کتاب های معروف دنیا ؛ معرفی مشهورترین و پرفروش ترین کتاب های جهان پلازا

این مجموعه کتاب آموزشی برای کودکان در 12 جلد در دسترس بود و در حال حاضر برای رفع کامل نیازهای آموزشی دوره‌ی پیش‌دبستان به 24 جلد افزایش پیدا کرده است. انتشارات سوره مهر به مناسبت هفته کتاب جشنواره «بامهر‌ترین‌ها» را برای تقدیر از نویسندگان این مجموعه برگزار کرد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، جشنواره «بامهر‌ترین‌ها» دوشنبه 24 آبان با اجرای حامد عسکری در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد تا از پیش‌کسوت‌ترین، جوان‌ترین، پرفروش‌ترین و… نویسنده این انتشاراتی قدردانی شود.علی‌اکبر شیروانی، مدیرعامل موسسه انتشارات… گذشته از محتوای کتاب ، اطلاع رسانی و نیز فراهم کردن ویترین مناسب و قابل قبول برای گروه ها و افراد مختلف را می توان از عوامل دیگر موفقیت « دا » در جذب مخاطب دانست. تعریف برنامه خبری و اطلاع رسانی مناسب برای معرفی کتاب در همین راستا قابل توجه است.

پرفروش ترین کتاب جهان: دن کیشوت، تقریبا ۵۰۰ میلیون نسخه

تالکین، آگاتا کریستی، لئو تولستوی، فئودور داستایوفسکی و بسیاری نویسندگان دیگر تاثیر قابل توجهی بر جهان پس از خود گذاشته‌اند. با پلازا همراه باشید تا به پرفروش ترین کتاب های جهان بپردازیم. نگاه کردن به عدد ۵۰۰ میلیون نسخه به اندازه کافی ما را حیرت زده خواهد کرد. خصوصا وقتی می‌دانیم که کل مجموعه هری پاتر روی هم این مقدار فروش داشته‌اند. اما اگر دلیل اهمیت این کتاب را بدانیم موضوع تا حد بسیار زیادی برای ما حل خواهد شد.

این کلمات صفاتی هستندکه بسیاری از افراد موفق اعم از نویسندگان، بازیگران، سیاست‌مداران و ورزشکاران به این کتاب موفق داده‌اند. بدون‌شک کتابی را که در بیش از 150 کشور دنیا منتشر شده و به بیش از 52 زبان ترجمه شده، نمی‌توان خارق‌العاده صدا نزد! سلبرتی‌هایی چون ویل اسمیت، مدونا و پارل ویلیام در مورد این کتاب گفته‌اند که این رمان زندگی آن‌ها را برای همیشه تغییر داده‌است. اما خیلی‌ها باور دارند که این کتاب به اقتباس از دفتر ششم مثنوی‌معنوی نوشته شده‌است. هرچند او هیچ‌وقت تاثیر مثنوی معنوی را نفی نکرده اما کوئیلو اظهار کرده این رمان را با الهام از داستانی در هزار و یک شب ترجمه خورخه لوئیس بورخس با نام قصه دو رویابین نوشته‌است. اولین کتاب از سه گانه‌ای که ما آن را با نام نارنیا می‌شناسیم یکی از پرفروش ترین کتاب های جهان است.

کتاب های معروف دنیا ؛ معرفی مشهورترین و پرفروش ترین کتاب های جهان پلازا

ژان وال ژان مردی زحمت کش است که برای سیر کردن شکم بچه های خود مجبور به دزدی از نانوایی می شود و بخاطر یک قرص نان محکوم به 19 سال حبس می شود. نویسنده در این زمان با ظرافت بالایی عشق، رنج و امید را به تصویر می کشد و خواننده را در موقعیت های مختلف قرار می دهد. کتاب «کتابخانه نیمه‌شب» با عنوان انگلیسی «The Midnight Library» اثر رمان‌نویس و روزنامه‌نگار انگلیسی، مت هیگ است که اولین بار سال ۲۰۲۰ منتشر شد.

هالیس معتقد است که اگر بتوانید کاری را انجام دهید که باعث می شود در درون احساس خوبی داشته باشید ، ارزش “قوی ترین و لذت بخش ترین احساس در جهان” را دارد. برای بسیاری از ما ، آلبرت اینشتین بیشتر به فیزیک نسبیت و معادلات پیچیده و قابل درک ریاضی توجه دارد ، اگر چیزی در مورد زندگی او بشنویم و بخوانیم ، جنبه های دیگر دانشمند غرق می شود. شخصی که گاهی چنان در افکار خود غرق می شود که آشنایان خود را از غریبه ها نمی شناسد. برای کسی که چنین تصویری از اینشتین دارد ، کتاب The World I See ممکن است پنجره جدیدی به دنیای اینشتین باشد. این کتاب شامل سه خاطره درباره تجربه مرگ و نتیجه مصاحبه های حضوری با افرادی است که پس از مرگ از زندگی جان سالم به در بردند ، به برزخ رفتند و بازگشتند. مجموعه ای بسیار جالب و شگفت انگیز ، که بخشهایی از آن ممکن است برای بیماران قلبی و افراد روانی آسیب پذیر مناسب نباشد.

کتاب‌های پرفروش ماه

ناشران معمولا تعداد کتاب فروش‌رفته از هر اثر را اعلام نمی‌کنند یا آمار تعداد کتاب‌های فروش‌رفته از سوی آنها صحیح نیست. به ویژه زمانی که قرار است نسخه‌ی فیلم سینمایی یک کتاب به زودی روی پرده سینما بیاید، ناشران در اعلام تیراژ فروش خیلی اغراق می‌کنند. این اتفاق باعث جرقه ای شد که پرفروشترین کتاب جهان به وجود بیاد. زمانی که درویشی به نام شمس می‌خواهد تمام آنچه از عشق آموخته را به مولانا عالم بزرگ آن زمان یاد دهد.

این کتاب همچنین به یکی از پرفروش‌ترین‌ها در کانادا تبدیل شد و به مدت ۴ هفته در رتبه‌ی اول باقی ماند و سال ۲۰۲۱ به انتخاب گودریدز، به‌عنوان بهترین کتاب معمایی و سایت فراکتاب هیجان‌انگیز انتخاب شد. این کتاب پرفروش و محبوب، روی نوجوانان بسیاری تاثیر گذاشته است اما یکی از عجیب‌ترین تاثیرات آن در پرونده قتل جان لنون به چشم می‌خورد. مارک دیوید چپمن که به جرم قتل موسس گروه بیتلز دستگیر شد در اعترافات خود اعلام کرد که تحت تاثیر کتاب ناطور دشت مرتکب این قتل شده است.

  • مخاطبان اصلی ما افرادی هستند که می خواهند روند زندگی و برنامه ریزی ذهن را تغییر دهند و به رسالت فردی خود در طول سفر زندگی دست یابند.
  • دی کاپریو بازیگر سرشناس هالیوودی نقش گتسبی بزرگ را بخوبی ایفا کرد و جوایز متعددی را از آن خود کرد.
  • این کتاب طرفداران زیادی پیدا کرده و تئاترهای زیادی با اقتباس از داستان آن ساخته شده اند.
  • ابراز علاقه او به اشلی همزمان با شروع جنگ های داخلی آمریکاست.
  • در ابتدا همه فکر می کردند دزد به خانه آمده اما چیزی از خانه کم نشده بود.
  • در این مقاله قصد داریم به حقایقی مهم، جالب توجه و کوتاه درباره ی زندگی فئودور داستایفسکی بپردازیم.

فیلمی که در سال ۲۰۰۷ از روی این کتاب ساخته شد هم فروش بسیار زیادی با خود به همراه داشت. این لغت‌نامه به عنوان لغت‌نامه‌ای استاندارد در میان کودکان مدرسه‌ای شناخته می‌شود. استفاده‌ی چشم‌گیر این کتاب در دنیا (۱٫۳ میلیارد نفر تا سال ۲۰۱۰) باعث شده تا در فهرست پرفروش ترین کتاب های دنیا جا پیدا کند. اگر در مدیریت وقت، انتخاب درست و ایجاد عادت‌های مثبت دچار مشکل هستید، کتاب عادت های اتمی برای شما مفید خواهد بود.

کتاب تاریخ ترسناک