نحوه نصب دوربین مداربسته

شبکه ارغوان علاوه بر ارائه خدمات نصب سیستم های دوربین مداربسته، تجهیزات دوربین مداربسته از جمله nvr/dvr برند داهوا و هایک ویژن را عرضه می سایت parsiancctv کند. در حالی که ممکن است برخی از کیفیت فیلم و عملکرد Wi-Fi را نباید بخرید، ولی دوربین مداربسته کوچک که در ایران برند ندارند این دوربین از ضبط 1080P برخوردار است ، اما اندازه کوچک آن لنز را به یک میدان دید 75 درجه محدود می کند. ضبط فیلم را آغاز می کند ، که به شما در صرفه جویی در زمان کار باتری 1 ساعته محدود. در داخل جعبه های تجهیزات آماده موجود در بازار قطعات و هارد دیسک هایی هستند که وقتی به دستگاه dvr وصل می شوند کار نمی کنند یا مشکل ساز هستند. شاید بهتر باشد آن را به سیستم وصل کنید، از آنجا که ضبط مداوم تمایل دارد به سرعت باتری را تخلیه کند. معمولاً اگر از دوربین های IP استفاده می کنید، از کابل Cat5 یا Cat6 (برای بیش از 300 متر طول) استفاده کنید که در جعبه های 305 متری عرضه می شود. غالبا، اتصال دوربین مداربسته از نوع آنالوگ به دستگاه مرکزی، از طریق کابل صورت می پذیرد. دریافت داده ها و تصاویر از طریق دوربین مداربسته تحت شبکه، به صورت دیجیتال انجام می پذیرد.

از لحاظ امنیت در ضبط و ثبت داده ها و تصاویر، دوربین مداربسته تحت شبکه، از امنیت بالاتر و بهتری در مقایسه با دوربین مداربسته آنالوگ بهره مند می باشد. توصیه ما این است که قطعات نصب دوربین مداربسته را جداگانه خریداری نشود زیرا احتمال اینکه لوازم بی کیفیت و بدون ضمانت باشد بسیار زیاد است. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این دوربین ها و تفاوت آنها آشنا کنیم. می توانید آن را به همراه چسب چسبنده به دیوار بچسبانید. قالب ها باید به در طول مسیر به دیوار ها پیچ شوند. طول کابل را کاهش می دهد. برق را با کابل به دستگاه ضبط کننده DVR/NVR وارد کرده و کابلی که انتقال سیگنال را به مانیتور انجام می دهد را به دستگاه وصل کنید. برای وضوح بیشتر و کیفیت بهتر توصیه می شود مانیتور را با HDMI وصل کنید. نصب دوربین مداربسته آنالوگ در فواصل طولانی، افت و کاهش کیفیت و وضوح تصاویر دریافتی را به دنبال دارد.

آیا قطعات نصب دوربین مداربسته را به طور جداگانه خریداری کنم؟ خرید قطعات و تجهیزات نصب دوربین مداربسته به صورت جداگانه مزایای زیادی دارد. ولی اگر تجهیزات دوربین مداربسته خود را جداگانه تهیه کنید می توانید هارد دیسک را متناسب با نیاز خود انتخاب کرده و خریداری کنید. زیرا هر دوربین مداربسته ای پس از نصب نیاز به پشتیبانی دارد. اگر از دوربین های HD آنالوگ استفاده می کنید، باید با کابل BNC و یک کانکتور DC برای برق به دوربین وصل شوید. هارد دیسک را به دستگاه dvr خود وصل و فعال کنید. این در حالی است که در دوربین های آنالوگ امکان دسترسی همه افراد به تصاویر و محتواهای ضبط شده، وجود دارد. اگر دوربین مداربسته را در داخل خانه نصب می کنید آن را در مکانی قرار دهید که تمام حرکات افراد یا اشیاء و حیوانات را فیملبرداری کند. دستگاه یا یونیت دوربین مداربسته را در محل مورد نظر قرار دهید، برای استقرار دوربین مداربسته مکان مورد نظر را علامت گذاری کنید. آن را روی قفسه ای که با وسایل الکترونیکی دیگر قرار گرفته است.

وقتی دوربین مداربسته تصاویر را فیلمبرداری کرد حالا نوبت به هارد دیسک موجود در داخل دستگاه های ضبط کننده NVR/DVR می رسد که تصاویر را در خود ذخیره کنند. پس از اتصال دوربین و دستگاه های ذخیره کننده و مانیتورها و اجرای کامل دوربین ها شروع به فیملبرداری کرده و تصاویر را به مانیتورها ارسال می کنند و شما تصاویر را مشاهده می کنید. دیگر تمایزها و تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و ip به هزینه کابل کشی و اجرای این سیستم ها مربوط می شود. پس از نصب دوربین مداربسته به انتهای کابل در کنار دستگاه DVR بروید. اگر از دوبین مداربسته HD آنالوگ استفاده می کنید کابل کشی برق را نیز برای دوربین اجرا کنید. این کابل ها در رول های 100 متری عرضه می شود. در صورتی که علاقه مند به یادگیری دوربین های مدار بسته هستید توصیه می کنیم در دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی پارس ثبت نام نمایید. لازم است قبل از نصب دوربین مداربسته برای بالا بردن سرعت نصب و کاهش هزینه های اضافی نموداری از ملک یا مکانی که باید دوربین ها در آنجا نصب شود رسم و آماده شود تا امنیت و کارایی دوربین مداربسته به حداکثر برسد.

نموداری از خانه یا مکانی که قرار است دوربین در آنجا نصب شود تهیه کنیم. انواعّّی از کانکتور BNC وجود دارد، بدلیل استحکام نوع 3 BNC بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در داخل این بسته ها تجهیزاتی نظیر کابل یا جعبه اتصال قرار می گیرد. ارسال سیگنال از طریق کابل شبکه، تا مساحت و فاصله و بازه مشخصی اجرایی می شود. دوربین های تحت شبکه به علت برخورداری از عمق تصویر برداری بالا، مساحت و فضای قابل توجهی را تحت پوشش خود قرار می دهند. و به راحتی در محیط اطراف قابل مخفی شدن است، اما اگر می خواهید آن را به عنوان یک دکمه بدنه به لباس خود وصل کنید ، کلیپ نیز شامل می شود. سپس سر دیگر کابل دوربین را به DVR/NVR وصل کنید. به همین جهت، برای نصب و پیاده سازی این دستگاه، نیاز به کابل کشی بالایی می شود. هنگام خرید یک سیستم دوربین مداربسته باید برنامه ریزی و محاسبه کنیدکه به چند روز ضبط نیاز و فیلمبرداری نیاز دارید. کابل های آماده این کیت ها محدودیت جریان برق برای تامین برق LED دوربین مداربسته را دارند.

برای اتصال کانکتورها به کابل به یک ابزار BNC نیاز دارید. نوعی ازBNC به آسانی نصب می شود و نیازی به ابزار ندارد. با ابزار لازم برای قالب های پیچی، سوراخ ایجاد کرده و چکش کاری کنید. دوربین های مداربسته داهوا، هایک ویژن و یوبیکیوتی در بازار ارائه می شوند. سیستم های دوربین مداربسته حرفه ای دارای ضمانت و گارانتی هستند و با برندهای مشهور دوربین مداربسته در بازار به فروش می رسند. برای مثال جعبه اتصال آماده در کنار دوربین مداربسته وقتی که نصب می شوند، ناخوشایند به نظر می رسند. DVR یا NVR را از جعبه جدا کنید. یا از اتصال VGA استفاده کنید. نحوه نصب دوربین مداربسته در یک سیستم جامع به بکارگیری از انواع دوربین های نظارتی و امنیتی، نوع dvr/nvr، سیستم کابل کشی بدون خطر بستگی دارد. کابل ها باید از دوربین ها به DVR/NVR و کابل اینترنت باید از DVR/NVR به روتر اینترنت اجرا شود.

مخفی شوند یکی از پارامترهای مهم لنز دوربین مداربسته مخفی است. انتخاب دوربین مدار بسته یکی از مهم ترین مواردی است که پیش از خرید دوربین بایستی صورت گیرد. از بررسی معایب این بسته های آماده به این نتیجه می رسیم که برای نظارت های مهم و کاربری امنیتی مناسب نیستند. تا فعالیت خود را که در غیر این صورت از دست می دهید ، بررسی کنید. به همین جهت، در صورت قرار گرفتن دستگاه دریافت کننده تصاویر در فاصله بسیار دور، تفاوت چندانی در کیفیت و رزولوشن تصاویر ایجاد نمی شود. بالا بودن تعداد پیکسل های دریافت شده از تصاویر، موجب افزایش رزولوشن کیفیت داده های دوربین مداربسته دیجیتال می شود. بر همین اساس، دوربین های آنالوگ از کیفیت تصویر و رزولوشن و وضوح پایینی برخوردار هستند. این در حالی است که دوربین های IP، ضمن برخورداری از زوم دیجیتال، تصاویر را با کیفیت و وضوح بالا نمایش می دهند. در ابتدا باید مکانی که دوربین مداربسته قرار است در آن جا نصب شود بازرسی شود. دستگاه های ذخیره کننده dvr/ nvr برای امنیت و خرابکاری باید در مکانی بالاتر از دوربین ها مثلا زیر شیروانی قرار گیرند، یا در داخل قفسه ای قرار گیرند و با قفل محافظت شوند.جنس قفسه ها نیز باید مقاوم و ضد گلوله یا انفجار باشد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دوربین مدار بسته آنالوگ یا Analog Security Camera از ابزارهای امنیتی برای افزایش ضریب ایمنی یک محیط به شمار می رود. در این مقاله با اصطلاحات DVR و NVR که دستگاه های ذخیره کننده ویدئوی دیجیتال و ضبط کننده ویدیوئی شبکه هستند روبرو می شوید. با ایجاد سوراخ بر روی دیوارها شروع به کابل کشی شوید. می توان از حلقه پایه روی دوربین مداربسته استفاده کرد و همانطورکه تصویر مشاهده می کنید کابل ها را مرتب نگه می دارد. ارزیابی مکان نصب دوربین مداربسته از بروز بسیاری از مشکلات پیش بینی نشده جلوگیری می کند. در این مقاله از سری مقالات دوربین مداربسته مجله شبکه ارغوان به تفصیل و با جزئیات دقیق، به نحوه نصب دوربین مداربسته می پردازیم. دیگر تمایز و تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و ip به مساحت تحت پوشش این دستگاه ها بر می گردد. در سوی مقابل، دوربین های مداربسته Analog، به سبب نداشتن عمق تصویر برداری بالا، پاسخگوی مساحت های وسیع و زیاد نمی باشند. در بازارهای خارجی جعبه هایی وجود دارند که در داخل آن ها تجهیزاتی برای نصب دوربین های مداربسته عرضه می شود.

در فضای خارجی جنس جعبه باید ضد آب باشد. اگر هیچ تصویر دوربین را نمی بینید باید عیب آن را تشخیص و برطرف کنید. برای دوربین های IP حداکثر 16 کانال (16 دوربین باید نصب شود) درنتیجه این کار از طریق یک ذخیره ساز NVR با پورت داخلی POE شبکه (Power Over Ethernet) امکان پذیر است. ثانیا بهترین دوربین مداربسته را برای کار خود انتخاب می کنید. مراحل تست و عیب یابی سیستم دوربین مداربسته را در مقالات بعدی مجله شبکه ارغوان مطالعه فرمایید. و همچنین امکان دسترسی به فیلم ها از راه دور وجود ندارد ، مردم از عملکرد این دوربین کوچک اما پرقدرت بسیار راضی هستند. شب ها که به جریان بالاتری نیاز است در نتیجه LED نور کافی ندارد و تصاویر فیلم برداری شده تیره و تار است. دستگاه های ضبط کننده dvr ساعت های زیادی از فیلم ها را در خود ذخیره می کنند. که لنزهای با زاویه دید 140 درجه ای مقدار زیادی از عمل را در اتاق ثبت می کنند که یکی دیگر از نیازهای کاربران است.با قیمت تقریبی 250 هزار تومان.

برای حفاظت از کابل ها در فضاهای داخلی کابل ها را استتار کنید و در فضاهای خارجی از لوله ها یا قالب هایی که کابل ها از آن ها عبور می کنند استفاده کنید. نقشه ای از مسیر عبور کابل ها تهیه شود. مانیتور دوربین مدار بسته را با کابل به دستگاه DVR متصل کنید. به طریقه نصب دوربین مداربسته در یک سیستم توجه کنید. برای فضاهای خارجی دوربین مداربسته بایستی در نقاط مرتفع و دور از دسترس، بالاتر از 10 فوت تقریبا سه متری نصب شود. خرید دوربین مداربسته مناسب و خریدNVR/DVR از اصلی ترین کارها قبل از نصب یک سیستم دوربین مداربسته است. دوربین مداربسته آنالوگ به علت طراحی و ساختار ساده، از بازه قیمت مقرون به صرفه و کمتری در مقایسه با دوربین مداربسته تحت شبکه، برخوردار می باشد. با تهیه نقشه و انتخاب مکان مناسب می توان برآوردی از تعداد دوربین های مورد نظر، تعداد دستگاه های ذخیره ساز و ضبط کننده ها، تجهیزات کابل کشی به دست آورد. این کار سرعت کابل کشی را بالا می برد. این دوربین همیشه در حالت کار باشد. انتخاب مکان هایی که قرار است دوربین مداربسته در آنجا نصب شود، در عملکرد کل سیستم تاثیر مستقیم دارد. اگر دستگاه های ضبط کننده dvr دوربین مداربسته داهوا در فاصله بیشتری نسبت به دوربین قرار گرفته شود محدودیت طول کابل یک ضعف محسوب می شود.