یک سرور سریع یا یک شبکه تحویل محتوا مناسب قرار دهید. سرعت سایت یکی از مواردی است که در صورت دیر لود شدن وب سایتتان، کاربران خیلی سریع از سایت شما بیرون می روند و نرخ پرش به شدت بالا می رود و به همین دلیل است که جز یکی از معیارهای رتبه دهی محسوب می شود. چون در غیر این صورت در صورتی که کاربران با موبایل شان از اینترنت استفاده کنند، وب ساست شما در نتایج جستجو به آنها نشان داده نمی شود و در نتیجه شما ترافیک زیادی را از دست خواهید داد. این کار البته زمانبر است اما با انجام آن سایت شما شروع به افزایش رتبه و جذب ترافیک می کند.

همانطور که از نام آن پیداست، این به روزرسانی صفحات وبی که با سرعت کم در موبایل بارگذاری می شوند را جریمه می کند. خب با مطالعه مقاله تا اینجا متوجه شدیم که صرفا قرار نیست یک محتوای کاملا کپی در دو صفحه از وب سایت قرار تا دهیم و بعد به فکر استفاده تگ کنونیکال بیوفتیم. برای اینکار میاین یکی از ویدیو های آموزشی تونو در سایت آپارات بارگذاری میکنین، اگر کسی بعد از دیدن فیلم آموزشی شما مشتاق شد از سایت شما هم دیدن کنه روی لینکی که اونجا گذاشتین کلیک میکنه و اینجوری میتونین به صورت طبیعی لینک سازی خارجی رو انجام بدین و بک لینک بگیرین. جالب است بدانید که این صفحات هنوز از نظر محتوایی کامل نشده بودند و هیچ بک لینکی هم دریافت نکرده بودند. این موضوع تا جایی مهم است که وب سایت یکی از مشتریان ما به دلیل تنظیمات نامناسب به طور کامل از نتایج گوگل حذف شده بود.

علاوه بر Dev Tools، افزونههایی مثل View Rendered Source برای گوگل کروم هم ارائه شده که همین کار را برای شما انجام میدهد. و هنگامی که شما یک سایت غیر امن را بازدید می کنید، گوگل کروم یک هشدار بزرگ را نشان می دهد. برای مثال یک صفحه که شامل دکمهای برای برگشت به صفحهی اصلی سایت و یا یک فرم برای جستجوی صفحهی مورد نظر کاربر تعبیه شود. ۶- مطابق نظرسنجی های صورت گرفته از خریداران؛ بالغ بر ۷۰ درصد، از جستجوی منطقه ای خودشان قبل از اقدام برای رفتن و خرید بصورت حضوری صحبت کرده اند. تیم سئو تکینکال رزسا برای سهولت در کار یک چک لیست کامل را آماده کرده است که شامل همه موارد فنی مهم مطابق با آخرین استانداردهای اثبات شده در سئو تکنیکال است. محتوای تکراری شامل محتوایی است که سایت دیگری کپی شده باشد یا در داخل سایت با دو آدرس متفاوت نمایش داده شود. در این مقاله می خواهیم شما را با مفاهیم اصلی سئو تکنیکال و همچنین مواردی که با بکارگیری آنها می توانید به واقع بگویید که در مورد فلان سایت خاص، شما سئو تکنیکال را پیاده سازی کردیده اید، آشنا کنیم.

اگر ممکن است از HTTPS استفاده کنید به دلیل اینکه موتورهای جستجو به عنوان یک فاکتور رتبه دهی مثبت استفاده می کنند. گاهی اوقات به دلیل اینکه صفحات سایت شما دارای URL های مختلفی است، با این مورد مواجه می شوید که آدرس صفحات با HTTP شروع می شود نه با HTTPS. در واقع کد وضعیت http پیامی است که در جواب درخواست مرورگر از سوی سرور صادر می شود و مواردی مختلفی را از جمله اینکه این صفحه در دسترس نیست و… هنگامی که در اینترنت و به کمک موتورهای جستجوگر به دنبال یافتن جواب سؤالات و اطلاعات مورد نیاز خود هستید، با وارد کردن کلمات کلیدی یا متن مورد نظر خود، تعدادی سایت را به ترتیب مشاهده میکنید که حاوی اطلاعات مورد نیاز شما هستند. در این فایل با چند دستور ساده مشخص میکنیم که ربات اجازه بررسی کدام صفحهها را دارد و کدام صفحهها را نباید بررسی کند.

بر خلاف رسانه های اجتماعی، لیست های ایمیل دائمی هستند و می توانید لیست خود را به عنوان یک فایل اکسل دانلود کنید و همچنین به راحتی آن را به پلتفرم های بازاریابی ایمیلی مختلف منتقل کنید. یکی از مهمترین علل ناکامی در این حوزه، استفاده از نسخههای آماده توسط شرکتهای سئو و بازاریابی دیجیتال است. در مورد بهینه سازی سرعت سایت مطالب زیادی وجود دارد که ما سعی کردیم به مهمترین آن ها اشاره کنیم. سایتی که از نظر فنی و تکنیکالی سئو شده باشد، سرعت بسیار بالایی دارد و توسط خزندههای گوگل به راحتی ایندکس میشود. 6. درست انجام دادن همه این کارها باعث میشود تا شما بعدا به مشکلات پیچیده تر برخورد نکنید. اما من تا حد ممکن SSR را هدف کارم قرار می دهم ، علاوه بر این به خزندگان شبکه های اجتماعی فکر کنید که می خواهند مثلاً برچسب های OpenGraph را ضبط کنند. لینک یا پیوندها از مفیدترین چیزها در اینترنت و سایت من و شما است. همچنین در بخش درباره من یا امضا می توانید متنی درباره لینک قرار داده شده بگذارید. شما با فراگرفتن ابزارهایی که در سئو موثر می باشند می توانید میزان دانش خود را درباره سئو افزایش دهیدو برای استفاده و به کار گیری سئو تکنیکال باید بدانید که چگونه می توانید مطالب وب سایت را ایندکس کرده که توسط گوگل و ربات های جستجو بهراحتی درک و یافت شوند و آنها را برای کاربران به نمایش در آورند.

در نسخه موبایل وب سایت نباید از پاپ آپ ها استفاده شود. بنابراین بعد از فعالسازی SSL، نسخه اصلی را برای گوگل تعیین کنید. شاید تاکنون، مقالات زیادی در مورد اینکه سئو تکنیکال سایت چیست و اینکه چقدر سئو تکنیکال اهمیت دارد خوانده باشید ولی هنوز نتوانسته باشید با مفهوم دقیق سئو تکنیکال ارتباط برقرار کنید و از تکنیک های آن در وب سایتتان استفاده کنید. مشکل اصلی این است که انسان، تمایل دارد که یک صفحه را به عنوان یک مفهوم مثل صفحه اصلی در نظر بگیرد. فراموش نکنید هر چه وب سایتی که شما لینک آن را در مطلب خود قرار می دهید معتبر تر و حرفه ای باشد گوگل به مطلب شما هم اعتبار بیشتری می بخشد و متقابلا استفاده از وب سایت مبتدی از ارزش مطلب شما می کاهد.

کدهای schema کار را برای موتورهای جستجو راحت می کنند و بطور واضح اطلاعات مورد نظر را بیان می کنند و می گویند که برخی از عناصر چه عناصری هستند و زحمت موتورهای جستجو را کم می کنند. سئو در حوزه های مختلف برای صنوف مختلف بسیار متفاوت است، برای برخی از صنوف آنقدر با ارزش است که صاحبان مشاغل در آن حوزه حاضر هستند تا ده ها میلیون تومان در ماه هزینه کنند تا سایت آنها در سرچ گوگل در رده بالایی قرار بگیرد، چراکه درآمدشان در صورت داشتن رتبه بالا در گوگل بسیار بالا و باورنکردنی است. یافتن کلمات کلیدی: اولین قدم در این مرحله این است که بدانید که کاربران سایت شما بیشتر چه کلماتی را جست و جو می کنند. در صورتی که ارتباطات تو در تو و گیج کنندهای بین صفحات سایت خود ایجاد کنید که رباتهای گوگل را سر در گم کند یا از کلماتی استفاده کنید که در کنار هم قرار گرفتن آنها مفهوم کسب و کار شما را منتقل نمیکند باید ساختار سایت خود را بهینه کنید. شاید بهتر باشد قبل از هرچیز با مفهوم سئوی وردپرس آشنا شویم.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات به استفاده از تمام این تگ ها احتیاج پیدا خواهید کرد. مثال دیگر زمانی است که صفحات خود را برای موبایل سازگار می کنید و بازدیدکننده می تواند به راحتی با هر دستگاهی به سایت دسترسی پیدا کند. اگر بودجه سایتتان روی صفحاتی خرج شود که اهمیت چندانی برایتان ندارد، استراتژی سئو شما با مشکل جدی مواجه خواهد شد. یعنی اگر شما در حال نوشتن یک مقاله در مورد حیوانات هستید، در یک بخش از محتوای خود در مورد خرس پاندا صحبت می کنید، عکس خرس را در کنار همان پاراگراف یا آن بخش محتوا قرار دهید.

در هر سایت صفحاتی وجود دارند که نیاز به ایندکس شدن آن در گوگل نداریم و یا ایندکس شدن آن میتواند امنیت سایت را به خطر بیاندازد. همچنین CDN می تواند در محافظت از وب سایت ها در برابر حملات مخرب مانند حملات DDos تاثیر مثبتی داشته باشد و امنیت سایت را ارتقا دهد. اشتباه در نکات سئو تکنیکال، هر دو نوع سئو دیگر را تحت تاثیر قرارمیدهد. بهتر است از کلمه کلیدی اصلی خود در این متن استفاده کنید؛ اما باید دقت کنید در تمام تصاویر فقط از کلمه کلیدی اصلی به عنوان متن ALT استفاده نکنید؛ مانند همه نکات سئو وردپرس ، تمام کارها باید را در حد اعتدال انجام شوند. در زمان های ابتدایی پیدایش اینترنت این مسئله از اهمیتی برخوردار نبود اما امروزه به خاطر مسئله سئو سایت، لینک های داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار شده اند. زمانی که url یک صفحه از سایت خود را ویرایش کنید، لینک قبلی سایت شما شکسته می شود.در این صورت اگر کاربر آدرس قبلی شما را جستجو کند، با خطا مواجه خواهد شد. پلاگین های مختلفی وجود دارند که می توانند باعث افزایش سرعت لود شدن سایت شما شود. از آنجایی که نرخ خزش محدود است، بنابراین لازم است یک اولویت بندی روی صفحات مختلف سایت داشته باشید که با توجه به میزان نرخ خزش در نظر گرفته برای سایت شما، موتورهای جستجو بتوانند تمام قسمت های مهم سایت شما را کرال کنند.

را مشخص می کنند. ”canonical” اکنون آدرس جدید را در بخشی که با href مشخص شده وارد کنید. تمام اطلاعاتی را که میتوانید در مورد تصویر خود به Google بدهید. سئو تکنیکال در کنار الگوریتم ها و قواعد سئو داخلی و خارجی، مجموعه ای از قوانین بسیار مهم و تاثیرگذار در کسب جایگاه و رتبه های برتر گوگل به شمار می آید. ارزش ایجاد بک لینک به شیوه ای که طبیعی جلوه نماید بر کسی پوشیده نیست . با پیروی از این دستورالعملها، میتوانید اطمینان حاصل کنید که امنیت و ساختار سایت شما انتظارات الگوریتمهای موتورهای جستجو را برآورده میکند و بر این اساس در نتایج جستجو پاداش میگیرد.