موتور دمپر هانیول

موتور دمپر هانیول

این موتور دمپر دارای مدل های مختلفی است که هر کدام با ویژگی های خاص خود برای مکانی خاص مناسب می باشند. به طور کلی موتور دمپر، موتوری است که روی دمپر هوای ورودی واقع شده است. به ویژه هواسازها کاربرد دارد به اینصورت که وضعیت جریان هوایی که از دمپرها گذر می کند را کنترل می خرید موتور دمپر کند.

  • این محرک های الکتریکی (اکچوئیتور) هانیول جهت کنترل هوا در دمپرهای هواساز و واحدهای کنترل کننده هوا به صورت باز و بست کامل و یا تدریجی عمل می کنند.
  • به منظور دریافت مشاوره، آگاهی از لیست قیمت و سفارش موتور دمپر برقی دریچه هوا با مشاورین و کارشناسان شرکت میراکالا تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان شرکت در این خصوص به شما مشاوره رایگان قبل از خرید محصول را بدهند.
  • شما می توانید این کار را هم از طریق نمایندگی های معتبر به صورت حضوری و هم از طریق فروشگاه های معتبر آنلاین به صورت غیر حضوری انجام دهید.

در موارد خاص برخی از تولید کننده ها موتور دمپرهایی با درجه حفاظت ۵۵، ۶۵، ۶۶ ، ۶۷، ۶۸ تولید میکنند که برخی به صورت پک کامل می باند و برخی توسط یک باکس جداگانه درجه حفاظت را تا ۶۶ بالا می برند. این نوع متور دمپرها امتیازی که نسبت به مدل های دارای فنر برگشت و یا معمولی دارند باز هم در همان بحث ایمنی و حفاظتی آن ها می باشد که با توجه به دارا بودن دو حالت چپ گرد وراست گرد و یک فازو نول در شرایط اضطراری در جهت عکی چرخیده وبسته می شوند. یک دمپر موتوری فعال باعث می ‌شود تا دمای داخل اتاق توسط شما کنترل شود و جریان هوا را در خانه تنظیم کند. موتور دمپر خطی زیمنس مدل GBB131.2E ، در انواع سه وضعیتی و یا 0 تا 10 ولت ، دارای سیم کشی اولیه به طول 90 سانتی متر می باشد. موتور دمپر زیمنس مدل GMA126.1E ، در انواع 2 یا 3 وضعیتی و هم چنین 0 تا 10 ولت ، دارای سیم کشی اولیه به طول 90 سانتی متر می باشد.

موتور دمپر زیمنس SIEMENS مدل SQN31.402A1700

با توجه به توضحیات فوق درباره موتور دمپر دود و حریق می توان نتیجه گرفت که تمامی موتورهایی که این ویژگی را دارند، بدون شک باید دارای فنر برگشت باشند. البته نا گفته نماند که عمده مصرف موتور دمپرهای فنر برگشت دار همچون دریچه های لوور هوارسان در در اتاق دیزل ژنراتور می باشد. کیفیت ساخت و قیمت مناسب موتور دمپرهای زیمنس باعث شده که در بازار جهانی جایگاه خود را به خوبی تثبیت نماید. چیزی که به غلط در بازار ایران جا افتاده این است که قیمت محصولات زیمنس نسبت به سایر برندها بالاتر است در صورتی که این امر کاملا خلاف واقع است. ما در شرکت زیمنس اچ وک به متعهد هستیم تا قیمت محصولات خود را برابر سایر برندها و حتی کمتر از آن ها عرضه کنیم.

فلوسوئیچ جانسون کنترل JOHNSON CONTROL F61KB-11C

همچنین بدیهی است که دمپرهای فاقد فنربرگشت از این قابلیت اضافی برخورداز نیستند و فقط کار بازو بست دمپر را انجام می دهند. همان طور که توضیح داده شد بیشترین استفاده از دمپرها در سیستم های تهویه مطبوع یا HVAC می باشد. در این مقاله قصد شرح و بررسی موتور دمپر، انواع آن، نحوه نصب موتور دمپر و عملکرد موتور دمپر را داریم.

غالبا” از دمپرها جهت قطع و وصل جریان هوا استفاده می شود، هرچند کاربرد نیمه باز را نیز جهت کاهش / افزایش جریان عبوری را دارا می باشند. به منظور کنترل باز و بسته شدن دمپر نیز از موتور دمپر استفاده می شود. موتور دمپر در اصل یک نوع اکچوئیتور است که با چرخاندن شفت متصل به دمپر باعث باز یا بسته شدن آن می شود. می توانید فقط با برقراری یک تماس کوتاه با کارشناسان فروش شرکت تهویه نو، ارائه دهنده انواع موتور دمپر در برندهای معتبر از قیمت دقیق آن مطلع شوید.