نصب دوربین مداربسته

حالا که متوجه اهمیت فراوان در این مرحله شدهاید شاید فکر کنید نیاز است تمام مراحل نصب را به یک سایت parsiancctv نصاب حرفهای بسپارید. چرا که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نصب دوربین مدار بسته در منزل میتواند بسیار کاربردی باشد. انتخاب و خرید سیستم نظارت میتواند یک کار دشوار به حساب آید. پروسه تحقیق، انتخاب، خرید و نصب سیستمهای امنیتی نظارت تصویر میتواند جذاب باشد. شما میتوانید هر قطعه را به صورت جداگانه خریداری کنید، اما خرید سیستم های امنیتی به صورت بسته ای معمولا ارزان تر و راحت تر است. دستگاه NVR (ان وی آر یا Network Video Recorder که برای سیستم دوربین های مداربسته شبکه استفاده میشود) و دستگاه VCR (وی سی آر برای سیستم دوربین های مداربسته آنالوگ استفاده می شود) نیز برای خرید در دسترس هستند. به تازگی از دوربین های تحت وب نیز استفاده میشوند. ۱۰. کانتور برق : سوکت اتصال برق یا فیش نر و مادگی برق برای انجام سیم کشی های برق دوربین مدار بسته. بررسی وضعیت UPS و انجام برق رسانی به سیستم و ارتباط تصاویر به صورت مستقیم به نگهبانی. توجه داشته باشید که به کدام ورودی وصل میکنید، این ورودی است که باید برای مشاهده تصاویر ویدئویی دوربین در DVR تنظیم شود.

هنگام آموزش نصب دوربین مدار بسته به شما خواهند گفت، که مدار ها و دوربین ها باید در نقطه بالایی نصب شده تا دسترسی به آنها امکان پذیر نباشد. هنگام نصب دوربین مدار بسته نیز، با داشتن نقشه میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن، کار را اجرایی کند. بدین صورت میتوانید تصاویر را روی یک نمایشگر یا حتی تلفن همراه هوشمند دریافت کنید. خصوصیات زیر باید به وضوح بر روی بسته مشخص شده باشند. سپس تک تک مکان هایی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کرده اید را از نظر زاویه دید چک کنید تا مطمئن شوید در آن نقطه بهترین تصویر را از دوربین نصب شده می گیرید و شیئی مانع ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته نیست. پس تا حدودی میتوان از دزدی ها پیشگیری و مانع آنها شد. با مطالعه ادامه این مطلب به احتمال قوی می توانید سیستم دوربین مدار بسته خود را نصب و راه اندازی کنید ولی این را مد نظر داشته باشید با کمی هزینه بیشتر می توانید از یک نصاب حرفه ای جهت نصب دوربین مدار بسته استفاده کنید و اطمینان داشته باشید دوربین های شما بصورت استاندارد , اصولی و تمیز نصب خواهد شد .

اگر به نصب یک سیستم دوربین مداربسته ی کوچک و خانگی نیاز دارید معمولا خرید سیستم نظارت تصویر بصورت پکیج آماده ارزان تر، مقرون بصرفه تر و راحت تر است. علاوه بر اینکه میتوانید هنگام خارج شدن از منزل بر روی کودکان و حیوانات خانگی نظارت داشته باشید. برای برخی از افراد موضوع ایجاد یک حفره بر روی دیوار تا حدی نگران کننده تصور میشود اما اینطور نیست. از طرفی اگر نگران این مسئله هستید بهتر است دوربینهای بخرید که به صورت بی سیم به بازار و به دست مصرف کننده ارائه شدهاند. برای نصب دوربینهای مدار بسته چه چیزهایی لازم است؟ دوربینهای بیسیم همراه با یک دیسک نرم افزار هستند که برای نمایش فیلمها باید آن را بر روی کامپیوتر نصب کنید. همراه دوربین های مدار بسته بیسیم (به این دوربین های مدار بسته وای فای یا وایرلس نیز گفته میشود) دیسک فشردهای (CD) ارسال میشود، که باید برای نظارت و دسترسی به دوربین مداربسته وایرلس این دیسک را روی کامپیوتر خود نصب کنید.

محل پیچهای دوربین مداربسته را روی دیوار علامتگذاری کنید. این دستگاه تمام فیدهای ویدئویی را دریافت میکند و آنها را بر روی یک مانیتور، معمولاً یک صفحه نمایش کامپیوتر یا تلویزیون کوچک پخش میکند. سیستم دوربین مداربسته در مجتمع های مسکونی با هدف کنترل ورود و خروج افراد و خودرو ها و بالا بردن ضریب امنیتی ساختمان در برابر ورود افراد غریبه یا سارقین نصب می شود. یا عبور دادن سیمها از کناف، ایجاد زیر نما، دو پوش، سقفهای کاذب، همچنین سیم کشیهای زیر زمین از اصولی ترین راهها برای مخفی کردن این سیستمهای امنیتی میباشد. 10.تنظیم در DVR یا NVR اخرین گام از آموزش نصب دوربین مدار بسته میباشد که برای تشخیص حرکت، آلارم، ضبط و … را تعیین کنید. لازم است بدانید که، انتخاب محل از مهم ترین مراحل نصب دوربین مدار بسته میباشد. ۴. هارد دیسک HDD : که فضای لازم را برای ضبط فیلم و تصاویر دوربین های مدار فراهم میکند.

دستگاه های DVR فضای ذخیره سازی (هارد دیسک) متفاوتی دارند که به آنها اجازه میدهد از چند روز تا چند ماه تصویر ذخیره کنند. بسیاری از افراد تمایل دارند، که دوربین محل کار و یا منزلشان را خودشان نصب کنند. قبل از نصب کردن هر چیزی مطمئن شوید که کابل ها، ضبط کننده ها، دوربین ها و مانیتور کار می کنند. سیستم شما باید حداقل دارای یک تا سه دوربین، یک DVR (ضبط کننده ویدئویی دیجیتال)، کابل ها (کابل های سیامی و BNC) و سیم های برق مناسب باشد. از مزیت های آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل، میتوان به کنترل و مدیریت خانه در هنگام سفر اشاره کرد. هنگام آموزش نصب دوربین مدار بسته به شما در قالب مثال میگویند که اگر شما یک نقشه راه داشته باشید، سریع تر به مکان مورد نظر خواهید رسید یا بدون نقشه؟ پس از اینکه نقشه راه در گام اول به پایان رسید. امیدواریم به مهارتی خواهید رسید که بتوانید، خودتان این سیستم را انتخاب و در نهایت نصب کنید. توصیه میکنیم که هنگام تهیه تجهیزات، نهایت دقت و حوصله را به خرج بدهید تا بتوانید بهترین ها را خریداری کنید.

سمت دوربین مداربسته را تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته تصویر تمام ورودیها و خروجیهای موجود در اتاق را پوشش داده و نزدیک به یک منبع انرژی برق مانند پریز برق است. که بر اساس برند و مدل دوربین، از نرم افزار های خاصی استفاده کنید. نکته: زاویه دید استاندارد دوربین های مدار بسته برای ارائه تصویر استاندارد پس از نصب 90 درجه است . نصب انواع دوربین مداربسته با قیمتی رقابتی برای سازمان های دولتی و خصوصی و شرکت ها و … یکی از دغدغه های شرکت رادیس انجام نصب با کیفیت بالا و هزینه ی پایین است اما برای تخمین حدودی هزینه نصب دوربین مداربسته عواملی همچون تعداد دوربین و محل نصب (بسته به سختی دسترسی و ارتفاع) در برآورد هزینه نصب دوربین تاثیر گذار هستند اما به صورت کلی میتوان گفت در شرکت رادیس قیمت نصب از ۴۰۰ هزار تومان شروع و تا ۴ میلیون تومان است که مبالغ بالا اکثرا برای پروژه های خاص با شرایط خاص است اما باید این نکته را قید کنیم که قیمت های مجموعه رادیس به شدت رقابتی و مناسب هستند. در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه یک سیستم دوربین مداربسته نصب خواهد شد.

پتانسیل سیستم و انتظار کاربر از قابلیتهای دوربین خریداری شده به هیچ وجه برآورده نخواهد شد. مثلا هرچه کیفیت دوربین خریداری شده بیشتر باشد، تصاویری که ضبط میکند نیز کیفیت بالایی دارند. اما لازم به ذکر است هرچه دوربین مدار بسته وای فای (وایرلس، بی سیم) از دستگاه DVR دورتر شود، قدرت و کیفیت سیگنال تصویر ارسالی کمی کمتر میشود. محلی که قرار است سیم کشیهای لازم انجام شود نیاز است به صورت اصولی انتخاب و مشخص شود. 5. مشخص کردن و انتخاب کردن نوع DVR یا NVR مناسب برای دوربینی که خریداری کردهاید. ۷. منبع تغذیه یا آداپتور : همانطور که مشخص است برای تامین برق دوربین مدار بسته و دستگاه DVR یا NVR استفاده میشود. نگرانی لازم نیست چرا که امروزه با استفاده کردن از تجهیزات و لوازمی همچون داکت، لوله و … به طوری که نصب شما طبق استانداردهای لازم نباشد. در اولین حالت، که به طور عمومی هنگام آموزش نصب دوربین مدار بسته لازم میشود مدار آنالوگ یا HD است. ۵. بسته کابل RG59 : هنگام آموزش نصب دوربین مدار بسته برای انتقال و اتصال تصاویر دوربین به دی وی آر ( DVR) نیاز است.

توجه داشته باشید که اتصالات دوربین و برق با دستگاه دی وی آر DVR انجام میشود. ۲. دستگاه دی وی آر (DVR ) : برای ضبط کردن تصاویر و مدیریت کردن دوربین های AHD و آنالوگ. بدین صورت شما متوجه اختلال نشده ولی آنها به خواسته های خود میرسند. بدین صورت تصاویر دریافتی با کابل های Cat۶، Cat۵e، Cat۵ و … بدین صورت میتوانند بدون نگرانی، به سفر خود بروند و به بررسی تصاویر و فیلم های ضبط شده بپردازند. این اتصال اغلب از کابل BNC نیز استفاده میکند، اما برخی از ضبط کنندهها میتوانند با کابل HDMI یا کابلهای هم محور متصل شوند. حتی پیش آمده که برخی افراد به دنبال کسب مهارت نصب هستند. پس اگر توجه کافی نداشته باشید، حتی اگر بهترین دوربین را خریداری کنید؛ به بازدهی مناسبی دست نخواهید یافت.مثلا اگر این دوربین ها و تجهیزات در مکان مناسب و طبق روش اصولی نصب نشوند؛ راه را برای سارقین هموار خواهید کرد. در واقع پس از انتخاب کردن بهترین دوربین با تجهیزات کامل در بخشهای مختلف، نیاز است تا نسبت به نصب آن اقدام کنید. بهتر است در صورت بزرگ بودن پروژه نصب، از شیوه سوم یعنی نوع شبکه بی سیم استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نصب دوربین مدار بسته و دیگر سیستم های امنیتی، میتوانید از سیستم مشاوره رایگان فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته دیاکالا استفاده کرده و با کارشناسان فنی و فروش ما تماس حاصل فرمایید. همچنین اگر خودتان اقدام به خرید و نصب دوربین های مدار بسته کنید، می توانید هزینه ها را کاهش دهید، به شرطی که در منابع درستی به تحقیق پرداخته و از مشاوران زبده و صحیحی کمک گرفته باشید. تشخیص حرکت: بعضی از دوربینها تنها زمانی که متوجه حرکت میشوند اقدام به ضبط میکنند و با فیلم گرفتن تنها در زمانی که فردی در اتاق است به میزان زیادی در فضای نگهداری و انرژی صرفه جویی میکنند. میتوانید خودتان اقدام به خرید و نصب این سیستمها کنید. انتهای کوچک و گرد آن را به ورودی برق در پشت دوربین وارد کنید و سر دیگر را به خروجی وصل کنید. اگر آداپتور برق دوربین مداربسته در جعبه ارسالی موجود نیست، و یا شکسته است، با محلی که دوربین مداربسته را خریداری کردهاید تماس بگیرید. تقریبا همراه تمام دوربین های مدار بسته یک آداپتور برق ارسال میشود که اتصال دوربین مداربسته به پریز برق معمولی دیواری را ممکن میکند.

معمولترین کابل در سیستم های دوربین مداربسته کابل ترکیبی است. نصب دوربین مداربسته از جمله دوربین مداربسته هایلوک ، دوربین مداربسته هایک ویژن … آموزش نصب دوربین مداربسته به چه صورت انجام میشود؟ وقتی قصد سیم کشی برای تعدادی زیادی دوربین مداربسته را دارید، به مکانی احتیاج دارید که تمام کابلها در آنجا جمع شده و به دستگاه DVR متصل شوند. رایجترین کابل نظارت، کابل ترکیبی است که از دو کابل متصل به هم تشکیل شده است. در این صورت، دوربین ها باید با کابل RG۱۱، RG۶، RG۵۹ به یکدیگر متصل شوند. وقتی به این مرحله از آموزش نصب دوربین مدار بسته میرسیم باید از نصب درست دوربین ها مطمئن شوید. قبل از نصب پکیج دوربین مداربسته، از سلامت تمام تجهیزات از جمله کابلها و فیشها، دستگاه DVR، دوربین های مدار بسته، مانیتور یا تلویزیون اطمینان حاصل کنید. ناگفته نماند که در هنگام آموزش نصب دوربین مدار بسته، تهیه نقشه راه را آموزش خواهند داد. هنگام نصب باید توجه داشته باشید که علاوه بر دوربین، به فکر لوازم جانبی آن هم باشید.

اما با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادهایم. زیرا حتی اگر بهترین برند دوربین مدار بسته بازار را بخرید، اما نتوانید به درستی نصب کنید. توجه داشته باشید که هر دوربین را به کدام ورودی متصل میکنید، این ورودی است که باید برای مشاهدهی تصاویر دوربین انتخاب کنید. پس نصب در مکانهای کوجک که فضای کمتری دارند با کمی تامل قابل انجام خواهد بود. این مکان باید جایی باشد که به راحتی قابل دسترس باشد و بتوانید به راحتی از هر نقطه در خانه به آنجا سیم کشی کنید. در نظر گرفتن ایت موارد باعث میشود تا آموزش نصب دوربین مداربسته برای شما قابل درکتر باشد. شرکت رادیس به دلیل اطمینان به تخصص خود قبل از سفارش نصب به مشتریان مشاوره رایگان برای انتخاب دوربین مداربسته با دلیل و محل های مناسب نصب برای گرفتن بهتر تصویر به صورت تلفنی و حضوری ارائه میدهد. چگونه سفارش نصب دوربین مدار بسته خود را ثبت کنیم؟ کنترل تردد سرویس کار ها ع نظافت کار ها , مامورین قرائت کنتور و پیک ها از دیگر اهداف نصب دوربین مدار بسته در مجتمع های مسکونی است .

کابلهای دوربین های مدار بسته را مخفی کنید. دوربین مداربسته بیسیم را به کامپیوتر خود متصل کنید. سرویس نرم افزاری و سخت افزاری دوربین مداربسته که به بخش های زیر تقسیم میشود. شامل بخش های مختلفی است که هر بخش نیاز به راه اندازی و تست اولیه دارد تا نصاب از تمام مراحل نصب از نظر فنی و کیفی اطمینان کامل داشته باشد در ادامه به چند خدماتی که در حین نصب باید توسط نصاب انجام شود اشاره خواهیم کرد. با بخش بندی کردن کار، سرعت انجام پروژه سریع تر از زمان ممکن پایان مییابد. چرا که دسترسی به آنها از طریق سارقین راحت تر شده و طبق امورات خود، در آن اختلال ایجاد خواهند کرد. تعداد پریزهایی که در جعبه ساپورت میشود باید عنوان شده باشد. برخی از دوربینها یک گیرنده کوچک دارند که از طریق یک پورت USB به کامپیوتر متصل میشود. برای اتصال دستگاه DVR به نمایشگر نیز از فیش BNC استفاده میشود. 4. تعیین محل عبور کابلهای استفاده شده در آموزش نصب دوربین مدار بسته در سقف کاذب، کف، داکت و … جاهای علامتگذاری شده را با استفاده از یک دریل سوراخ کنید. یعنی باید یک شبکه بی سیم محلی راه اندازی کنید.