نصب دوربین مداربسته در 3 گام ساده + ویدئو آموزشی

2. بزرگ ترین مشکل دوربین های مداربسته وایرلس را می توان این مورد عنوان کرد که این دستگاه ها برای آنکه بهترین عملکرد خود را ارائه نمایند به امواج وای فای قوی و مستمر نیاز دارند. با این وجود توصیه نمی کنیم که گران ترین دوربین مداربسته بازار را خریداری کنید. پاسخ این سوال به میزان زیادی به میزان تسلط و توانایی شما در حوزه سیستم های مداربسته دارد. دوربین های مداربسته سیمی برای راه اندازی سیستم های مداربسته در محیط هایی نظیر خانه یا دفاتر اداری گزینه بسیار مناسبی هستند. اگر دوربین مداربسته قرار است در محیطی نصب شود که فاقد نور است قادر نخواهد بود تا در محیط اقدام به تصویربرداری مناسب نماید. مرحله راه اندازی سیم و کابل کشی در نصب دوربین مداربسته ممکن است کمی سخت به نظر برسد. باید گفت این پروسه نصب نسبتا ساده اگر طبق اصول و استاندارد انجام نگیرد می تواند منجر به بروز مشکلات و تحمیل هزینه های اضافی به شما شود. در پایان این مقاله باید گفت چنانچه در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های مداربسته چندان مسلط نیستید هیچ جای نگرانی نیست! علاوه بر آن ما در این مرکز قادر هستیم با توجه به نوع و ابعاد پروژه ای که در نظر دارید بهترین تکنسین نصب دوربین مداربسته را به شما معرفی کنیم.

برای اطمینان از دید واضح و گسترده تر دوربین مداربسته آن را در ارتفاع نصب کنید. آشنا باشد و بتواند در پروژه از آن ها استفاده کند. با استفاده از دریل سوراخ هایی که قرار است سیم از آن عبور کند را ایجاد کنید. شما می توانید سوکت خاص مربوط به آن ها را ایجاد نموده یا آن ها را به همان منبع تغذیه دوربین های مداربسته متصل کنید. همچنین می توان سیم کشی ها را به نحوی پوشش داد که در معرض دید نباشند و نظم محیط را حفظ کنند. در هنگام نصب دوربین مداربسته، ممکن است با توجه به تعداد دوربین های موجود در پروژه حفره ها و سوراخ هایی در دیوار ایجاد شود که چندان خوشایند نباشد. 2. همچنین اگر شخصی را می شناسید که قبلا یک دوربین مداربسته خریداری کرده است می توانید از تجربه آن ها استفاده کنید. برای آنکه بهترین نتیجه در اختیار شما قرار گیرد توصیه می کنیم از دوربین مداربسته با با لنز 180 درجه یا قابلیت pan و tilt استفاده کنید. مراحل نصب دوربین مداربسته که در این مطلب به طور مختصر به آن ها اشاره کردیم در نگاه اول بسیار ساده و سطحی به نظر می رسند بنابراین ممکن است تصور کنید که به سادگی می توانید آن را انجام دهید.

این هشدارها معمولا به گوشی شما ارسال می شود تا در زمان وقوع حوادث به سرعت در جریان قرار بگیرید. چنانچه قصد دارید در چندین طبقه دوربین نصب کنید توصیه می کنیم یک نقطه مشترک و نزدیک بین این نقاط را انتخاب کنید. نصاب دوربین مداربسته یا تکنسین نصب دوربین مداربسته چه وظایفی دارد؟ چه محیط هایی نیاز به نصب دوربین مداربسته دارند؟ 3. قادر به نصب دوربین مداربسته در محیط های داخلی و خارجی باشد. برای نصب دوربین مداربسته در فضاهای خارجی یا داخلی به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟ توجه داشته باشید در هنگام نصب دوربین مداربسته حتما آن را در نزدیکی منبع تغذیه قرار دهید. هم چنین به دلیل پایین بودن این هزینه ها، دوربین های بی سیم گزینه بسیار مناسبی برای قرارگیری در پروژه های کوچک با 1 یا 2 دوربین محسوب می شوند. با این حال، وجود دستگاه ضبط کننده تصاویر سبب می شود تا دیگر نیاز به پرداخت هزینه فضای ابری نباشید.

هم چنین پس از مشخص نمودن محیط های مورد نظر برای نصب دوربین مداربسته اطمینان حاصل کنید در این محل ها، هیچگونه مانعی در مسیر دریافت تصاویر دوربین مداربسته وجود نداشته باشد. نصاب دوربین مداربسته یا تکنسین نصب و دوربین مداربسته شخصی است که دارای دانش فنی و تجربه در زمینه نصب و راه اندازی انواع سیستم های نظارت تصویری می باشد. پروسه نصب دوربین مداربسته ممکن است ساده به نظر برسد اما اگر به طور صحیح و مطابق با استاندارد صورت نگیرد عملکرد دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری شما را دچار اختلال خواهد کرد. نصب دوربین مداربسته یکی جذاب ترین فرایندها در صنعت سیستم های نظارت تصویری به شمار می رود. دوربین مداربسته را در مکانی قرار دهید که از دسترس افراد متجاوز و سارقان یا کودکان دور باشد. از این رو اطمینان حاصل کنید که آن را در نزدیکی چراغ های خیابان یا سایر منابع نوری نصب نکنید. از این رو وجود یک دستگاه یو پی اس برای منزل شما سبب اطمینان خاطر می گردد. علاوه بر این می توانید یکی از اتاق ها را انتخاب کرده و تمامی کابل ها را در آن اتاق قرار دهید.

در غیر این صورت می توانید با کارشناسان فنی ما در مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل کرده و مشاوره پیش از خرید دریافت کنید. از انتخاب دوربین مداربسته ارزان صرفا جهت صرفه جویی در هزینه ها اکیدا اجتناب کنید. برای مثال برای نصب دوربین مداربسته در راهروها، زیر زمین، انباری، پارکینگ، زیر سقف و حیاط قطعا نیاز به یک نقشه خواهید داشت. توصیه می کنیم دوربین مداربسته را زیر پنجره ها نصب نکنید. حال انتهای تمامی کابل ها را درون سوراخ هایی که ایجاد کرده اید فشار دهید. 4. با انواع لنز دوربین مداربسته و نحوه نصب آن ها آشنا باشد. وجود براکت برای نصب دوربین مداربسته سبب محافظت از آن در شرایط جوی متغیر و سخت می گردد. بهتر است شخصا اقدام به نصب دوربین مداربسته کنم یا از متخصصین کمک بگیرم؟ دوربین مداربسته ارزان قیمت به احتمال زیاد نشان می دهد که دوربین مداربسته از کیفیت و کارایی چندان بالایی برخوردار نیست. معمولا کیفیت دوربین مداربسته با قیمت آن رابطه مستقیمی دارد.

با استفاده از این وب سایت ها می توانید دوربین های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین دستگاه را انتخاب سایت parsiancctv کنید. وب سایت های بسیاری در زمینه سیستم های نظارت تصویری وجود دارند که بخش مهمی از فعالیت آن ها مقایسه و بررسی دوربین ها از برندها مختلف است. اگر دوربین مداربسته شما از آداپتور برق استفاده می کند نیاز است تا دوربین مداربسته را در نزدیکی پریز برق نصب کنید. برخی از ویژگی هایی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهند عبارتند از: نمایش زنده، تشخیص حرکت، ضبط ویدئو، بزرگنمایی و … در این وضعیت توصیه می کنیم تا پیش از خرید هر دستگاه نظرات کاربران مختلف در مورد آن را مطالعه کنید. از دیگر وظایف نصاب دوربین مداربسته می توان به تهیه گزارش از روند اجرای کار، پاسخگویی به مشکلات متداول کاربران و … اگر دوربین مداربسته مشخصی را مد نظر دارید می توانید با جستجوی نام و مدل آن، نظرات کاربران مختلف در مورد آن محصول را مطالعه کرده تا به بهترین نتیجه برسید. در این مرحله بررسی کنید که آیا دوربین ها به درستی تغذیه می شوند. هریک از کابل ها خود شامل 2 کابل با کانکتورهای مجزا هستند که یکی از آن ها برای منبع تغذیه و دیگری برای دستگاه ضبط کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

برای پنهان کردن سوراخ ها از روکش های ضد آب استفاده کنید. این ها تمام یا بخشی از سوالاتی هستند که احتمالا در هنگام خرید و نصب دوربین مداربسته با آن مواجه شده اید. قابلیت دید در شب دوربین مداربسته زمانی اهمیت می یابد که قصد داشته باشید دوربین مداربسته را در فضای خارجی نصب کنید. بنابراین توصیه می کنیم پیش از آنکه اقدام به نصب دوربین مداربسته در منزل یا محیط کار خود کنید با کارشناسان ما مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل نمایید. بعد از اتمام پروسه سیم کشی، مرحله بعدی اتصال سیستم دوربین مداربسته است. آخرین نکته ای که پیش از اتمام نصب دوربین مداربسته باید به آن توجه کنید آن است که زاویه دید هر دوربین مداربسته را به لحاظ ضبط مجددا بررسی کنید. اگر تمایل به استخدام فردی برای نظارت مستمر بر روی تصاویر دوربین مداربسته ندارید توصیه می کنیم از دوربین هایی استفاده کنید که در هنگام مشاهده و تشخیص حرکت به طور اتوماتیک اعلام هشدار کند.

1. دوربین های سیمی در مقایسه با دوربین های وایرلس نیاز به تجهیزات بیشتر و گران تری دارند. بنابراین مهم است تا لیستی از تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز و مکان هایی که از اولویت بالاتری برخوردار هستند تهیه کنید. در غیر این صورت انعکاس نور مادون قرمز منجر به نوردهی بیش از حد تصاویر و فیلم های دریافتی می گردد. این در حالی که دوربین سیمی تحت شبکه با قابلیت PoE برای سیگنال های پایدار در شبکه بسیار مفید هستند. کابل PoE به شما امکان می دهد تا جریان برق و داده ها را به طور همزمان منتقل کنید به این شکل نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه بسیار ساده تر خواهد بود. اگر قرار است از دوربین های سیمی استفاده کنید حتما توجه داشته باشید که دارای قابلیت PoE باشد. 2. با کیس های مختلف دوربین مداربسته از جمله دوربین دام، بولت و … همچنین به منظور دریافت آموزش های بیشتر در این زمینه می توانید به پیج اینستاگرام مرکز دوربین مداربسته ایران مراجعه نمایید. این پکیج ها برای نصب دوربین مداربسته در محیط های بسیار کوچک گزینه بسیار مناسبی محسوب می شوند. منبع تغذیه مورد استفاده می توانید یک آداپتور مرکزی برای تمام دستگاه ها باشد یا به طور جداگانه برای هریک از دوربین ها آداپتور مجزا تهیه کنید.

در این حالت شما می توانید تمامی تصاویر دریافت شده توسط دوربین ها را مشاهده کنید. برای مثال در محیط های صنعتی، اداری، تجاری و … این محیط ها می توانند متفاوت باشند. اگرچه نصب دوربین های مداربسته سیمی کمی پیچیده است با این حال توصیه می کنیم به منظور اتصال دوربین ها و دستگاه های ضبط کننده تصاویر از دوربین های مداربسته ای انتخاب کنید که از کابل برای اتصال استفاده می کنند. از یک دوربین مداربسته استفاده کنید که مجهز به قابلیت اعلام هشدار باشد. توجه داشته باشید که دوربین های مداربسته دید در شب ممکن است تحت تاثیر منبع نوری قرار گیرد که در نزدیکی آن مستقر شده است. این اولین و در واقع مهمترین گام در نصب دوربین مداربسته به شمار می رود. یک دوربین مداربسته بی سیم، به ویژه اگر مجهز به باتری، نصب ساده تر و منعطفی را در اختیار شما قرار می دهد. 2. بیشتر سیستم های مداربسته که مجهز به این قابلیت هستند می توانند تصاویر را از طریق گوشی موبایل و بر روی بستر اینترنت در اختیار شما قرار دهند. در ادامه این مطلب که توسط مرکز دوربین مداربسته ایران تهیه شده است به برخی از نکات مهم و سوالات متداول در زمان نصب دوربین مداربسته اشاره خواهیم کرد.

راه اندازی سیستم مداربسته در واقع آخرین مرحله در فرایند نصب دوربین مداربسته محسوب می شود. آیا خود به تنهایی قادر به نصب دوربین مداربسته هستم؟ چگونه برای منزل خود نصب دوربین مداربسته را انجام دهیم؟ 7. قادر به انجام پروسه مانیتورینگ و انتقال تصاویر باشد. اگر با مطالعه این راهنمای جامع هنوز شک دارید که آیا قادر به نصب دوربین مداربسته هستید یا خیر توصیه می کنیم این بخش را مطالعه کنید. 1. برای آنکه به بهترین نتیجه برسید توصیه می کنیم نظرات مختلف در مورد محصول را در 2 یا 3 سایت مختلف مطالعه کنید. اگر قصد دارید دوربین مداربسته را در محیط تاریک نصب کنید اطمینان حاصل کنید که مجهز به قابلیت دید در شب باشد. اینکه پیش از نصب دوربین مداربسته از موقعیت نصب آن اطمینان داشته باشید می توانید نقش مهمی در موثر بودن کارایی دوربین مداربسته ایفا کند. در غیر این صورت توصیه می کنیم با کمی هزینه بیشتر، از یک نصاب دوربین مداربسته کمک بگیرید تا از نصب مطمئن و استاندارد سیستم مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر خود اطمینان حاصل کنید. همچنین توجه داشته باشید که بعد از چیدمان کابل ها، تمامی کابل ها و سوراخ ها را پنهان کنید.

همیشه در نظر داشته باشید که محصولات بسیاری برای خرید وجود دارند اما نکته مهم آن است که توجه داشته باشید همواره محصولات مورد نظر خود را از محل های معتبر و با گارانتی معتبر تهیه نمایید. چنانچه از دوربین های مداربسته مجهز به باتری استفاده کنید، درگیر کابل کشی های پیچیده و دریل کاری نخواهید شد. راه اندازی یک سیستم مداربسته برای منزل مسکونی آنگونه که شما فکر می کنید پیچیده نیست. راه اندازی و نصب یک سیستم مداربسته برای منزل می تواند تجربه ای سرگرم کننده و آسان باشد. این شخص وظیفه دارد تا سیستم مداربسته را به طور کامل نصب و راه اندازی نموده و در صورت نیاز مشاوره لازم برای نصب و راه اندازی و بازدید از محل نصب دوربین های مداربسته را انجام دهد. به منظور برقراری یک اتصال پایدار از دوربین های سیمی استفاده کنید. برای این منظور تولید کنندگان دوربین مداربسته برای انتقال تصاویر، نرم افزارهای مرتبط را در اختیار شما قرار می دهند. همچنین می توانید به منظور استعلام قیمت روز محصولات و اطلاع از موجودی های جدید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید. برای مثال در برخی محیط ها، بخشی از دیوار در مسیر تصویربرداری قرار گرفته و علاوه بر مشکل دریافت تصاویر، عملکرد نور مادون قرمز دوربین مداربسته را نیز با مشکل مواجه نموده است.

با استفاده از یک دوربین مداربسته صد در صد بی سیم شما آزادی عمل بیشتری خواهید داشت و می توانید دوربین را بدون اجرای سیم کشی در هر جایی از جمله قفسه، میز و … در برخی موارد دیده شده که به علت نصب غیر اصولی و غیر استاندارد، دوربین مداربسته قادر به ضبط تصاویر و انتقال آن ها به دستگاه ضبط کننده نبوده است. پیش از آنکه اقدام به نصب دوربین مداربسته کنید، تفاوتی ندارد که یک دوربین مداربسته بی سیم یا دوربین آی پی PoE باشد، مواردی وجود دارد که می بایست برای آن ها برنامه ریزی کنید. قبل از نصب دوربین مداربسته باید چه اقداماتی انجام دهید؟ 8. بتواند پروسه عیب یابی را به طور کامل انجام داده و دوربین های مداربسته را تست کند. چنانچه بهترین دوربین مداربسته موجود در بازار را خریداری کنید اما نصب آن توسط تکنسین نصب متخصص صورت نگیرد ممکن است پاسخگوی نیاز شما نباشد و تنها هزینه گزافی را به شما تحمیل کند. اگر رتبه بندی و نظرات در مورد محصول در چندین سایت بالا باشد می توان گفت به احتمال زیاد آن دوربین مداربسته از کیفیت بالایی برخوردار است.

پیش از آنکه شروع به کابل کشی کنید ابتدا باید مسیر کابل کشی دوربین مداربسته را طرح ریزی کنید به ویژه اگر قصد دارید در چندین نقطه از منزل خود دوربین مداربسته نصب کنید. برای بررسی کیفیت دوربین مداربسته از بررسی ها و توصیه های سایت های مختلف استفاده کنید. 6. با دستگاه های ضبط کننده تصاویر و نحوه نصب و راه اندازی آن ها آشنا باشد. 2. دوربین های سیمی باید در نزدیکی پریز برق یا منبع تغذیه قرار گیرند بنابراین بر خلاف دوربین های بی سیم فاقد انعطاف پذیری در هنگام نصب و راه اندازی می باشند. 5 مرحله زیر می تواند در یک چشم به هم زدن نصب انواع دوربین مداربسته بی سیم و سیمی را برای شما ساده کند حتی اگر برای اولین بار است که قصد انجام این کار را دارید. پس از خرید محصول و متعلقات مورد نیاز اکنون زمان انجام پروسه نصب دوربین مداربسته است. از جعبه های اتصال برای پنهان کردن کابل ها ، اتصالات و سوراخ ها استفاده کنید. محتویات جعبه دوربین مداربسته که ای خریداری می کنید می تواند بر اساس مدل آن کاملا متفاوت باشد یعنی برخی از آن ها دارای براکت نصب و پیچ هستند. 5. با متعلقات دوربین مداربسته از جمله کابل شبکه، داکت و …